poster

Bohem zapomenuté děti

 • USA

  Children of a Lesser God

 • slovenský

  Bohom zabudnuté deti

Drama

USA, 1986, 114 min

 • swamp
  ***

  Nemůžu se ubránit, ale Children of lesser God mi připadá jako film se skvělým nápadem, který už ovšem není propracován tak, aby se mi líbil..jednoduše řečeno..nijak zvlášť mě nenadchl!(10.10.2005)

 • Radyo
  *****

  Vynikající počin režisérky Randy Haines, v němž doslova exceluje Marlée Matlin v roli hluchoněmé dívky (tato herečka je hluchoněmá i ve skutečnosti). Výborný výkon podal i William Hurt, celý příběh je perfektně zpracován a podán divákovi sice v částečně dojímavém, ale nepodbízivém tónu.(4.3.2005)

 • Kimon
  *****

  UFO jsem ještě neviděl Kleopatro :-), ale krásných filmů už dost. A tento mezi ně dozajista patří. Něco tak hluboce promyšleného a lidského z prostředí sluchově postižených dětí se hned tak nenatočí. Je to opravdu tlak na lidské (divákovo) cítění a přitom tak přirozený a nenásilný a citově vůbec nevydírající. Volba přidělit jednu z hlavních rolí právě neslyšící Marlee Matlinové byla naprosto správná, řekl bych doslova nanejvýše nutná. Žádná jiná slyšící herečka by zcela jistě tuto roli nezvládla tak přirozeně, jako ona. Podívejte se na tento nádherný snímek odměněný Oscarem (v tomto případě na rozdíl od jiných zaslouženě) a vžijte se alespoň na chvíli do role hluchoněmé(ho) a prožívejte tu životní "diskriminaci" v podobě zdravotního postižení spolu s Marlee Matlinovou. Velká škoda, herci, režisér a film samotný si zasloužil těch Oscarů víc. Minimálně alespoň za scénář.(21.8.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Marlee Beth Matlin je nejmladší a zároveň první hluchoněmá herečka, která obdržela Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V době účinkování ve filmu bylo herečce 21 let a 218 dnů. (Aelita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace