poster

Devátý den

 • Německo

  Der neunte Tag

 • Slovensko

  Deviaty deň

 • Velká Británie

  The Ninth Day

Drama / Válečný

Německo / Lucembursko / Česko, 2004, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Velmi silné komorní drama člověka v okamžiku zásadní volby. Může jedinec zachránit svůj život za cenu smrti druhých? Může zradit to, v co věří, za cenu svobody? Ideální film pro školní představení s možností následné diskuse.(24.11.2006)

 • Snorlax
  ***

  Film moc tlačí na pilu a snaží se z diváka vymámit dojetí za každou cenu, tenhle americký styl se mi nelíbí. Jinak téma je to bezesporu zajímavé, jen chtělo poněkud citlivější přístup.(25.2.2012)

 • Janek
  ****

  Tak hned ze začátku, vybrání Ulricha Matthese do role kněze bylo geniálním tahem, ta postava je obrovsky hluboká a jeho samotný zjev pomáhá autenticitě a atmosféře ve snímku. Je to čistý film, profesionálně odvedený a bravurně zahraný. Přesto není pro masy. Snímek by vás měl naštvat a vyprovokovat, což se daří. (byl jsem na předpremiéře, kde byl i sám Schlöndorff, měl krátký proslov a nakonec řekl, že by nechtěl nic o filmu vyzrazovat a ať si ho užijem. Potom přišel lucemburský velvyslanec, měl půlhodinový proslov, kde vyzradil všechno včetně toho "jak to všechno nakonec dopadne". Chudák Schlöndorff stál celou dobu za ním a nejspíš si přál mít povolení zabíjet :))(6.4.2006)

 • Hedka
  *****

  Výnimočný film, v ktorom uprostred zvráteného sveta fašizmu jasne vyniká (povedala by som, že až svieti) morálna sila a navonok nenápadná osobnosť katolíckeho kňaza. Som rada, že to odvysielala STV2, vôbec som netušila, že tento film existuje. Stojí zato vidieť ho a spoznať, že aj medzi kňazmi boli, sú a isto aj budú silné morálne osobnosti (koniec koncov to vieme aj z nie tak dávnej, našej, socialistickej histórie a z utrpenia leopodovských väzňov - kňazov). Oceňujem veľmi výstižný Aidanov komentár.(9.6.2009)

 • Slarque
  ***

  Je to zajímavý film, ve kterém Ulrich Matthes přesvědčivě ztvárňuje dokonalý protipól jeho magora Goebbelse z Pádu Třetí říše. Jediným problémem snímku bylo, že jsem prakticky neměl ani na chvilku možnost pochybovat o tom, jak to skončí. (70%)(21.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace