Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

C0r0ner

Sice to není typ filmu, který bych vyhledával (komedie o rodině), ale nakonec to byla příjemná, veselá a rychle utíkající věc, takže jsem s Malou Miss Sunshine spokojený. Nejvíc se mi líbila Abigail Breslin a taky Paul Dano, ve kterém jsem se docela zhlédl a prožíval jsem s ním utrpení času stráveného s rodinou.75% ()

Wormboy

Velmi prijemna rodinna komedia, ktorej najvacsou devizou su prepracovane charaktery postav, vyborni herci a sikovne napisane dialogy. Film sice je sablonovity, nevadi to a hoci kazdeho zo zucastnenych zasiahne urcita osobna tragedia, nakoniec su vsetci spolocnymi vitazmi a to bez zbytocneho moralizovania a patetizmu. Ak by bol film vtipnejsi (hoci som sa celkom dobre bavil), hodnotenim by som siel urcite vyssie. 3,5/5* ()

carly

úžasný film. niekto to nazval road-movie, podľa mňa to bol skôr quest. a to takmer každého člena rodiny za uskutočnením jeho sna. po prvým 10 minutách filmu som si hovorila, aká milá dysfunkčná rodinka. od 30 minúty filmu som si uvedomila, že je to Rodina s veľkým R. a to bolo na tom filme asi to najkrajšie. snáď okrem hereckých výkonov a humoru. hovorí sa, že opakovaný vtip nie je vtipom, ale tu roztláčanie dodávky a nasledné naskakovanie do nej fungovalo zakaždým. a tanečné vystúpenie Olive, na ktoré sa tak tvrdo pripravovala, bolo asi najkrajšou scénou akú som v poslednom čase videla. a teraz k rým hereckým výkonom. Toni a Greg boli úžasní. ich postavy neboli ničím výnimočné.otecko bol mierne nesympatický, hlavne v prvej polovici filmu. a oni tú obyčajnosť zvládli na jednotku. Abigail bola sladká. úprimná, naivná, so srdcom na dlani. skrátka dieťa. čo bolo najviac vidno v porovnaní s ostatnými súťažiacimi na Little Miss Sunshine. Alan bol starým otcom takmer ako z rozprávky - až na to hrešenie a kokaín. ale najlepší boli Steve a Paul. Steve balancoval celý čas na hrane drámy a komédie a v podstate väčšinu filmu odohral len očami. tlieskam aj jeho kostýmu. Paul bol asi ten, čo ma očaril najviac. a ani neviem prečo. ale bol skvelý. keď bol potichu, aj keď už konečne začal hovoriť. ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Toni Colette ()

lakikaki

Takto pozitívny film sa len tak nevidí, úsmev na tvári mi zotrval až doteraz. Sympatické postavy z filmu si zamilujete počas prvých piatich minút a hoci by ste mohli mať občas pocit, že sa kvalita snímku nepatrne zmenila k horšiemu, okamžite to napraví nasledujúca scénka alebo nejaká udalosť, ktorá vám úsmev na tvári opätovne rozšíri na maximum. Rozkošný filmík. ()

Dannysek4U

Roztomily, roztomile americky, nadmiru zabavny, jen trochu scenaristicky nasilny. Ale samozrejme to jde brat proste jen jako nadsazku. ()

kusper

Skvělý film v kterém nechybí sebevrah, úchylný a posléze mrtvý dědeček, nemluvný bratr a "pozitivní" otec. ()

agathon

Není to vrcholná nezávislá komedie z americké produkce. ale je to milá malá záležitost pro všechny, kdo mají rádi ten (trochu kýčovitý) pocit, že nic není horké, jak se zdá a jde hlavně o to, život si trochu užít. Oscaru pro Alana Arkina rozumím ovšem spíše s ohledem na to, co všechno už v minulosti natočil. Zcela doznávám, že jedna hvězdička navíc je za Toni Colletteovou a za taneček Abigail Breslinové! ()

Pajky3

Opět jedna z těch velice přeceňovaných komedií. Abych pravdu řekl, tak jsem se pobavil jednou při vystoupení na konci. Vážně nic moc. Absolutně nechápu oscara za vedlejší roli. Abych to zase jen nehanil, tak podívam se na to dá, je to čistokrevněj průměr, nic víc. nic míň. ()

Sammya

Tragikomedie o takové ne až tak normální americké rodince, která vás rozesměje i rozbrečí aneb co všechno se může dysfunkční rodině stát při road tripu přes Spojené státy. ()

zette

Tato komedie me dostala do kolen, uz dlouho jsem se u filmu tolik nenasmal. Ackoliv rodina Hooveru, predstavuje "typickou" (filmovou) americkou rodinku, tak humor ve snimku mi spise pripomina svym vtipem skandinavsky film. Cernym vtipem se v Sunshine opravdu nesetri a dialogy, vcetne hereckych projevu jsou vynikajici. I kdyz mi na zacatku nebyli vsichni clenove rodiny sympaticti (otec a dcera), tak v prubehu filmu jsem si vsechny postavy zamiloval. Zaverecna soutez krasy dala filmu korunu a krasne ukazala demenci podobnych soutezi o detskou miss. Jsem presvedceny, ze se jedna o jednu z nejlepsich americkych komedii poslednich dvaceti let. ()

Deverant

Film kulhá na všechny čtyři asi tak stejně, jako poměřování Prousta Shakespearem. Jako komedie příliš nefuguje, jako vykreslení narušených rodinných vztahů, které musí projít dlouhou cestu,aby je nakonec katarze v podobě Olivina vystoupení všechny spojila také ne, jediné co se mu podařilo docílit bylo, že pro mě všechny postavy byly tak otravné, jako pro sebe navzájem. Závěrečná soutěž krásy se sedmiletými monstříčky je sice zábavná, ale to je přece jen na sto jedna minut trochu málo. ()

campix

Nějak jsem se Malé miss Sunshine na kobylku nedostal, přišlo mi to celé prostě špatné. Špatně vykonstruované, vykreslení charakterů prostě bída a celkově, příběh dá-li se tomu tak říkat taky kravina. Pro mě trošku známějšími tvářemi je pouze Steve Carell, kterému tato vážná poloha prostě nesedí, snad jen v Životě podle Dana a také mladičká Abigail Breslin, kterou bych hodnotil jako jeden z mála kladů. Prostě pro mě nezajímavý sled událostí, který ani konec nezachrání, ale aspoň jsem se párkrát pousmál. ()

BoXBe

Jej, jak to po letech poskočilo a potěšilo oko nadšeného diváka. Pohodová road movie, vysmívající se soutěžím krásy pro malé holky s kvalitně nadávkovaným humorem a přehlídkou rychlých přeměn z winnerů na loosery. Sunshine to nakonec v tom machistickém světě dokázala a nejlíp z toho vlastně vyvázla maminka :) Těším se zas příště, je to good mood film a těch je taky třeba. ()

AdaMM

příjemné překvapení - bláznivé, ale relativně uvěřitelné charaktery: že dědeček dostal oscara za vedlejší roli - nu, já bych mu ho nedal, ale hlášky měl skvělé. celkově to je příjemná, necukrkandlová komedie, snad jen s příliš idylickým závěrem, které s průběžně černým humorem tak úplně neladí. ()

Aquarius

Čím viac na ten film myslím a spomínam naňho, tým viac sa mi páči. Skvelá hudba, herci a dialógy. Odporúčam Quotes na imdb. ()

czejny

Na světě jsou dva druhy lidí: Vítězové & Poražení… V této road movie se setkáváme snad se všemi typy lidí, o kterých bychom si snad nikdy nemohli myslet, že by se mohli dát dohromady a utvořit tak rodinu. Tyto kontrasty rozvrácené rodiny však tvoří základní pilíř této komedie. Perfektní podívaná, při které se opravdu dobře pobavíte bez trapných a nenucených vtipů. Celý film je příjemně natočen a podkreslen příjemnou hudbou, což určitě přidává na atmosféře. Avšak ani vyrovnané herecké výkony nepřidají nic na tom, že nedám plné hodnocení. Po shlédnutí tohoto snímku ve mně chybělo takovéto nadšení z výborného filmu. Nicméně Malá Miss Sunshine určitě bude patřit mezi ty Vítěze… ()

Radiq

Přechválená komedie, která ale není zas tak špatná. Je to trochu moc přepláclý všemožnejma situacema, takže to ztrácí na soudnosti a snaží se to tam narvat co nejvíc nápadů. Ale místama se vydaří dobrej fór a Paul Dano, z toho jednou bude dobrej herec. ()

wendelin9

Trošku hovadina, ale mě se to prostě líbilo :P... Některé hlášky mě prostě položili a taneční čílo malé Olive na konci bylo tak trapné a zároveň roztomilé, že sem měla chuť začít fandit stejně jako celá Hooverovic rodinka :D ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)