Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

hrumsrt

Nevěrná se veze na atraktivní vlně všech těch thrillerů s erotickými prvky, kterým stejně pořád kraluje Základní instinkt. A není to úplně poprvé, co se Lyne do podobných vod pouští - 9 a 1/2 týdne, Osudová přitažlivost to jsou důkazy, že pro tenhle žánr má jako tvůrce cit a dost často ho sám i nakrmí, ale nikdy ani přibližně hodnotně jako právě zmíněný Verhoevenův provokativní opus.. Zda Adrian Lyne má za sebou i lepší filmy, bych si připustil trošku polemiky.. Jedná se především o režiséra, pro jehož film je nezbytné klišé a vlastně sám neumí prodat opravdový film, u něhož bez poznámek budete souznět s postavami.. Příběh vypráví o vztahové zkoušce manželského páru Summerových, v níž si manželka pro vzrušení obstará milence.. O tom jak se k tomu postaví při zjištění manžel, jaký to bude mít dopad na jejich manželství a rodinu rozhodne jen on.. Nevěrná servíruje dost solidní postelové scény, které jsou šikovně okořeněny erotikou, ale stejně se v nich vůbec nepovedlo prodat vášeň obou zúčastněných.. Zhruba první polovina je fajn, Nevěrná prodává postavy a vystavuje hlavní příběhovou linku, ale neví pak co s ní, a tak "dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".. A až to nastane už ztrácím zájem a je mi jasné, že z tohohle mráčku plného potenciálu pršet nebude.. Nebylo nefér, čekat víc.. P.S. S rolí Connie koketovala i Sarah Michelle Gellar, která by sem sedla s hodně jinou energií. A já bych měl asi další guilty pleasure.. 60% ()

david666

Obecně erotické thrillery nemusím ale tento film mě bavil. Hlavně tím, jak se zamilovaná Diane Lane ve svých cca 40 letech chovala jako puberťačka a taky Richard Gere (který také nepatří mezi mé top herce) ve filmu dle mého dobře vystihl manžela, který neví co má s nevěrou své ženy dělat. Hlavně tedy rozhovor v bytě milence mě dostal. ()

Nerajohn

Docela průměr, první půlka celkem dobrá, až na ten naprosto neuvěřitelný vítr, po vraždě už celkem komiks. Kdosi řekl, že vrah i když se snaží, tak zanechá na místě činu řadu stop, že by newoyrská policie žádnou z nich po docela amatérském úklidu nenašla? A vzít si domů vražednou zbraň? Tak síla. ()

AceDandelion

Jedno z vážnějších dramat, které se dá vnímat několika směry. Když jsem tento film (začátek) viděla před třemi lety, byl pro mě tak silný, že díky osobním okolnostem jsem ho nebyla schopna dokoukat. Po třech letech už schopná jsem , ale trochu jsem očekávala víc, než mi ten film dal. První polovina je zajimava, ale potom už se to nějak vleče do pár minut před koncem, který to zase o stupen vyzvedne.Přemýšlela jsem o třech nebo čtyřech, nakonec dávám 4*, především za Richarda,Diane a hudbu, která toto drama dělá efektivnějším. ()

Cocteau

Nemohu si pomoct, ale vykon Laneove je tak presny, vynikajici, a verohodny, ze si ani nepamatuju , kdy me zenska herecka predstavitelka tak mimoradne presvedcila o tom co hraje. Jeji prozitky jsou az hmatatelne. Ve vykonstruovanem pribehu ma jeji vykon hlavni zasluhu na tom, ze dam 4* . ()

zigy

Jo, tohle je od Lynea daleko lepší než jeho známější kousek 9 a bůhvíkolik týdne. Žírovi role zhrzeného manžela sedí jako ulitá, a manželka je taky dobře zahraná a hlavně sympatická - snaží se odolat pokušení, ale nakonec podlehne....Film je v první půlce postaven na napjaté atmosféře, a pak má nečekaně dramatické vyústění. Tenhle film je hlavně psychologický a to o ženách a určitě se tak bude líbit víc ženám než mužům:) nicméně i jako muž dávám zasloužené 4 hvězdy, i za pár hezky natočených žhavých scén. ()

silvusaak

Cekala sem hodne, ale ten konec teda ne. Drama jak se patri, obcas me mrazilo, hlavne ta scena jak Gere dojde na tu skolni prehlidku. ()

Salvator

Naivně a předvídatelně zpracovaný příběh, který přes svoji závažnost končí ve stylu "a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes". ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočená vzťahová dráma s výborným hereckým obsadením. Zápletka, keď idylku šťastnej rodiny naruší náhodné zoznámenie manželky Connie so zvodným Paulom Martelom. Ich známosť prerastá takmer v posadnutosť. Produkcia je perfektná a výborne vytvára atmosféru vykresľujúcu vypäté emócie len pomocou obrazov a hudby. Richard Gere a Diane Lane zvládajú svoje emocionálne náročné role bezchybne. Trocha klišé do príbehu predsa len prenikne, ale morálna dilema zostáva. 75% ()

Thailon

Tak mladej pani ani tak nevadila nevera ako to, že junák mal okrem nej aj inú. Toto manžel keby tušil, aj guľu by mu nechal. S novým odkazom. ()

lapatata

Erotický thriller, ze kterého erotika opravdu sálá. Ústřední trojice herců je výborná, skvělý scénář. Dost poutavé. Moc dobrý film. ()

f1

Chudák Richard, to bylo k rozplakání se nad osudem jeho hrdiny. Film má jedinou chybičku. Gereovi by se tohle stát nemohlo. Ne, ne, ne, ne, ne. Prostě ne. ()

vlaczech

no žádná velká hiparáda, slibný začátek s houstnoucí atmosférou, která se ovšem v druhé půli přelomí v trapné, zdlouhavé, rozplizlé nic... celkem šikovně natočené er. scény, které mi sice nakonec přišly taky tak trochu na jedno brdo...takže 2,5 hvězdičky... ()

estella

První polovina filmu je opravdu působivá. Krásně je zachycena touha Connie po rozptýlení i narůstající intimita mezi ní a Paulem. Druhá půlka již tak strhující není, ale na druhou stranu, není ani předvídatelná. Až do poslední chvíle je konec nejistý. Líbilo se mi i prostředí New York City. Jen drobné PS: Edward se měl jít udat... ()