Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

Acrobat

V dokumente: Svorka 25 vlkov, to znamená chystajú sa na veľkú korisť. Tu: jeden vlk, možno alfa možno omega. Malá korisť, malé víťazstvo, porážka nádejí, skleslosť sama. Formálne však vychytralý špinavý, filtrovaný (šedá, tmavá, modrá), francúz s priadnou hodnotou psychedelicky vyprofilovaných scén. Pridaj!! ()

bearmeedek

Kdyby se jednalo o klasické béčko, mohlo být hodnocení lepší. Tady snaha o béčku určitě nebyla a také to tak dopadlo. Těch kombinací bylo opravdu dost a film tak přišel o nálepku – francouzský temný thriller. A ta bouřka po několik večerů za okny, opravdu zbytečná kulisa. No, nějak to proběhlo a dalo se na to dívat. Ale kdo vymyslel ten konec? ()

megan017

První polovina filmu skvělá! Tajemná, napínavá, stylová, poutavá. Druha má velký spád, do trapnosti, nudnosti a přílišné absurdity. Neuspěšní pokus o originalitu, Jean Reno si ovšem s rolí zahořklého a ublíženého drsňáka, co si chce vyřídit osobní úcty, vyhrál výborně. Kvalitou je to slabší, než Purpurové řeky. ()

Scraffy

Dobrý nápad, dobrý herci a dobrá atmosféra. No bohužiaľ v celku je to strašne tupé a zdĺhavé. Scenár tu opäť zlyháva a dejové zvraty sú tu strašne absurdné. Za ten koniec by mali niekoho vyhodiť. ()

herrbierer

Je to sice hrozná ptákovina splácávající dohromady všechno možné, ale nemůžu si pomoct, já jsem se bavil. Od thrilleru přes horor až po fantasy nás provádí Chris Nohan. Vykrádá přitom, kde to jde, a jeho režie je občas až křečovitě módní (rychlé střihy a ke konci roztřesená, jakoby dokumentární kamera jsou samozřejmostí). Ale jinak to celkem funguje. Zapomeňte na to, že tenhle film byl v kinech a podívejte se na něj, až ho zase budou dávat v sobotu v noci na Nově. U mě to tak zafungovalo a za daných podmínek jsem se bavil. ()

LukKon

Ako čitateľ knihy, ktorá bola námetom pre tento film musím povedať, že som neuveriteľne sklamaný z toho, ako to dopadlo. Ak by záver natočili podľa knihy a nie ho úplne prekopali, prevrátili, otočili a nenapraviteľne zničili všetky postavy, ktoré sa tak úmorne vykreslujú počas celého filmu, mohol z toho byť aspoň priemerný thriller. Takto je to niečo nepozerateľné a budú vás mrzieť 2 hodiny zbytočne zabitého času. 1* je za vykreslenie atmosféry na začiatku filmu. ()

Tominni

Pravda je, že k Purpurovým řekám má tento film dost daleko. Nezačíná špatně, když odkrývá problémy Anny trpící ztrátou paměti. Jakmile Anna pozná, kdo vlastně je, tak začíná příběh filmu dost škobrtat a pokulhávat. Reno opravdu vypadá dost zvláštně v postavě bývalého policisty, který se celou kariéru specializoval na turecké etnikum. ()

Pitryx

No na to, že mám pana Rena rád a tady mu to sedlo, jsem se nějak zvlášť nebavil. Něco tomu scházelo, čert ví co. Snad asi více akce a méně spletitá zápletka?? Nevím. Nebo to nesedlo ten den mně?? Plusy za pár zajímavých masek. 2011112211903/12255 ()

mirkath1

Možná jsem koukala na jiný film, ale byla to pecka. Těm co mají ještě mozek v hlavě a jsou schopni pochopit souvislosti vřele doporučuji. Reno měl vážně ránu :)) ()

jack_scott

Jean Reno svým talentem na špatné filmy nezklamal ani tentokrát, je na něj spoleh  Film s příběhem, který by v rukou kdekoho byl zajimavý, zde pohřbený neuvěřitelnou béčkovoustí. Kombinace žánrů by nevadila,kdyby to pan režisér uměl natočit,nebo aspon něco kdyby uměl. Bohužel , neumí, a tak je snímek špatný a ještě horší, a nejhorší je na něm po alespoň normálním začátku neuvěřitelně tupý konec, hodný skutečně máločeho. Dávám 20% a to mi ještě přijde že sem zbytečně velkorysý. ()

Prochy84

No...49% opravdu neodpovídá kvalitě. Krimi-thriller, který má slušnou akci, slušné obsazení i celkem slušný spád by měl být hodnocený výš, i když je to každého věc, každý má jiný vkus. Do jisté míry je snímek originální (a ne že ne), prostředí pařížského podsvětí a tureckých mafiánů drží divákovu pozornost a Reno hraje fenomenálně (a ne že ne). Upřímně, viděl jsem hory filmů, kde by i hodnocení "odpad" bylo chválou až do nebes, to ale vskutku není tenhle případ ani náhodou. Pro mě slušný. ()

FREEWHEELER

Rozhodne zamotané ako poľovnícky uzol a dajte tomu čas, lebo si pomyslíte že to je naozaj banán. Zaujímavý nápad s nápaditou réžiou z toho robia špicatý thriller, ktorý si konieckoncov druhý krát aj tak nepozriete. Zavŕšenie: Rieky 2 sú oproti tomuto velmi slabý film. 55% ()

BarVo

Dúfam, že si za ten 1,4 miliónový honorár kúpil Reno niečo užitočné. To by aspoň trochu utíšilo moju depku z tohto diela. Jedna hviezda je za nádejný začiatok, možno tak prvých 40 minút, kedy ešte žila nádej na slušnú kriminálku. Z toho, čo nasledovalo, som mala pocit, že sa mi telka každú chvíľu prepína na iné kanály s ďalšími 5 filmami. Purpurové rieky 2 bola blbosť, ale toto je mega ultra konina. ()