Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Alementina

Skoda preskoda, nebyt toho klisoidniho neoriginalniho scenare, kdy i pres casove prostrihy vite, kam se bude dej vyvijet, tak to mohl byt hodne dobry film, protoze natoceny je to hezky, presne v zakonech tragickeho romantickeho filmu. Na Naomi a Edwarda se taky kouka fakt dobre a hodne toho zachranuji, ale jak rikam, ten chudy scenar a hlavne poslednich 15 minut filmu, ktery bych hned pretocila ci uplne vynechala... presto davam nadprumer :) ()

blackrain

Romantické drama jako prase. Omlouvám se za toto přirovnání, ale já jsem si prostě nedokázala pomoct a taky mě nenapadlo lepší. Režisér vsadil na jistotu, když do rolí hlavních představitelů obsadil Edwarda Nortona a Naomi Watts. Oba dva předvádějí skutečný herecký koncert. ()

kaylin

Tohle se mi líbilo. Hezký, lidský příběh o tom, že se dělají chyby, pykáme za ně, někdy se jedná skutečně o trest úmyslný, ale následně jsou cesty, které nás přimějí k tomu, abychom si problémy se svou drahou polovičkou vyřešili, a zase je všechno dobré, dokud... Proč ne? Krásné prostředí asijského kontinentu, alespoň téhle čínské části, tomu celému dodává krásné kouzlo. Člověk někdy potřebuje celkem povedenou romantiku, která zbytečně moc netlačí na pilu. Norton se mi začíná líbit čím dál víc, což bude dáno jeho všestranností. ()

René.girl

Musím se přiznat, že jsem od tohodle filmu čekala mnohem víc. Bylo to takové nějaké moc rychlé, stručné a neprocítěné. Vůbec jsem se nemohla s postavami sžít a tím jsem si k nim ani nevytvořila žádný vztah. Přišlo mi to celé hrozně povrchové. (Plus Naomi Watts v tmavých vlasech prostě není Naomi Watts.) 60% ()

Maq

Atraktivní herci, atraktivní prostředí. Jinak nic moc. Nevadí když je milostný příběh prostý, ale musí se umět napsat (a potom zfilmovat). Tady měl autor vysoké ambice a úspěšně se vyhnul trapnosti, nikoli však průměrnosti. --- Zajímalo by mě, jak by komentáře vypadaly, kdyby to nebylo situováno v Orientu. Tak například: Když doc. Norton z významné pražské kliniky zjistí, že mu Watts nasazuje parohy, rozhodne se zažádat o místo obvoďáka v Karviné. A tam, mezi rozkošnými, avšak nemocnými (všichni volí KSČM) permoníčky, k sobě manželé konečně nacházejí cestu; pohříchu ve chvíli, kdy Norton umírá na přechozený zápal plic. Watts se vrací do Prahy a žije ctnostným životem. Opona. --- To je pecka, co? ()

slunicko2

Milostný příběh ujde. Působivější je obrázek dobové Číny. 1) Krásná Jihočínská krasová oblast dodává filmu šmrnc. 2) Moudrý koment: gudaulin*****. ()

Damiel

75 % - Ed Norton a Naomi Watts výborně zahráli odcizený manželský pár, který skrz drsný okolní svět k sobě nachází opravdovou cestu. Opravdu jsem jim to věřil. ()

Sigurd

Příjemné komorní romantické drama, které věrno době svého vyprávění nikam nespěchá a tak prostý příběh nabírá na obrátkách jen pozvolna. O to víc prostoru je zde věnováno ústřední herecké dvojici, jejíchž jména hovoří za vše. „Chameleón“ Norton nesleví ze svého obvyklého nadstandardu a Naomi Watts? Ta se s ním výtečně doplňuje. Snímek se nehonosí nějakou rádoby zásadní myšlenkou. Je „jen“ o lidech a době ve které žili. O trnité cestě k poznání a porozumění. Přidejte si k tomu atraktivní prostředí Číny začátku 20.st. i povedenou hudební kulisu a není nad čím váhat. Takový film nelze jinak než doporučit. ()

dawe04

Tak jako hlavní hrdinka Kitty, povrchní, z vnějšku rebelská a emancipovaná, nakonec se stejně nechajíc svázat dobovými konvencemi, je i tento film - na první pohled něco velklepějšího, důležitějšího, než jaké je ve skutečnosti jeho jádro. Slušně zahrané drama s pár výraznými a dojemnými momenty, avšak jeho banální a zbytečně natahovanou zápletku nezamaskují poněkud vypočítavé scenérie nepochybně nádherné Číny. ()

willow666

Příjemný film. Jednoznačně výborní herci, bohužel ke konci film trošku ztratil dech. Příběh měl sice častý, ale originálně zpracovaný námět, potom se vše ovšem zvrhlo do toho známého amerického konceptu "Umírám, odpustíš mi?" "Není co odpouštět..." a to mě hodně zklamalo. ()

Skip

Žádné zbytečné hrocení dramatických situací, žádné okázalé výlevy citů, nic, co by jen zbytečně otravovalo tenhle vcelku poklidně plynoucí film, a přesto si je každý, kdo se na to dívá, moc dobře vědom, v jaké situaci se ti lidé ocitli a s čím bojují uvnitř i okolo sebe. Velmi dobře natočené a zahrané. ()

Dont

Romantický příběh zabalený do exotické Číny a limitovaný smrtelnou epidemií cholery rozehraje zajímavou hru a nabídne hned několik velmi slibných motivů, ale málokterý dotáhne úplně do konce a nechá doznít. To je to, co mi schází k vyššímu hodnocení. Herecké obsazení stěží mohlo být lepší, hudba Alexandra Desplata byla taky výborná, ale přesto se mi příběh dvou cizích lidí, mezi kterými vzniká za nevšedních okolností silné pouto, nedostal pod kůži, tak jak by měl a mohl, kdyby se ještě více vybrousil scénář a kdyby film podnítil nějaké výraznější emoce i během první stovky minut. ()

Aleee89

Film mě kdysi zaujal, když jsem se o něm dozvěděla a něco jsem si přečetla, proto jsem si na něj udělala čas a zhlédla ho. Herci byli vybráni se skvělým citem, moc jim to sluší a hraje jaksi samo. Čínské prostředí je také nádherné, ta příroda a tak... Hudba, exteriéry, příběh, který je na jedné straně dojemný, vhodný k přemýšlení, ukazuje, jak umí být život krutý... Ale na straně druhé se vleče a musím se přiznat, že jsem čekala mnohem větší emoce. Koukalo se na to sice hezky, ale ke konci jsem častěji a častěji koukala na hodinky. ()

radektejkal

Mám z filmu borý pocit, a to z několika "nejen". Nejen pro naprosto profesionální zpracování, nejen pro postavy a reálie, které jakoby vyskákaly z Maughamových povídek a knih, nejen kvůli dialogům, kterými dokáže vystihnout daný svět lidí a věcí bez zbytečných maxim i banalit (těch maxim by se tam přesto pár našlo), nejen proto, že se mě příběh dotýká i osobně (i když u mě s jiným vyzněním), ale také jako zaslouženou poctu spisovateli, který si šel svou obyčjenou cestou, i přes svoje dva těžké handicapy. ()

Anglie

V angličtině se takovým filmům říká "touching and moving". Hezká muzika, překrásná kamera. Zážitek s velkým Z. ()

Mikarda

Nejdelší cesta může vést mezi dvěma srdci... Na tomto filmu se mi stále nedaří najít jedinou chybičku. Herecké výkony, atmosféra, hudba (!)... Prostě perfektní, tady slova nestačí. P.S. Všem příznivcům četby doporučuji přečíst si knižní předlohu, je přenádherná. ()

Chrysopras

Tak tohle je přesně potrava pro můj mozeček: pouč(e)ná melancholie. K tomu vynikající Naomi, která předčila i Eda ( a to je co říct, ikdyž toho měl mín k hraní než ona, musím podotknout ). Okořeněno zajímavou dobou a prostředím. Kdyby se scénáristovi/režisérovi podařilo ještě vytvořit nějaký nečekaný konec, uvažoval bych i o plnym kotli. Nechápu, že mi doma to dvd tak dlouho leželo bez povšimnutí :-)... ()

easaque

průměrný film, který si na nic nehraje a ničím extra nepřekvapí. Ale má příjemnou a koukatelnou atmosféru. Musí se přečkat pomalý nudný začátek,ale pak už to jde. Slabší průměr ()

HappySmile

Krásné romantické drama, které vyniká hlavně skvělými hereckými výkony hlavního dua, velice příjemnou hudbou a krásou krajiny, ve které se vše odehrává. Jedniná věc, co mě mrzí, je ten konec. Sice dobré ukončení, ale filmaři z té závěrečné scény mohli vytěžit víc, byla odvyprávěna strašně rychle a zbrkle, určitě se z toho dalo vyždímat víc emocí, což je opravdu škoda. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem