Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

Blackberry

Pokiaľ sa idete pozerať na film s tým, že nič o ňom neviete, častokrát vám vyrazí dych. To isté sa stalo v tomto prípade, kde zaujímavú dejovú podstatu kazia časté erotické scény, niekedy hraničiace s tým, čo možno ukázať v bežnom trileri/dráme. Tá sa ale úplne stráca nedomyslenou scénou v "knižnici", keď sa zvrtáva už do iného príbehu, mierne obaleného až nechutnosťou. Je však vidieť, že príbeh je predsa len iný ako bežné televízne filmy, cítiť to aj na hudbe a v tomto prípade aj zbytočne dlhom čase; no celkový dojem napokon zdvíhajú excelentné herecké výkony Gere - Lane. ()

klima777

Unfaithful má asi skrývat nějaké vyšší poselství ohledně mezilidských vztahů. Opravdu mi uniká a koncepce filmu mě míjí. Bezradnost manželské dvojice v závěru je pro celý počin symptomatická. Má to být moralita? Děkuju, nechci. Jakékoliv usilování totiž vyžaduje adekvátní prostředky a adekvátní řešení (na plátně i v životě...). ()

Autogram

Výborne vyzerajúca žena v strednom veku si nechtiac nájde o dosť mladšieho milenca a o zábavu je postarané. No iba pre diváka, jej manžel to berie už ťažšie aj keď nie tragicky až do ich stretnutia. Tento film je naozaj thriller a erotické scény by si zaslúžili oscara. ()

Almásy

fantasticky film. ano uvedomujem si ako otrepany je uz tento namet z neverou aj to vsetko, aj to ze chudak Adrian zostane zrejme navzdy chcene zaskatulkovany v partnerskych filmoch, ale ked zoberem fantasticku Diane Lane, uchvatnu hudbu Kaczmareka a tu scenu kde ju Paul zvedie, mam tu nefalsovany 5* film ()

Pit

Dobré, nedalo by sa povedať, že by to bol extrémny výkon, ale zabiť voľnú chvíľku sa pri tom dá. Koniec trošku odfláknutý a tuctový, ale inak v pohode. Taká pekná priemerka. A najlepšie je na celom tom filme ukázané to, že ako nám pekne tlačí Amerika svoje hovädsky zblblé životy do našich Európskych. " Pekná moderná domácnosť, on doslova hňogá v práci aby uživil rodinku, je štastný a milujúci svoju ženu, ktorá je celý život doma, nemá čo na práci /jedine zohnať ceny do Tomboly/ a potom má čas rozmýšlať nad hlúposťami ako je NEVERA./ Keby pekne chodila aspoň na 8,5 hodinovky a hňogala ako RICHARD, tak sa to nemuselo vôbec stať, ale tým pádom by vlastne bolo po filme a toto by sa nenatočilo. Takže asi tak. Vivat USA. ()

jatamansi

Klidná hudba, poetické záběry na vodu, dům, okolí. Stejně jako rodinné ráno. Vítr jako by předznamenával věci příští. Neklid a chaos. Nejen do života pohledné Diane Lane. Kdo by odolal šarmantnímu Francouzi se zálibou v knihách? Který dokonce ví, co kde v nich je. Zasnít se u mytí nádobí je podezřelé. „Neexistují žádné chyby, buď něco děláš, nebo ne.“ Dvojrole manželky a milenky není pro každého. Ani sex s oběma v jednom dni. Když nejsme zběhlí ve lhaní, je to malér. Muž se prostě dovtípí. Smutné oči Richarda Gera ještě pořád zabírají. Trojúhelník se uzavírá, každý zná každého. Ne každý to unese. A to nešťastné těžítko je tak po ruce. Gere hrát umí a jeho etuda po vraždě je dokonalá, propracovaná, prožitá, strhující, a po vzkazu na záznamníku frustrovaná. Beneš je s ním hlasově srostlý a na jeho výkonu je to poznat. Pro zajímavost, sólo na piáno složil sám Gere a také je svým filmovým synem hrál. Mimochodem, ten kluk byl skvěle vybraný, obyčejný, ušatý, ne moc pěkný, žádné typické vymydlené americké filmové dítě. Je jen na divákovi, aby si domyslel, zda z auta před policejní stanicí Gere vystoupí. ()

