Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Aljak

Uznávam, že zo začiatku ma tento film vôbec nezaujal... Avšak postupne ako si hlavné postavy našli k sebe cestu a celý dej sa začína stupňovať, tak priamo úmerne stúpal aj zážitok. Dojemný príbeh o sebaobetovaní, doplnený úžasnou čínskou scenériou a napokon treba uznať, že to je veľmi hodnotný film. Jedinou slabinou je snáď slabší začiatok, ale vždy lepšie keď sa dej stupňuje k zaujímavejšiemu, ako keby to malo byť naopak. ()

Martin741

Ono to zase v kinach dost vyrazne zhorelo a nechapem ludi co tu davaju 5 hviezd . Za co, doprdele ? Tempo je v prvej polke priserne pomale, nudne, kym sa to rozbehne, tak to trvalo ... do toho este vatovo plane plky. Trochu potom film zachranila druha polka - slusne drama o zblizovani sa dvoch ludi. Jo a cele to na mna posobi ako film s kurevsky dobrym srdcom - mozno samylim, mozno som strelil koninu, ale posobi to tak : 60 % ()

vydumnica

Niekedy je ťažké hodnotiť (a úplne pochopiť) film nakrútený podľa knihy, ak človek tú knihu nečítal a The Painted Veil je presne tento typ filmu, kde je miestami ťažké čítať medzi riadkami a úplne chápať pohnútky hlavných postáv a je to o to ťažšie, ak tie postavy toho veľa nenahovoria tak ako Kitty a Walter. Ostalo mi teda niekoľko nezodpovedaných otázok. Nevidela som ani pôvodnú verziu s G.Garbo, takže nemám s čím porovnávať. Každopádne sa jedná o zaujímavý a pekne natočený film, ktorý by som ani nenazývala romantickým, skôr v ňom vidím drámu. Je to film hlavne o odpúšťaní a o tom, či je ľahšie odpustiť druhej osobe alebo sebe samému. Cesta za odpustením môže byť dlhá a trnistá a v prípade Kitty a Waltera táto cestička povedie až "na kraj sveta" a do veľmi nebezpečnej zóny. Farebný závoj má dobré postavy, ktoré sa v priebehu filmu vyvíjajú a menia a to je vždy zaujímavé sledovať. Herecké výkony sú tiež dobré, Watts, Norton aj Jones. Hudba je krásna, momentálne už mám obsadených 10 miest, inak by som si k obľúbeným skladateľom Desplata hneď pridala. Veľa robí aj krásne prostredie. V čom vidím slabšiu stránku filmu (okrem už zmieneného v úvode) je predvídateľnosť deja. [SPOILER] Uhádla som napríklad, že Kitty začne pracovať v kláštore, aj konkrétne čo bude robiť, takisto som predvídala aj tehotenstvo a bola som si istá, že jeden z nich zomrie. Pre lepšie pochopenie filmu a hlavných postáv by som chcela vedieť, čo bolo hlavnou príčinou, prečo chcel Walter vziať Kitty so sebou! Chcel ju potrestať a maximálne jej znepríjemniť život (minimálne cestu po zaprášených cestách v neznesiteľnej horúčave namiesto kratšej cesty loďou! To bolo vlastne aj celkom vtipné!) a to až tak, žeby riskoval jej vlastný život ?!!! ALEBO ju naďalej tajne miloval (aj keď si myslel že nie!) a chcel ju mať pri sebe za každú cenu? Ak to tak nebral, že ísť rovno do epicentra cholery je samovražedná misia, tak potom vlastne sa asi nebál ani o Kitty. Zaujímavé ultimátum jej ale dal, to sa musí uznať. Rozvod a škandál ALEBO život s ním na nebezpečnom mieste a na samote?!! Nemala síce až tak veľmi na výber, ale bola odvážna - ja by som sa bála cholery!!! On dobre vedel, že s ním pôjde. [Na odporúčanie užívateľky Danikaa, OV]. 75%. ()

bogomira

Popravdě je to na tři, ale ke čtyřem mě přímo dokolébala a donadnášela brilantní hudba. Desplat for President! ()

laik_60

:alebo sa so mnou rozvedieš a priznáš neveru, alebo puojdeš so mnou do "korely večitej" . To bol bravúrny ťah od pána doktora. Nakoniec všetko dopadlo inak a ... pekne. Toho "doktora - suchára" hral E. Norton. Ako vždy hrózne nesympatická postava, ale hral ho perfektne. Naomi bola v postave Kitty priam skvostná. A k tomu tá úžasná čínska krajina. Jednoducho treba to pozrieť. Odporúčam milovníčkam romantických filmov. ()

Wormboy

Velmi pekny romanticky film v klasickom zmysle o hladani cesty dvoch ludi k sebe. Edward Norton predvadza dalsi famozny vykon, o Naomi Watts sa vsak neda povedat, ze by zaostavala. Krasna priroda, vyborna hudba, sikovne napisany a umne zrezirovany pribeh, no a dvaja skveli herci v popredi...to je The Painted Veil. ()

Flynn

Hodně procítěný film s vyníkajícími hereckými výkony hlavních postav, hezky nastíněné nálady obou hrdinů a skvěle zachycená partnerská sobeckost, která zde překvapivě vede k lásce. Na konverzační dramata do kina moc nechodím ale Edwarda jsem si nenechal ujít a stálo to za to. Celý film je postaven hlavně na hereckém kumštu hlavních postav. Vyníkající. ()

sulimo

Nádherný příběh dvou jedinců sobě povahově nesmírně vzdálených, a kteří jsou spolu nuceni žít, dokud je smrt nerozdělí. V první polovině filmu jsou nám spolu s jejich povahami představeny i důvody, proč se vydali do tak zapomenutých a nebezpečných končin. Druhá polovina je zase nasycena emocemi jejich nenávisti a pohrdáním, skrz které se vlastně začínají poznávat a zjišťují, jak moc jsou pro druhého nepostradatelní navzdory svým chybám, a z toho vznikají city, které si mysleli, že už ani nenaleznou. Kdysi dávno jsem četla recenzi, ve které byla kritizována právě ta zamilovaná část filmu, která prý není dostatečně dlouhá, aby oko a pocity diváka plně uspokojila. Je to pravda, jenže já si v tom dovolím vidět velkou výhodu filmu, neboť je to právě to ono neuspokojení, díky kterému budete vzteklí a nešťasní zároveň, proto se mi toto dílo vrylo do paměti. Je to právě ta nenaplněnost vztahu, ta nevyřčená slova (nebo vyřčená pozdě), která z filmu dělají něco tak emocionálně silného a vlastně se sžijete s tragickou situací, kterou hrdinové procházejí, neboť i oni se vyrovnávají s tím, že už spolu déle nebudou. Nesmírně působivé. Snad ještě u žádného filmu jsem se tak nenavztekala. A mimochodem.....hudba je naprosto geniální. ()

pufina

Příjemné drama, kdy se dva lidé snaží pochopit jeden druhého a navzájem si odpouštět. Film je doslova hereckým koncertem pro Naomi Watts a Edwarda Nortona. Hudba byla naprostá slast pro mé smysly.. Nádhera :-) ()

Pajky3

Tak na tenhle film jsem byl zvědavej hlavně kvůli Nortonovi. A je fakt, že jsem byl trošku zklamanej. Čekal jsem, že to bude o něco víc emotivní. Takže se mě to úplně nedotklo a brzo na to zapomenu. ()

Sammya

Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Edward Norton ve své vrcholné formě. Hrozně ráda sleduju ten vývoj postav, od pohrdání až k obdivu a pak lásce, co už sleduju méně ráda, je ten tragický konec, vždy se u toho rozbrečím. Z toho důvodu se tenhle film nedá sledovat moc často, ale když už, tak to stojí za to. ()

pakobylka

Neobyčejně podmanivý příběh, který se toulá labyrintem lidské duše, a přitom nepotřebuje kompas - a neptá se na cestu. Respektuje hrdiny, které si vyvolil, ctí zemi, o které vypráví a oddává se epoše, se kterou je svázaný. Snad je maličko zasněný, utopený v hlubinách času, které se podobají věčnosti, leč jeho představy jsou krutě reálné a každá chvilka štěstí draze vykoupená. ... 4,5* ()

Juto

Film má silu a intimitu nadčasového milostného príbehu. Stredobodom je vynikajúci portrét vykúpenej cudzoložnice od Naomi Watts. 6/10 ()

O´Hara

Eda jsem měl vždycky rád, takže už díky němu pro mě film nemůže být zklamáním. Navíc, když se k němu přidá charismatická herečka jako je Naomi Watts je u mě úspěch zaručen. Film odehrávající se v bohem zapomenutých krajích uchvátí svojí přírodou i svou stinnou stránkou... Nakonec srdcervoucí smutný závěr, opak happyendu, si určitě získá své fandy. Mezi něž patřím i já. ()

dr.fish

Vcelku jednoduchý příběh o hledání vztahu dvou lidí k sobě zasazený do atraktivního prostředí Číny v roce 1925. Pomalu plynoucí snímek, velmi dobře natočený, i když rozhodně ne námětem originální, přesto milé překvapení. 80% ()

campix

Adaptace knižního díla, které se téměř výhradně odehrává v Číně a sledujeme zde ''romanci'' dvou mladých lidí za časů tamní cholery. Technicky bezchybné zpracování, které se točilo absolutně celé v čínských exteriérech a bohužel na mě působí hodně sterilně. Hereckému obsazení chyběla chemie a po emoční stránce to na mě působilo hodně ploše. Film, kterému chybí osobitost ačkoliv je technicky velmi kvalitně zpracovaný. Průměr. ()

Mitzi

...jako by se každý z hodnotících komentátorů díval na jiný film :-) Hudba i hlavní představitelé si zaslouží víc než ****. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem