Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

venus

Tvůrcům se dostal do ruky velmi poutavý námět, ze kterého mohl být filmový trhák... bohužel to nejzajímavější - samotný lov lidí, je ve filmu minimálně, vlastně téměř vůbec. Když to shrnu byly to 2 hodiny nedůležitých šarvátek, bláznivého střihu, divných barev, plné amerikanismu a rádoby drsných řečí. Takže plno sraček, co najde v kdejakém americkém akčním filmu... ()

Tom_Lachtan

Tony Scott je pro mě režisér nezajímavý, protože jeho akční filmy nijak zvlášť nemusím, ale tady mě, bůh ví proč bavil i jeho šílený epileptický střih, čert ví, čím to bylo, ale u tutoho sarkastickýho čehosi jsem bavil a osobně si myslím, že film by si zasloužil pár procent navrch ()

Xmilden

Nezajímavý příběh, nezajímavá Keira a Tony Scott v naprostém šílenství rezignuje na cokoliv co by mělo ve výsledku vypadat jako film. Domino považuji za jeho nejslabší kousek a myslete si co chcete, ale Keiře jsem tuhle roli opravdu nezbaštil ani tehdy když se jedné spolužačky zeptá, jestli už měla plastiku nosu. 50% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Co člověku zbývá, když je mu protivná forma i obsah... Scottův porouchaný stroboskop mě minul s rezervou, do níž by se vešel celý Jupiter. Tuším, že pubertální pařan PC her upustí několik kapek různých tělesných tekutin - vždyť dostane epileptický střih, obraz protažený alejí filtrů, řádku drsných chlapů/hezkých slečen se známými jmény, cool story podle skutečného příběhu (ty vago!!!!) a kdovíco ještě... Samozřejmě, Domino je až moc cool na to, aby nešlo o záměr, jenže mě Scottova epilepsie nezajímá, nezajímá mě ani dementní story o drsné holčičce, která je s brokovnicí stejně přesvědčivá, jako moje babička, nezajímá mě zdejší špinavá moderna a obrázky roztříštěné na molekuly. Domino je nová generace, bohužel ne pro novou generaci diváků; spíše jen pro jistou kastu, do níž stoprocentně nepatřím. ()

Jamal

Tři ale jenom za to že tu herečku miluju od jejího blafování jako Beckham, ale aspoň si v některém z jejích filmů mohla použít její podobné malinko vulgární hlášky (( :: ()

paascha

Po pravdě přiznám, že jsem z toho filmu viděl asi třetinu. Ne že bych ho vypnul po třetině, nebo zapnul v půlce, ale tak nějak mi toho alespoň dvě třetiny utekly. Ani nevím kdy, ani nevím jak. prostě se nějak vešly mezi mrknutí a zívnutí a otočení hlavy...ale nemyslím, že by mi to chybělo. Tenhle pokus mě nijak nedostal a dost mě nebavil ()

Jacinda

Nemám ráda Keiru, takže se mi hodnotí špatně. Nicméně se mi líbil styl bušící holčičky...ne že bych to taky nechtěla umět ()

Big Bear

No, je tam Kiera s bouchačkou v ármy vestě, ostříhaná nakrátko. Jen kvůli ní jsem to zkouknul celé... Každopádně kromě Kiery lze ostatní vynechat. Zcela. * * ()

Madsbender

Neznášam Scottovu hru s farebnými filtrami, prepáleným svetlom a podobnými hračkami, a práve v Domino je ich azda najviac za celú jeho kariéru s tragickým koncom. Čo sa týka filmu, netuším, či chcel režisér, alebo azda scenárista parodovať sám svoje dielo, ale na film podľa skutočným udalostí je Domino prehnané, afektované a neskutočne prekombinované. Zato Keira je skvelá a v drsnom rebelskom štýle jej to sekne. Prekvapivo až tak nevadil mne nepríliš sympatický Miky Rúrka a neprekvapivo zasa Ramírez. Výborná Lucy Liu a letmo odbavený Christopher Walken, to sa len tak v jednom filme nevidí. Ale čo už. Ešteže aj neskôr točil Scott lepšie filmy. ()

hippyman

hezká ukázka toho, jak může přeplácanej scénář a naspídovanej střihač poslat nadějnej námět do kopru... škoda. 60% ()

salahadin odpad!

Hmm, pozoruhodný sestřih jakési technoparty s drsnýma holkama, co váží 50 kg i s tou bambitkou na rameni. Keira byla pro mě před Dominem herecké polínko, ale teď je to herecká domina (au! přestaň mě mlátit tím bičíkem!). To co tady předvádí, je směsice herecké tragiky, směšnosti a nemohoucnosti. Domino je průměrná hi-tech blbost s kulometným střihem. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +drsná Keira v drsném filmu, našlápnutá hudba, akce -debilní kamera, a proboha ten střih, v závěru film působí natahovaně/// Rozhodně stojí za to vidět. Nejvíc mě těší, že jsem se v ději neztrácel a tu nepřehlednou a obsáhlou dějovou změť v pohodě stíhal. Horší je to s obrazem, který mi tady nevadil tolik jako ve filmu Muž v ohni, ale stejně je to k zblití. Nevím co si o sobě Tony Scott myslí, ale mě jeho režijní rukopis není vůbec pochuti. Naposledy si mi od něj nejvíc líbil film Poslední skaut a to už je pěkná řádka let. I tak ale ten film jde. Je pěkně našlápnutej, krvavej a drsnej. Keira je boží a nebýt to tak dlouhé, asi bych šáhnul i po 4*./// Celkem 67%/// ()

Cappuccino

Na môj vkus až neuveriteľne moc preštylizované, samoľúbe a vyslovene "americké. Nudiť som sa však (väčšinu času) nenudil, za čo možno ďakovať predovšetkým skvelej chémii týmu lovcov ľudí a.. a bohužiaľ, to je asi tak všetko. Z ľútosti by som veľmi rád prihodil aspoň tretiu hviezdu, keďže dve mi prídu ako mierne kruté hodnotenie, ale vzhľadom na to, že na festivale dostali filmy rangu Čti mi ze rtů (2001), Cizinka (2010), s ktorými sa Domino nemôže kvalitatívne rovnať (i keď sú žánrovo odlišné) taktiež tri hviezdy, ostaneme radšej pri dvoch. Holt uprednostňujem odlišný druh poňatia akčného filmu.. [MFF Cinematik 2011, PN] ()

Ruut

Doted bych nevěřil že hloupoučkému kýči můžu dát 100%. Domino má slaboučkou zápletku, která je úspěšně maskována díky tarantinovskému stylu vyprávění a kouzly s vizualní stránkou filmu. Ale ten styl a hlavně Mickey Rourke. Hmmm. Opravdu hodně mě to bavilo a ještě víc mě to bude bavit až jej uvidím podruhé a budu si jen užívat toho co se děje na obrazovce. ()

k212

Domino není špatný film, je divný, protože na sto honů páchne puncem experimentu a také snahou "maximálně zaujmout" a to samozřejmě vizuálnem a hned v druhé řadě audiálnem, herectví tady moc místa nemá.Videoklipy mají obvykle 3,5-5 minut, a normálnímu člověku v podstatě nevadí, že za 1 minutu se vystřídá třeba 20-30 střihů, dokonce ho to obvykle i zaujme. Otázkou je, co se stane, když těch 20-30 střihů za minutu zanesete do 2 hodinového snímku? To už je slušná palba - která vlastně může začít i nudit. Na druhou stranu mám pocit, že Tony Scott má urputnou snahu najít svůj specifický a hlavně originální styl, což se mu myslím částečně podařilo už v Muži v Ohni. Nicméně tam tento zrychlený audio-vizuální tok informací působil jako oživení a nebyl hlavním tahounem. No a v Dominu už hraje hlavní roli i za herce, kteří se sami o sobě stávají jen hračkou v rukou střihu. Právě touto naturalistickou názorností a stylizací -která ve své rychlosti nemůže poskytovat divákovi prostor k obraznosti myšlenkové a emotivní- je vyjadřováno vše: charakteristiky, nálady, emoce .... Takže ve výsledku není ani moc potřeba slov, což je navíc umocňováno častými titulky v obraze. A děj? Netypický námět umocněný typickou snůškou rádoby brutality (moc lidí neumře) a občasných klišé. Ve výsledku je pro mě Domino studeně satirický, občas zábavný a zajímavý film, na který se těžko dívá po překlenutí první hodiny. Nabízí se mi srovnání s Takovými normálními zabijáky, rozdíl je však zásadní, ve Scottově dílku těžko budete hledat něco nevyřčeného a nenázorného, nějaké to skryté poselství nebo rýpnutí do společnosti, na které musíte přijít sami ... I když reality show a představiteli BH90210 a Show Jerryho Springera považuji za nejlepší scenáristické okamžiky téhle bolehlavové AV žranice. ()

kingik

Tohle je dost zvláštní film. Rozhodně se ve filmografii Tonyho Scotta vymyká nejen svým ultra agresivním vizuálem, ale také svým podtextem, který je ve filmu solidně zašifrován. Keira Knightley není bůhvíjak oslnivá ve své roli, ale rozhodně předvedla, že se dá jít proti typu rolí, do kterých je permanentně obsazována. Film mě zaujal, ale mám pocit, že jeho kontroverznost mu spíše ublížila, a díky ní film působí naprosto nerealistickým až comicsovým dojmem. A zda je to dobře nebo špatně, at si každý divák posoudí sám. 70% ()

Payushka

Ac se nekomu strih a styl Tonyho Scotta nemusi libit, ja to prvni polovinu filmu uplne hltala. Akorat Keira je tu trosku za pozerku... Se samopalama v rukach drsne strili a je hroooozne husta. Keira soulozi v hole pustine a je desne moc cool. Keira se "sexy" usmiva a vypada pri tom jako sladounka sedmnactka. Ne, tohle fakt nejde. Navic druha polovina byla tak neuveritelne zdlouhava, ze uz jsem se modlila za rychly konec. Ovsem vsichni zbyli herci byli uzasni (predevsim M. Rourke, ten byl k zulibani :D) a opravdu tim myslim vsechny, i ty dva chudaky z BH90210. Holt na muj vkus prekeirovano a prehusteno, jinak bych byla nadmiru spokojena :) ()

dr.horrible

"Mojim osudom bolo žiť!" Táto hláška, ktorou Domino Harvey zdôvodnila, prečo prežila pád výťahu z 90.teho poschodia, tá ma prenasledovala snáď desať rokov. Prvá projekcia (dá sa povedať oprávnene) vyslovene vytočila. Ide totiž o jeden z najhlúpejších nezmyslov, ktoré bol kedy jeden blázon ochotný zafinancovať, iný natočiť a ďalší pustiť do kín, a zabíjať tým mozgové bunky nevinným. Dnes už som sa iba smial. Najlepšie natočený odpad ever. "Free Afghanistan!" ()

Sonnery

Když jsem byl přizván, abych se podíval na film Domino (o němž jsem nevěděl nic kromě názvu, který ve mě vzbudil podezření, že hodinu a půl strávím čuměním na hru, kterou jsem hrál naposled před dvaceti lety s babičkou, potom, co jsem poztrácel polovinu figurek potřebných k dámě) nebyl jsem moc nadšen. Ale jakmile se moje životní láska Keira začala točit kolem černocha vysedávajícího celý dny v Mekáči, jakoby se vypařil čas a já si začal neskutečně užívat všeho, co film nabízel. ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)