poster

Bohem zapomenuté děti

 • USA

  Children of a Lesser God

 • slovenský

  Bohom zabudnuté deti

Drama

USA, 1986, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  *****

  Martlee Matlin bola viac než len správnom voľbou. Nieže by za ňou William Hurt zaostával, ale také rozporuplné pocity - od drsnej sebavedomej upratovačky cez jemnú plachosť životom ubitého dievčatka až po emotívne vyvrcholenie duševných traumat - v nej možno uprene sledovať, až sa zastavuje dych. Toto nie je romantická steelovka, ale tvrdá realistická skúška života, odvahy, pochopenia a postupného nazretia do bolesťou rozorvaného vnútra. Marlee absolútne dokonalá, jednoznačne zaslúžený Oscar. Tie jej zlostné gestá, ľahostajnú mimiku a neznášanlivosť voči okoliu - aby zakryla strach z možnosti znovu niekomu dôverovať - som zbožňovala.(14.9.2010)

 • Radyo
  *****

  Vynikající počin režisérky Randy Haines, v němž doslova exceluje Marlée Matlin v roli hluchoněmé dívky (tato herečka je hluchoněmá i ve skutečnosti). Výborný výkon podal i William Hurt, celý příběh je perfektně zpracován a podán divákovi sice v částečně dojímavém, ale nepodbízivém tónu.(4.3.2005)

 • anderson
  ****

  SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 20.4.2014, v pôvodnom znení s titulkami - slovenské titulky (SPF 1989) = MILADA PAULEOVÁ (5.4.2014)(21.4.2014)

 • Lima
  ****

  V neobvyklém prostředí školy pro hluchoněmé se odehrává dojímavý , nezvyklý příběh lásky mezi učitelem a hluchoněmou dívkou, pracující va škole jako školnice. Hluchoněmá Marleen Matlin hraje hluchoněmou - a vyneslo jí to Oscara. Moc hezký, u srdce hřejivý film.(21.7.2002)

 • Jossie
  ****

  Velmi dobré zpracování tématu světa neslyšících. Marlée Martin snad ani nehraje, ona tu roli žije a William Hurt je jako učitel skvělý.(1.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace