• Faidra

Nedoporučuje devět z deseti epileptiků.(18.3.2010)

Jednou to bude kultovní film .... V budoucnu se narodí někdo podobný jako Tarantino a inspiruje se tímle filmem, možná bude jeho nejoblíbenější, každopádně to bude vzchopný rejža, který bude točit filmy v podobném stylu . . .(23.4.2008)

Maximálně akční a nabroušené, s viditelným rukopisem Tonyho Scotta. Jeho filmy se mi začínají líbit. A to dost. Snad jediný zápor tohoto filmu bych shledala v ději. Domino se žene rychlým, nebezpečným tempem kupředu, za doprovodu až příliš častého a zběsilého střihu. Do toho na nás Tony valí spoustu dějových schémat, informací o postavách a jejich činech, takže jsem byla až příliš v zajetí speedového nadopování, což spělo k tomu, že jsem zhruba po druhé polovině filmu přestávala vědět, kdo, co, jak a proč. Herecké obsazení je pro mě královským trumfem. Keira Knightley, roztomilá, půvabná a nevinně vypadající herečka, povětšinou ztvárňující všemožné hraběnky a sličné dívky v honosných šatech v historických filmech, zde jako totální drsňačka, v obklopení zbraní a s věčně zapálenou cigaretou. Právě tento rozdíl byl základem a excelentní volbou pana Scotta. Keira se do své, zcela odlišné role, jež doposud ztvárňovala, adaptovala dokonale. Její postavu, jakousi frajerskou holku Domino, jsem jí bez okolků uvěřila od začátku až do konce. A nadmíru nádherně drsný, potetovaný a svalnatý borec Mickey Rourke opět v roli kriminální postavy, jak to mám v jeho případě ráda. A do toho skvěle pasující hudba Harry Gregsona-Williamse, která se mi velmi zalíbila již v Telefonní budce.(10.10.2010)

Velmi rozporuplný film. Výborný náměť, celkem slušný scénář, nekompromisní Keira Knightley (když jsem se dozvěděl, že má hrát drsnou holku, tak jsem se zděsil, ale moc mile mě překvapila) a charismatický Mickey Rourke - to vše jsou jasná pozitiva. Bohužel Tony Scott mě svou režií tentokrát nenadchl, zatímco předchozí Man on Fire byl bravurní akční snímek, tak o Dominu to rozhodně říct nemohu. Střihačské orgie mi místy způsobily epileptický záchvat, filtrů bylo použito až nezdravě mnoho a kamera také nic moc. Navíc akčních scén mohlo být klidně jednou tolik a nic by se nestalo. Není to vyloženě zklamání, ale Scott to tentokrát přepískl.......(16.7.2008)

Domino Harveyová byla lovkyni lidí. Domino je název deskové hry založené na skládání kostek se stejnými čísly k sobě. Tony Scott je šílenec. Vemte tři výše zmíněné položky a hoďte je do mixéru – sláva, máte film Domino! Ani to nebylo tak těžké, jak těžké je pochopit úmysl více než šedesátiletého videoklipaře Scotta. Ono vlastně ani není důležité, o co tady jde, ale jak to vypadá. A o co tady teda jde? Špatná otázka, ale vypadá to skvěle. Nerad bych plýtval slovy na něčem nepopsatelném. Scott prostě natočil několik desítek hodin materiálu matně propojeného chabou dějovou linkou, pak sebral nůžky a uskutečnil tisíc bezmyšlenkovitých střihů. Střih, střih, střih, střih, střih.... střih. Některé scény navíc opepřil nějakým tím divokým filtrem, zpomaleným záběrem či úmyslnou rozmazaností. Hlavně, aby se bylo na co dívat. Jako by mu nestačila Keira Knightleyová s ofinou a nunčaky. Nebo film původně vypadal docela normálně, ale byl pořádnou blbostí, tak z něj Scott v amoku udělal blbost ještě větší, aby ji mohl rovnou označit za charakteristický rys svého „hlubokého“ díla. Hlubokého ve šlépějích třeba Takových normálních zabijáků, kde jste pod nánosem vizuálního průjmu taky cítili nepatrné náznaky ironických narážek. Avšak Domino ani nechce, nemá, nebo by nemělo co říct. Vše je natolik nadsazené a vizuálně oblbující, že ukrývání poselství by mělo stejný efekt jako pití písku. Ve filmu toho je prostě hodně i bez logického opodstatnění, které by roztomilý nonsens změnilo v nepovedenou nudu. Abych byl konkrétnější, jsou tady dva herci z Beverly Hills 90210, několikaminutová s dějem nesouvisející ukázka show Jerryho Springera, ustřelování paže brokovnicí, afghánský pyroman, házení televize na auto, povedený vtípek se Sunset Boulevardem, zlatá rybička tvrdě narážející na dno akvárka, Lucy Liu strouhající si tužku do sklenice s vodou, Keira natřásající (dublovaný) zadek, sex v mezkalinovém opojení a do toho všeho burácí pořád stejný hudební motiv. Všichni mluví stylově sprostě, tváří se drsně a nemůže být řeč o herectví – zkuste něco zahrát ve dvou, maximálně pěti vteřinách. Byl to hrozný chaos, bolela mě z toho hlava, ale – čehož se sám trochu děsím – dost se mi to líbilo! Alespoň mám takový pocit, protože míra dezorientace byla maximální. A stále přetrvává. Domino v žádném případě není dobrým filmem v pravém slova smyslu. Takoví normální zabijáci, Pravdivá romance nebo Pulp Fiction taky nebyly dobrými filmy, ale už teď jsou filmy kultovními. Jsem přesvědčený, že Domino se k nim jednou zařadí a potvrdí mou domněnku, že hravě strčí do kapsy i Historky z podsvětí. Jednou. Možná. A i kdyby ne, vidět tuhle smršť jednoduše musíte, možná jste kardiaci nebo epileptici a nepřežijete to a zemřít kvůli podobné pitomosti je zbytečné, ale budete umírat s vědomím, že jste se stali svědky něčeho neopakovatelného. Tenhle komentář, respektive jeho jednotlivé segmenty asi nedávají smysl – berte to jednak jako přípravu na samotný film a potom jako varování před tím, co udělá Domino s vaší psychikou. BTW, minimálně jednu a půl hvězdičky jsem přidal za Keiru. Je to trapné, ale proč bych to nepřiznal. :-) 90% Zajímavé komentáře: Radko, k212, numi, swamp, Theraphosa, MeGaBiTe(28.2.2006)

• - Keira Knightley mala po skončení natáčania Pride & Prejudice (2005) do začiatku natáčania filmu Domino iba 4 dni voľna. Preto, ako sama tvrdí, nemala dostatok času na takú fyzickú prípravu, ako by sa jej žiadalo. Ešte počas nakrúcania Pride & Prejudice mala k dispozícii trénera, s ktorým o 4:00 ráno chodievala behávať a posledné dni nakrúcania trávila cez prestávky čas s trénerom bojových umení, Edom Chowom, ktorý ju učil základy používania nunčakov. Po príchode do L.A. pokračovala v tréningu s expertom bojových umení, Jeffom Amadom, pri ktorom zdokonalila prácu s nunčakmi a venovala sa aj narábaniu s nožmi a vrhacím technikám. Zároveň absolvovala aj dvojdňový tréning lovcov odmien v púšti, kde cvičili najmä streľbu zo zbraní. (Bobek15)

• - Práva na životní příběh Domino Harvey byla pojištěna na částku 500 000 amerických dolarů. (HellFire)

• - Snímek je založen na skutečném příběhu Domino Harvey, dcery modelky Paulene Stone a herce Laurence Harveyho. Domino byla také modelkou, než se vydala na dráhu profesionální lovkyně lidí. Patřila k nejlepším lovcům, ročně dokázala zadržet v průměru 30 osob a vydělat více jak 40 000 amerických dolarů ročně. V roce 2005 ji zadržela policie za přechovávání drog a když byla před soudním projednáváním v domácím vězení, zemřela na předávkování fentanylem. Zemřela pak 28. 6. 2005 a premiéry snímku se tak nedožila. (imro)