Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Lachtaan

Rest z dob, kdy vznikaly ty nejlegendárnější parodie a komediální žánr dostával svému názvu - opravdu dokázal diváka pobavit na poli celé stopáže těmi nejujetějšími, ale skutečně vtipnými momenty. Po vyrůstání s Bláznivou střelou jsem rád, že jsem zabruslil ještě k něčemu, co k ní můžu zaslouženě pojit a co mi doručilo pořádnou porci smíchu velmi obdobně. [viděno na SkyShowtime 4.2.2024] ()

Honzíno

Nejlepší parodie všech dob. Kadence parodujících scén je namixovaná s origniálními gagy a upaluje v naprosto ukrutném tempu. Moje dětská duše při každém zhlédnutí plesá a stejně se tomu směju dodnes jak trubka v naprostých záchvatech. První, nejstarší, nejlepší. Nejzábavnější učebnice, skutečný koncert. A to jsem chtěl dneska přestat brát prášky. ()

Jizni Tlapa

Stará dobrá klasika zůstane klasikou. Po Žhavých výstřelech druhá, bránici trhající šílenost se skvělým dabingem, geniálním scénářem, nafukovacím autopilotem Ottem, o chlup vážnějším Bridgesem a "šedivcem" Nielsenem!! ()

ivan_drago

Neuvěřitelná nalož skečů, hlášek, parodických situací a absurdit... Nemá cenu něco vyzdvihovat, ale jednu za všechny - “Jste nervózní?“ “Ano“ “Poprvé“ “Ne, už jsem byl nervózní mockrát“ - Geniální snímek... ()

Mrkvič

Parádní směs nápadů a vtipů. Jen pár výjimek mi přijde lehce trapných, ale kdo ví, jak tomu bylo před třiceti pěti lety. Například postava poblázněného zaměstnance letiště byla úžasná a takřka jsem si ji nepamatoval. Přitom jsem se dnes řechtal smíchy, když šel strašit na věž. Jinak ale Leslie Nielsen či Lloyd Bridges, to jsou takové veličiny, že ve filmu stačilo, i když se ani nesnažili být moc vtipní. ()

lennyd

Měl to být poklidný let, ale zkažená ryba podávaná během letu vše obrátila naruby. Polovina z cestujících včetně celé posádky trpí otravou z jídla, a letadlo se neodvratitelně blíží k zemi. Naštěstí je na palubě i bývalý vojenský stíhač, Ted Striker (Robert Hays), který by mohl všechny zachránit. Ale nejdříve se musí vypořádat se svými vlastními pocity, protože naposledy, když seděl "za kniplem", zemřelo několik druhů z jeho posádky .. Bratři Zuckerovi a Jim Abrahams si vzali na paškál Hailyho Let do nebezpečí, a vcelku věrně jej převedli na filmové plátno - samozřejmě, s grácií sobě vlastní. Ač kniha byla psána jako thriller, film je snad nejtypičtější filmovou parodií, kde co scéna, to nějaký (více či méně podařený) vtip. Proto je nutno film brát s rezervou a nerozčilovat se nad "przněním" knižní předlohy - a budete se bavit královsky. Spousta scén z filmu i dlouho po zkouknutí zůstává v paměti, a je pak příjemným rozptýlením debatních kroužků "o filmu". ()

uiu

Jedna z posledních komedií, kde humor netěží z nahoty a vulgárního jazyka. Jen nechápu, proč se filmové komedie vydaly tak dekadentním směrem. Především doporučuji originální verzi, ta dabovaná někdy nestíhá tempo nebo vtipy zkomolí tak, že vám ani vtipné nepřijdou. Dokonce v dabingu nepřeložili dva černochy v letadle, kteří mluví pořádným černošským slangem a letušky jim nerozumí a vy jim taky nebudete rozumět, protože mluví podivně anglicky. V titulkách se s tím vypořádali taky dávkou slangu a dialektu a funguje to perfektně. ()

JayJay

Po několikátem shlednutí už to není (slabší) parodie, ale jedna z těch nejlepších ... "Přeju hodně štěstí, ať vám to výjde" ()

hanagi

Začátek 80.let a mé první pořádné setkání s filmovou parodií. Tímto zdravím spolužačku Janu z Havířova a její legendární smích. Scénu s jeptiškou, hrající na kytaru, jsme ji totiž popsali už dopředu...to, co se posléze událo v kině, jsem v životě nezažila. Svým nakažlivým smíchem strhla celé kino ještě před pointou! ()

elanius

(70/2023) / Bieda. Asi som z toho videl pár scénok v minulosti a asi to boli tie najlepšie. Nevadí mi prostoduchý humor, a napríklad Scary Movie(s) som si docela užil, ale toto bolo zúfalé. Vtipný bol snáď len autopilot. (4/10) ()

VanTom

Brilantní průkopník parodií si bere na paškál jak tucty konkrétních filmů, tak celý katastrofický žánr. Autorská nápaditost a hravost tria ZAZ v několika plánech je tu cítit na hony, ovšem vlastně jsem se nijak extra nenasmál, na to mi všudypřítomné vtípky a narážky přišly obzvláště suché, až se prášilo. Raději mám dvojku. ()

Lukyn007

30 let stará parodie, přesto nejlepší všech dob. Tomuto filmu se příblížily pouze Žhavé výstřely! Nenechte si ujít. :-D ()

Ravi

Poněkud nadčasová parodie katastrofických filmů minulých i budoucích dovedená do stavu dokonalosti. Pokud chcete vidět komedii v nejlepších letech, koukněte se na tuhle. 80% = 4/5 ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí