Metoda

• Argentina El método (více)

Madrid. Tisíce lidí demonstrují proti zasedání Mezinárodního měnového fondu. V této napjaté atmosféře probíhá v mrakodrapu nadnárodní finanční společnosti konkurz na obsazení vysoké manažerské pozice. Sedm kandidátů prochází výběrovým řízením, spočívajícím v aplikaci tzv. Gronholmovy metody: vylučovací metody na základě psychologických testů, kterým byli po 1. světové válce podrobováni důstojníci německé armády. Nakonec ji převzaly i nadnárodní společnosti... Po absolvování nesmyslného byrokratického labyrintu je principem testu rafinovaně stupňované drama vzájemné podezřívavosti a lámání charakterů, vytváření aliancí a ponižující manipulace, alibisticky se zaštiťující heslem „Nikdo tě nenutí“. Někteří z kandidátů by nakonec raději stáli na ulici mezi demonstranty, ale nemají odvahu si to přiznat... (oficiální text distributora)

kolly13

Chytré psychologické drama odehrávající se vpodstatě v jedné místnosti (takže divadelní hra zcela na místě), které baví tím, kam až se lze dostat z původně zcela neznámými lidmi v honbě za lukrativní pozicí. Morálka jde stranou, ale je to tak u všech? Nebýt debilního závěru a protivné Najwa Nimri, dám pět hvězd. Místy jsem se vážně usmál na inteligencí scénáře a profesionálně zahranými party. Takové filmy můžu. ()

FantoMaSk

Škoda, přeškoda, protože prvních 15 minut bylo opravdu zajímavých. Čím dál se ale "děj posouval" (což je hodně silné tvrzení), tím víc šlo vše do háje a závěr tomu nasadil pomyslnou korunu. Navíc, když se člověk nad filmem zamyslí zpětně, vyvstanou pouze rozpaky a nezodpovězené otázky ... Proč ta výměna košil? K čemu byla scéna na záchodech? Proč ta epizodka s jídlem? Opravdu má smysl rodit děti v atomovém krytu, kde máme potravu jen pro 5 lidí? Ale hlavně, proč vypadl mezi prvními jediný schopný kandidát? Je to bullshit. Metoda Gronholm je nesmysl, kterým by si firmy akorát pěkně zavařily, protože jakýkoliv kandidát s IQ nad bodem mrazu vody by okamžitě vyřadil ty nejsilnější články, a tak by z takto koncipovaného výběrka nemohl nikdy vzejít nejlepší možný kandidát. Sečteno podtrženo, ztráta času, pusťte si raději kratší a o to údernější Exam, nebo dokonalých 12 rozhněvaných mužů. ()

Arehanah

"Milí kandidáti, zahrajeme si takovou hru"...perfektní drama s velmi zajímavou zápletkou. Takový Saw bez mrtvol a krve. Jedno vím jistě, podobného konkurzu bych se nerada účastnila. ()

v.indruchova

Nemastné neslané, zdlouhavé. Plné intrik a přetvářky. Ten konec jak si vyzněl do prázna. Postavy byli nějak zvlášť sympatické. Rozporuplné pocity. Pamatovat si to jistě nebudu. Je pravdou, že film ukazuje v pravém světle prasárny co se běžně dějí, to je doře. Thriler si představuji více vzrušující mě to přišlo jako celkem nuda. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat (exam) a nic. ()

WUTEN

Plno vzdělaných, kvalifikovaných rádoby "intelektuálních" jedinců co se rvou o jeden buznaflek, nikdo však neví jestli někoho nenastrčili nebo je někdo neodposlouchává nebo nenahrává, prostředí se odehrává převážné v jedné místnosti kde každý začíná podezírat toho druhého. Vítěz může být jen jeden, tak se snaží pomocí intrik, a různých psychologických lstí odstranit potencionálního kandidáta. Testy jsou také tak navrženy aby jeden se snažil odstranit toho druhého a podkopal jejich důvěru. Já dávám 4* určitě se bavil ten kdo vymýšlel takové testy a následně je pozoroval jako laboratorní krysy. ()

mishka.k

Jo, tak takhle to chodí ve zlých korporátních společnostech. :)) Ne, teď vážně, tahle partie byla výborně rozehraná, i když psycho to bylo teda pořádný. Stylem to trochu (hodně) připomínalo 12 rozhněvaných mužů. ()

Jartian

Dvanáct rozhněvaných mužů jako agrentinská telenovela bez vkusu s takovým počtem kliše místy sahající až ke dnu kanálu plných sraček, že i přes jakžtak fungující zápletku u samotného závěru snímku, nemůžu hodnotit jinak. Z kina jsem odcházel s úplně vybrakovanou hlavou, uf, nikdy více prosím.. ()

Saprofag

No! Metoda byla opravdu dobrá. Bavilo mě to hodně. Nedá se tomu snad nic vytknout. Do maxima tomu chybělo opravdu jen trošku! Velmi silné čtyři hvězdy, anebo 90%! PS: Eduardo Noriega mne už po třetí přesvědčil, že je velice dobrý herec, takže si už na něj budu dávat pozor :). ()

D||X

Vizuální představení Gronholmovy metody v praxi. Film byl zajímavý z hlediska psychologie, herci zvládli své role na výbornou, celkově je to skvělý komplexní snímek. K dokonalosti mu ovšem ještě kousek chybí. Chybělo mi tam trochu víc propracovanosti vyprávění z pohledu firmy a jejího pohledu na účastníky. Chyběl mi tam někdo kdo by jejich chování pro diváky zanalyzoval a vysvětlil. Celkově si ovšem, ale nemám na co stěžovat. 4* ()

nydahl

Po dlouhe dobe velice prijemne prekvapeni.O filmu jsem vubec nevedel takze jsem na to kouknul v televizi a chytlo me to od prvniho momentu.Super povedene psycho-konverzacni dramatko made in Spain.Komorni prostredi zasedacky kde probiha "zvlastni" vyberove rizeni na pozici top managmentu se promeni v hriste kde se protrepavaji charaktery.Film vlastne poukazuje na to ze zamestnanci na vysokych pozicich nemusi nutne oplyvat zadnymi moralnimi kvalitami a vlastne si vystaci s jazykovou a ekonomickou vybavenosti a to ostatni se proste nejak zvladne - blbec neblbec.Pokud mate v praci sefa tak se mrknete na tenhle snimek a mozna Vas napadne ze vetsina techto super bosu v lacinejch botach s gumovou podrazkou jsou vlastne kapove jen na tom pracovnim hristi a myslej si ze dobili svet kdyz jezdej v Audi - v soukromi to muze byt debil na entou kteryho si po devaty tullamorce v baru podate jako malyho pejska - samozrejme i v pojistovne muzou bejt vyjimky.Dialogy super , z hereckych vykonu se mi moc libil Eduard Fernandez v roli "Iberijskeho playboye" a celkovy dojem velmi osvezujici.Davam 4 hvezdy za napad i provedeni ()

Shaman::..

Před lety mi tento film unikl na Febiofestu. Následně jsem ho nestihl, když ho uvaděli na "dvojce". Až třetí pokus vyšel a zjistil jsem, o co jsem přišel. Velmi zdařilý psycho-thriller! I když se jedná pouze o konverzaci, napětí by se dalo krájet. Žádná z postav není napsána černobíle, není jednostranně slizká. A jako nedávný absolvent, který navštívil také mnohá výběrová řízení, musím konstatovat, že svět (bohužel) dneska takový z velké části je. Jen v tomhle filmu se jde až na kost... ()

cajda77

Film, na který jsem se upřímně velmi těšil. Naprosto splnil mé očekávání - jedna místnost, 7 lidí a výběrové řízení na pozici vysokého managera. Dokonalé intriky, které při takovém výběrovém řízení mohou probíhat ... Španělský původ dodává dílu navíc patřičný šmrnc. Skvělé psychologické drama, bez váhání mohu doporučit všem, kteří plánují se účastnit takovéhoto výběrového řízení! ()

james11

Uznávám, že tento "pracovní pohovor" byl opravdu zajímavý. Sice mám k vyhodnocování některých částí testu výhrady, ale přesto hodně intenzivní film nato, že se odehrával v podstatě v jedné místnosti (no plus ten záchod). ()