zsn

Kdo neví, jak oživit vztah, zde je recept. Film, zachycující lidskou dravost, hlad po vášni a touhu po útěku od stereotypu. Ano, i ženy mohou hodit všanc své dítě contra vášnivý sex s mladým milencem v kině, ale kdo jsme my, abychom průběh či dopady závěru tohoto filmu mohli soudit? Kdo jsme my, že jsme si tak jisti, že nás tohle nemůže potkat? kdo Lane nevěřil, že si roli s Olivierem Martinezem užívala, ať se jde zahrabat, protože tenhle film dokáže udržet lehké erotické nabití i pro příští generace! ()

Jello Biafra

Prvá polovica filmu sa dala celkom zniesť. Problém nastáva v tej druhej polovici pri odhalení nevery, kedy sa z filmu stáva pokus o krimi a nastupuje nuda. Aspoň že tie erotické scény stoja za to. Zo všetkých filmov Adriana Lynea rozhodne ten najslabší. ()

milancecil

223. Jedna z mnoha rozmanitých podob vztahového trojúhelníku, v psychologickém drama věrohodně vykreslujícím typické momenty takové vztahové hry, bezohledně kruté, zraňující, žádné zábrany nepomohou, přívalům touhy ctnosti neodolají, ani Connie neodolá a podlehne vášni, i přes tísnivé výčitky, obavy, strach, se nechá strhnout prudkostí náhle probuzených citů, předstírá, podvádí, lže, jen aby mohla být co nejvíce se svým mladým milencem, jedná tak, jak se v nesčíslně podobných případů jedná, nic překvapivého se před námi diváky ve ztvárněných událostech neodkrývá, nevěra v obvyklých mezích, až v eskalujícím tragickém vyústění se ukáže, v jak nebezpečnou se může taková hra změnit a ve svých následcích zničit člověku i život, vynikající a velmi silné dílo, které ani při opakovaném shlédnutí neztrácí nic podstatného ze závažnosti svého sdělení. ()

ZkuKol

Jedna * za Dianu, jedna * Richardovi a dvě * Adrianu Lyneovi za scénář, atmosféru a za to že pro své fanoušky zase něco natočil. ()

herr_carter

Tohle byl pro mě herecký koncert a super výkon D.Lane - především to, jak dokázala zahrát ženu dvou tváří...v relativně vysokém věku zvládat milence a potom doma děti + Richarda, mazec = napínavý, emočně gradující thriller.............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Zemi11

Průměrný brak, který plně odpovídá zařazení na kanál Nova Cinema v sobotu od 22:00. Na svůj věk má Diane Lane styl. ()

Han22

Hrůzostrašná nuda, nechápu co se na tom komu líbilo. Místo thrileru, který jsem čekal jsem dostal melodrama o milostném trojúhelníku vystřižené jak z červené knihovny s Gerem, který nezahraje ani základní emoce a bez jakéhokoliv finále. A to vše natažený na dvě hodiny, které byly k nepřežití. Hvězdičku snad jen za ty erotické scény (ale pokud chci erotiku, radši si stáhnu nějaký pořádné péčko). Když nad tím přemýšlím, snad kromě Lolity se mi nelíbil žádný Lynův film. ()

cab

Manzelska nevera se sexy nestarnouci Diane Lane a podvadenym Richard Gere, ktery je diky sexuchtivosti, zvedavosti a touze po dobrodruzstvy sve manzelky zahnan resit vznikly romanek az krajnim opatrenim.... Stoji za videni! 85% ()

Ripley

Diane Lane je k nakousnutí.Takhle jsem ji ještě neviděl.Stejně tak jsem ještě neviděl R.Gera jako měkotu.Jinak se na to docela hezky kouká(teď myslím film),ale nejde o nic převratného.Spíše mi to přišlo jako dobrý TV film. ()