Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

Toj

Tak tohle mi totálně vyrazilo dech... Úžasná nezávislárna s naprosto geniálníma postavama. Steve Carell zde dokázal, že umí zahrát i zajímavý propracovaný charakter. Ale musí být každý, kdo se zajíma o Prousta gay? Každopádně scénář je dokonalý. A soutěž krásy je ke zezvracení se. Jak jsem k adoraci filmu přistupoval skepticky, tak jsem jím byl překvapen... SPOILER Kupodivu mi ten závěr připoměl About a boy a teď koukám, že hlavní herečka je stejná :) ()

Vědma

Tak trochu, ale zase ne moc komedie. Moc k smíchu v ní není, ale to vůbec nevadí. Trochu mi to připomnělo český Výlet Alice Nellis, který jsem viděla nedávno. S tím, že tahle rodina na cestě za absurdním cílem byla mnohem sympatičtější. Můžeš být "winner", můžeš být "looser", záleží, jak sám sebe vidíš a moc nezáleží na tom, co si myslí ostatní. ()

Dont

Ohromně jsem se bavil. Tenhle výlet povedené rodinky byl slušnej úlet a taneček na závěr to korunoval, i když se dalo čekat (dle dědy) co asi malá Olive předvede na pódiu, u komedií takovéhle věci neřeším. Stejně tak jako nějaké ty díry ve scénáři. Šlo o to se zasmát a já se teda smál. Děda s nemluvou byli asi nejlepší. "Fucking losers!" a hláškám dědy se směju ještě teď. :)) Steve Carell v komediální roli nezklamal, pěkně zahrála Toni Collette. Ať nežeru, dám pět hvězd, čtyři by bylo málo. ()

K.B.L.

Absolutně famózní tragikomedie, která mi snad byla ušitá na míru. Tragéd vedle tragéda se svym vlastním a neotřesitelným pohledem na svět. Po dlouhé době film, který mi k mému velkému překvapení dokázal vymáčknout slzu z oka a posléze způsobit hlasitý a upřímný smích. Nenápadný humor, který rozesměje milionkrát víc, než do očí bijící rádoby děsně vtipý skeč. ()

Skip

Ne že by šlo o bůhví jak povedený film, ale vcelku příjemně jsem se bavil a to určitě není málo. Zahrané to bylo dobře, i když role dědy až moc prvoplánově tlačila na pilu. Úspěch filmu docela chápu, ale stejně si myslím, že došlo k jistému přecenění. ()

Aleee89

Konečně pořádná, vtipná, milá a ne trapná americká komedie! I když místy teda pořádně hořká. Tleskám! Moc často se nestává, že je americká "komedie" tak skvělá, ale tady se to úžasně povedlo. Myslím, že ani sami tvůrci nečekali, jaký tenhle film vzbudí zájem, bude mít úspěch. Jednotlivé charaktery jsou úžasně bizarní a taky propracované, což filmu dodává šťávu, celá rodina v čele s malou Olive je ohromně sympatická. Herečtí představitelé podali skvělé výkony a právem tento film zaznamenal úspěch na Glóbech a třeba něco získá i na Oscarech. Moc mě potěšilo, že do filmu nenalepili ten protivný happy-end, který vždy podráží nohy. Tady to bylo lidské a opravdové. Tvůrci taky hezky vykreslili povrchnost těchto soutěží Miss, ty malé a nalíčené dívky, které si hrají na velké holky, vypadaly s prominutím hrozně a nepřirozeně. Tohle zkrátka rozhodně není obyčejná road-movie, ale neskutečně milý, vtipný a pohodový film, který se zkrátka moc moc povedl! Konečně! ()

Petaxis

Little Miss Sunshine je milej feel-good snímek o té nejabsurdnější rodině, kterému se navíc daří vtipně poukázat na nesmyslnost především amerických dětských soutěží krásy. Mimochodem Franka chci za strejdu a Dwayna beru za bráchu :D ()

Tygrys

Netradiční Road Movie jedné "obyčejné" americké rodinky. Každá z postav tady měla dostatek prostoru. Nejlepší je závislý na heroinu děda (Když jsi starý je blbost do toho nejít). Žánr Komedie / Drama je tady vystižen přesně. Ty vykreované malé missky byly fakt husté o.O ()

fallangell

Velmi mi to pripominalo zidealizovanou verzi hrzonu hnevu od johna steinbecka kdy rodina jede za stestim do kalifornie, kde ho take nakonec najde. bohuzel i vcetne umrti v rodine a mnoha neuspechu. ale prave to dela tento film zajimavy. ()

wipeout

Úžasne pohodová rodinná road movie, ktorá u vás vyvolá širokánsku škálu emócii. Budete sa smiať, plakať, smútiť dokonca aj zamýšlať. Olive je proste Olive, presne tak ako každý z nás je odlišná individualita. Jej rodina je naozaj plná bizarných postáv, ktoré vonkoncom nespĺňajú charakterové črty "víťazov". No aj napriek tomu im to nebráni v tom aby koniec koncov tvorili jednu pestrú svojim spôsobom šťastnú rodinu. Veď naozaj niekedy obdobia toho najväčšieho utrpenia sú našími najšťastnejšími, lebo sa toho najviac o sebe a svojom okolí naučíme, a presne o tomto je Little miss sunshine, o ťažkom, niekedy zábavnom hľadaní si cesti k sebe kľukatými cestičkami osudu. 4,5* ()

Frenegonda

Tahle rodinka kde je každej nějak jinak MIMO mě bohužel neoslovila. A podruhé bych si ji nepustil a to je u komedie špatně, ne? ()

Fanucci

Skvělé "roadmovie" plné různých charakterů, na jehož konci k sobě najdou cestu rozhádaní členové rodiny. Moc jsem se pobavil, ale rozhodně nejde o tuctovou a lacinou komedii. Hl. myšlenkou filmu je brát život z lepší stránky, najít něco pozitivního na svém životě a lidech kolem sebe. Tento film se liší od jiných podobných amerických filmů zásabním způsobem: nevnucuje prvoplánově "rodinu" a "rodinné hodnoty" skrz klišoidní charaktery, situace a dialogy (většinou uváděné stylem: "Chceš si o tom promluvit?":-). Chytrý film - 90% ()

Lennnnna

A já si vždycky říkala, že moje rodina není normální, přitom jak tak koukám, docela těžce zaostáváme:o) Tahle milá road movie má všechny klady, jaké jen může mít. Cit, vtip, dokonalé postavy a příběh, který si nelze než vychutnat. Královsky jsem se pobavila. ()

Petroff

Ničím nějak extrémně světoborné, ale má to smysl... je to zábavný... a hlavně jsem se začal jaksi "kamarádit" s většinou postav. A to mi ze začátku všichni vadili. Nesympatická máma, divnej emo synek, strejda po pokusu o sebevraždu... děda starej prasák... táta zoufalej "vyvolávač deště" (- to jsou pro mě všichni ti, co prodávají to, co nikdo nepotřebuje). Holčička ale prima... finále taky... Je to tak nějak správňácký... A i když pár věcí je hozenejch trochu za hranicí vkusu, čert to vem. Bavil jsem se. ()

dee-key

Na první pokoukání je to docela dobrý. Charaktery i vztahy mezi nimi jsou pěkně rozpracované a pokud v té hrůze dokážete zachytit humor, budete se i celkem smát. Podruhý jsem to ale už asi vidět nemusel. Na každý pád je to celkem pěkná komedie. ()

Kosmik

Mám rád kombinaci komedie a tragického dramatu, i když u tohoto filmu jsem občas měl dojem, jestli to tvůrci neženou až lehce za hranice cinismu. Jinak takový lépe natočený Výlet od Alice Nelis. ()

Beagle

To je výlet, na který se jen tak nezapomíná. Je vtipný tím neprvoplánovým, černohumorným způsobem. Je dojemný, ale ne tak jako nucená snaha některých tvůrců diváka dojmout. Je akční jako nefalšovaná road-movie a taky se u něj budete pořádně bát o čest malé Olive na závěrečném vystoupení při titulní soutěži krásy. Vřele doporučuji. ()

easaque

po delší době jsem se vrátil k této roztomilé (téměř nezávislé) komedii o výletě jedné rodinky, které moc neschází, aby si její členové vzájemně vyškrábali oči. Ale jak už to chodí, tak v krizových situacích dochází k sbližování. Setkáte se s pestrou směsicí charakterů, takže o dobrou zábavu je postaráno. Scénář je dobře napsaný, takže i když se zdá, že to chvílemi sklouzává ke klišé, tak se situace neočekávaně oživí. Dobrý pocit ohodnotím lepšími 4 hvězdičkami a doporučuji klidně i pro celou rodinu. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)