Docela mě unesla atmosféra a krásné záběry, takže si toho jinak moc nepamatuju. Jenom vím, že v tomhle filmu jsem objevil Li Gong. Už proto se mi vyplatil.(24.2.2007)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $57,490,508Tržby Celosvetovo $162,242,962Tržby za predaj DVD v USA $32,829,484 //počet predaných kusov 2,388,588║ Jeden z tých filmov čo sú v zabalené v celkom peknom obale(vizuále) a tak nehorázne prázdne, že na danej ploche dohromady nič preborné čo by mohlo potešiť či upútať nepovedia. No je to škoda, lebo obsadenie ako Zhang Zi Yi, Michelle Yeoh či Ken Watanabe na to potenciál malo aby nám mohlo predviesť strhujúcejšie divadielko. Takto to je len nijak moc zaujímavý priemer z niekoľkými peknými momentakmi. /videl v kine: 65%/(2.5.2006)

No popravdě jsem čekal, že to bude celkově lepší a více dramatické, tajuplnější, ale nakonec takovej hezkej příběh o malé holčičce co dělala geishu. Každopádně dobré, ale jen na jedno shlédnutí. (( :: 3,5*(28.5.2006)

Tí, ktorí nečítali knihu, sa môžu veľmi ľahko v zrýchlenom a obzvlášť nepovysvetľovanom deji stratiť a keby to bol aj môj prípad, určite by som išla s jednou hviezdou dole. No keďže som Gejšu knihu prečítala (a je mojou najobľúbenejšou), v prekombinovanom deji a svete gejš som sa bez ťažkostí vymotala. V prvom rade musím pochváliť mystickú a najmä nadpozemskú hudbu Johna Williamsa, úchvatné herečky na čele s nenávistnou Li Gong, ktorá celú dejovú atmosféru svojím výkonom iba podtrhovala a k tomu nádherné exotické prostredie gejš a japonské tradície prezentované očami úplne odlišného sveta.(5.8.2008)

Celý film je natočen ve velkolepých kulisách a tvůrcům se opravdu podařilo vystihnout atmosféru doby, ke které přispívá vynikající hudba Johna Williamse. Režisér Rob Marshall podle mě udělal lepší práci, než u Oscarového Chicaga už jenom proto, jak se na ten film tak hezky kouká. Jsme v Japonsku takže samé ty hezké zákoutí se zrcadlově čistými jezírky (jednou kamera nesnímá herce, ale pouze jejich odrazy ve vodě.) Nejlepší ale je, že se dostáváme gejšám takříkajíc pod pokličku a film nám odhalí náročný výcvik, bolestivé česání a hlavně intriky. Hacumomo se snaží Sayuri zničit pomocí různých pomluv a přebíráním klientů, velice hezky to ukazuje scéna se sumo zápasem. Svět gejš je velice nemilosrdný třeba v případě vyučení Sayuri na gejšu, se Sayuri už nemůže bavit se svojí dlouholetou přítelkyní, protože se vlastně stávají sokyněmi. Celkové vyváženosti filmu také přispívá, že se nikde neprohání Tom Cruise v samurajském brnění, nýbrž že se všech rolí zhostily zkušení asijští herci (až na epizodní role amerických vojáků). Zhang Ziyi v hlavní roli naprosto září a všechny emoce jsem jí bez vyjímky věřil. Velice se mi líbila i malá Suzuka Ogho, která hrála Sayuri v dětských letech. A velice mi utkvěl můj oblíbený Cary-Hyroiuky Tagawa (baron), který vždy zazáří i ve vyloženě béčkových filmech, natož pak v tak silném příběhu jako je Gejša. Všemi kritizovaná "asijská angličtina" herců se mi líbila a rozhodně na mě nepůsobila nějakým rušivým dojmem.(9.2.2006)