Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

mysiouxsie

Ideální film pro frustrované manželky. Přinejmenším na první hodinu filmu se dá zapomenout, že máte otravné děcko a nudného manžela. Ve zbytku filmu vás Richard Gere bohužel rychle vrátí na zem a do strastiplné reality všedního dne. ()

Pitryx odpad!

Složitý a zdlouhavý děj, nuda a šeď a naprosto střelený konec. Ani herecké výkony to nezachránily. ()

subic

Nevěrná manželka a mrtvý francouzský vošoust. Chvílemi jsem čekal i nějaký konec jako v kriminálce, provalí se to a Richard Gere si to odsedí, ale ne. Psychologii nerozumím, takže mě pohled na chování nevěrné ženy a na její prožitky a pocity docela zaujal, v první polovině je pár opravdu hezkých momentů. Ale za to ten rozbředlý konec do ztracena, očekával jsem jiný a nebyl bych tak zklamaný. ()

Tominni

Adrian Lyne první dvě třetiny filmu servíruje nadprůměrnou podívanou a nejde jen o erotické scény. Velmi dobře přibližuje souboj vdané ženy mezi sexuální vášní a výčitkami svědomí, jak moc ubližuje své rodině. Bohužel, poslední třetina už tak brilantní není a samotný závěr je plný rozpaků. Trochu slabší ***. ()

JosefTomas

Film, který se snaží tvářit velmi komplexně a rafinovaně, ale chybí k tomu potřebný čas, jenž by umožnil divákovi se s hrdiny více sblížit. Proto většina scén nemá takové gradování, aby uspokojilo většinu lidí. Ovšem, hlavní hrdinové jsou výborně napsaní, zahraní i zrežírovaní. Jen by to příště chtělo některým částem věnovat více času a naopak. Jinak ale solidní podívaná. ()

PlysovyMacko

Vlažné. Prvá polka je banalna-zena podvádza svojho muža s mladým milencom. Čakala som, že po vražde sa film vybere temným prekvapivým smerom, ale nestalo sa. Takže film ani rozuzlenie nič moc. ()

ostravak30

Nějak ty erotická témata Andriana Lyneho přitahují. Po 9 a 1/2 týdne, Osudové přitažlivosti a Lolitě přichází Nevěrná. Tak je z větší části založená na tom, že se žena zamiluje do muže mladšího, hezčího a především ne tak zaneprázdněného. Manželka strašně naivně lže, každá její lež se dá snadno ověřit, což také muž udělá. Netrvá mu moc dlouho než mu dojde, že je mu žena nevěrná. A on se pak uchýlí k strašnému činu. To je zrovna ta nejzajímavější pasáž. Ačkoli i ta postrádá logiku. V bytě muž chladně uvažuje, ale přitom ho nenapadne spousta věcí a koberec s mrtvolou vynáší za bílého dne. Mrtvolu pak nikam neodveze, ale nechá si ji ještě nějakou dobu v autě. A aby toho nebylo málo, tak nám tvůrci předkládají dva ostražitě vyhlížející policisty, kteří vypadají, že něco tuší. Jenže ve skutečnosti nezajistí krom papírku se jménem a číslem Connie v bytě nejspíš žádné stopy. Kdyby ano, museli by už tušit mnohem víc. To by jim kriminalisté z Kriminálky New York dali. A ta zůstává u vraždy a několika erotických scén mezi manželkou a Paulem. To mi přijde na celkové více než dvouhodinové drama a thriller obecně dost málo. A nic na tom nezmění ani kvalitní obsazení. ()

MyrnaAlec

Velmi věrohodně zahraná radost z milence a až do jeho zabití vcelku koukatelná věc. Ovšem poslední půlhodina byla už navíc. ()

hrumsrt

Nevěrná se veze na atraktivní vlně všech těch thrillerů s erotickými prvky, kterým stejně pořád kraluje Základní instinkt. A není to úplně poprvé, co se Lyne do podobných vod pouští - 9 a 1/2 týdne, Osudová přitažlivost to jsou důkazy, že pro tenhle žánr má jako tvůrce cit a dost často ho sám i nakrmí, ale nikdy ani přibližně hodnotně jako právě zmíněný Verhoevenův provokativní opus.. Zda Adrian Lyne má za sebou i lepší filmy, bych si připustil trošku polemiky.. Jedná se především o režiséra, pro jehož film je nezbytné klišé a vlastně sám neumí prodat opravdový film, u něhož bez poznámek budete souznět s postavami.. Příběh vypráví o vztahové zkoušce manželského páru Summerových, v níž si manželka pro vzrušení obstará milence.. O tom jak se k tomu postaví při zjištění manžel, jaký to bude mít dopad na jejich manželství a rodinu rozhodne jen on.. Nevěrná servíruje dost solidní postelové scény, které jsou šikovně okořeněny erotikou, ale stejně se v nich vůbec nepovedlo prodat vášeň obou zúčastněných.. Zhruba první polovina je fajn, Nevěrná prodává postavy a vystavuje hlavní příběhovou linku, ale neví pak co s ní, a tak "dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".. A až to nastane už ztrácím zájem a je mi jasné, že z tohohle mráčku plného potenciálu pršet nebude.. Nebylo nefér, čekat víc.. P.S. S rolí Connie koketovala i Sarah Michelle Gellar, která by sem sedla s hodně jinou energií. A já bych měl asi další guilty pleasure.. 60% ()

Prubner

První dvě třetiny filmu to vypadalo na dobré milostné drama, ale pak přišla vražda a vše se zvrhlo do standardního krimifilmu. Škoda. ()

megajalec

Trochu otrepaný námet, i keď zahraný celkom dobre. Bol som sám, ktorý mal sto chutí vlepiť jedno zaucho Lane? Sakra, tak má muža, nič nerobí, doma decko, stretne nejakého dilinka a hneď sa do neho zamiluje? Typická Amerika. Čo sa mi páčilo, v druhej polovici to napätie, keď ani jeden nemohol vyjsť von zo svojou pravdou, lebo obaja niečo skrývali, jeden horšie ako druhé ()

micka999

Super, ze začátku jsem koukala jak jsou pocity Connie popsané... úžasné, přesné. Rozpor mezi láskou k manželovi, věrností a svým synem a mezi vzrušením, zážitkem, vytrhnutím ze stereotypu. Jak píše POMO, scéna z vlaku a vany je fantastická. ()

dvurkarlin

Trochu nechápu nízké hodnocení, protože mi připadalo, že film nevypráví běžně běžnou záležitost. Scéna kdy manžel navštíví milence své ženy mě dostal. Když se mladík dívá na své ruce, do kterých mu stéká z hlavy krev ...to nezapomenu ! ()