Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

Wolvie

Adrian Lyne je špatný režisér,který své filmy odívá do kontroverzních hávů,aby byly alespoň něčím zajímavé.Což je přistup,za který bych okamžitě zabavoval režijní licenci.Nevěrná je nudný,naprosto zbytečný film s mizernými herci,který nenabízí naprosto nic zajímavého nebo originálního.Prostě Lyne. ()

Shredo

Zdá sa mi, že ľudia v komentoch sa dívajú až príliš kriticky na tento snímok. Film zachytáva emócie všetkých druhov: nerozvážnosť, zamilovanosť, pochyby, výčiťky, smútok, žiaľ a hnev. A tá vášeň... Hltal som to ako malý chlapec všetko. Ak niekoho napadne lepší film tohto žánru, nech napíše do pošty a kludne hodnotenie znížim, no zatiaľ na to nemám najmenší dôvod... ()

iNKa 1104

Scéna ve vlaku budiž v archivu nezapomenutelných filmových scén. Diane Lane zvládá tyhle vnitřní bouře s neskutečnou opravdovostí (viz. kavárna s kamarádkami po "setkání" se svým milencem na WC) a je v tom více erotického působení, než kdyby se nám Ti dva na plátně milovali celý film... To tajení a vnitřní rozpor a hranice touhy a nechtěnosti... to je něco tak sexy, že věříme i Richardu Geremu, že se kvůli tomu trochu pomate a toho činitele tak zvláštní a okouzlující krásy jeho ženy přijde eliminovat... Důvod vnitřních tajení a "přetlaků" Richarda je pak trochu jiný.... ()

Skleni

Spojenie Diana Lane a Richard Gere je ako keď spojíš debilitu s nudou a vynásobíš hrozným výzorom. Film pojednáva o sľubnej myšlienke no akoby sa s ňou tvorcovia nevedeli pohrať. Celý čas som mal pocit, že pozerám dajaké pokračovanie Eyes Wide shout. Proste nabudúce si radšej pozriem porno ako toto. 32% ()

cerbygerby

I když je to téma které už je ohrané, přesto jsem se do filmu od začátku zakoukal a chtěl vědět jak dopadne. U těchto filmů je důležité herecké obsazení a to v případě Gera a hlavně Lane, bylo kvalitní... v podání Lane se bylo na co koukat, vše jsem jí opravdu věřil, jak to vše prožívá a celý film mě fakt proto dost bavil, takže mé hodnocení je dost kvalitní 4 ()

Luczynkaaa

Pro mě neskutečně dojemnej film, který donutí k zamyšlení. Konečně po dlouhé době zase nějaký film, který je jakž takž beu dobrého konce. Za výkony Diane Lane přidavám další bod. 4*. ()

Katcat

Občas napínavý, občas ne, dobře zahraný, ale hrozně průměrný. Párkrát jsem se na hodinky podívala, co si budem povídat... ()

tranquill

"Neexistují žádné chyby. Buď něco děláš nebo neděláš!" Mohlo to být zajímavé, ten konec poněkud vyšuměl... "Vždycky to skončí průšvihem!" ()

tančísvlky

je mi jedno ak niekto týmto filmom opovrhuje . Je v ňom erotično , a niektoré scény sú nad rámec takého "malého" filmu. Diana je ľahko pochopiteľná , prečo recenzent Tosim nič nechápe to netuším . Chyba nie je v tomto filme... ()

POMÍK

Connie byla docela dobře nevěrná, Ed byl sympatický manžel. Milenec však oproti Constance nepůsobil jako zajíček, což mělo být účelem - nebýt poznámky Eda, tak by tato markantní reálie nevyvstala z mrtvých. Film se tak nějak snažil někam jít, ale po prozrazení šel směle do háje - škoda, mohl to být velmi zajímavý a pikantní kousek na staré téma v obnoveném kabátě. ()

mak.

Souhlasím s KevSpa. A trochu mi to připomíná "Dokonalou vraždu", ikdyž to má být o něčem jiném... ()

waska

Jako zpestření a zpříjemnění cesty autobusem mezi Mexico City a Playa del Carmen to bylo celkem slušné drama, jinak je to trochu vaření z vody. ()

pirulka

Tento film mám rada. Páči sa mi výber hlavných postav, ich prevedenie, príbeh, pohnútky pre činy, spracovanie deja. Samozrejme, na podobnú tematiku je nakrútených viac a lepších, no mne v tomto prípade nič podstatné nechýba ani neprekáža. ()

Crazynka

Hodně povedený film. Výborná atmosféra, dějový spád, úžasná Diana... Zcela jsem se dokázala vžít do její situace. Brilantně podáno. Zmítaly mnou pocity jako odpor k nevěře, ale i pochopení. Film mě bavil, nepřišel mi rozvleklý a ty dvě hodiny mi přišly jako příjemně strávený čas. Pro mě rozhodně 4 hvězdy. ()

Margerie

Připadalo mi, že Lyne četl scénář v Braillově písmu, které úplně neovládá, podobně jako Paul. Jinak si totiž tenhle mizerný film neumím vysvětlit. Ano, pár scén je vynikajících, hlavně tedy těch erotických a scén, ve kterých si Connie rve vlasy, co to vlastně dělá. Jinak je to ale neskutečná nuda, celá zápletka přijde vlastně až v poslední čtvrtině filmu a rozhodně není nijak napínavá. Lyne se snaží pozvednout celkový dojem efektivními záběry odpadků létajících ve větru a kutálejících se pomerančů v rozjetém autě, ale právě kvůli nim působí film ještě křečovitěji. A ačkoliv jsem odchovaná na Pretty Woman, tady výsledné hodnocení nedokázal zachránit ani jinak dokonalý Richard Gere, z něhož se v Lyneově podání stal unudlaný šedý panák neurčitého věku. 30% ()

Gromit

Z mého pohledu se jedná o velmi nedoceněný film. Nevěrná se skládá ze dvou různorodých částí. První, romantická, sleduje atraktivní, leč vdanou ženu, která se stala obětí své vášnivosti. Druhá, thrillerová, se pak zaměřuje na jejího manžela, šarmantního a laskavého muže, který se nechá unést svým hněvem. A obě tyto části se pak podařilo režisérovi Adrianu Lyneovi (který nezapře výtvarné sklony) velmi šikovně propojit. Bez čeho by se ale Nevěrná jen stěží obešla, jsou dobří herci. A nutno říci, že Diane Laneová (hodně zasloužená nominace na Oscara) a Richard Gere jsou ve svých rolích opravdu skvělí. Je možné, že kdybych viděl původní francouzské zpracování Clauda Chabrola, byl bych nadšený o něco méně. Ale přiznám se, že tomu sám moc nevěřím. ()