poster

Metoda

 • Argentina

  El método

 • Španělsko

  El método

 • Itálie

  Il metodo

 • anglický

  The Method

 • anglický

  The Grönholm Method

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Kamera:

Alfredo Mayo

Hudba:

Pascal Gaigne

Producenti:

Francisco Ramos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DwayneJohson
  ****

  Velmi solidní sonda do zákoutí lidské duše, která byla natočena skoro v jedné místnosti.(30.1.2015)

 • bassator
  *****

  41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (El método / THE GRONHOLM METHOD / Metoda) - Inteligenční lahoda... - 7. 7. 2006 - kino Husovka - Karlovy Vary - 5. místo - 95%(22.1.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Máte svědomí? Jste příliš stará? Máte nevyhraněné ideály ohledně loajálnosti? Jste sice bez jazykových znalostí, ale zato upřímný? Disponujete empatii a citem? Zastavíte se před mrtvolami? Pokud na všechno odpovíte ne, jste přijati.. Konverzační dramata, v nichž se skupina lidí dusí ve vlastních šťávách ve hranatém hrnci (čti místnosti), musí přijít s chytrým vývojem, nejednoznačností charakterů, podněty k zamyšlení a momentem překvapení. Tohle všechno Piňeyro ve svém preludiu k Margin Call má a názorně předvedl, jak se těží z minima maximum. Když se nad tím do důsledků zamyslíte, podobná metoda výběrového řízení je pro manažerské funkce jakékoliv výše naprosto dokonalá. Princip survivalové reality show, akorát s tím rozdílem, že čím dřív vypadnete, tím více jste člověk, ale to je vítězi jaksi u prdele. Ostatně jak říkal Jackie Cogan v Killing Them Softly, každý v tom jede sám..(1.12.2014)

 • Fr
  ****

  ,,KANDIDÁTI DOSTÁVAJÍ SÉRII TEORETICKÝCH ÚKOLŮ, NEBO PROBLÉMŮ, KTERÉ MOHOU SOUVISET S JEJICH BUDOUCÍ PRACÍ, A MUSÍ DISKUTOVAT O NEJLEPŠÍM MOŽNÉM ŘEŠENÍ“..... /// Personální ,,Big Brothers“ plný bezprostředních reakcí, instinktu (klidně toho zabijáckýho) i důvtipu. Pohovor, po jehož absolvování by člověk mohl bejt zralej leda tak pro Chocholouška. CELKEM SI TO TADY SPOLU UŽÍVÁME, NE? Jo celkem jo. Filmová divadelnost se vším všudy. Tedy hlavně herci a příběh vytvoří solidní personální depku s tím krásným vykřičníkem ... CHCEŠ SE MÍT JAKO PRASE V ŽITĚ? BUĎ SVINĚ! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Divadelní hru od Jordi Galcerana ,,El método Grönholm“ jsem neviděl. 2.) Kostka byla krvavá, Bůh masakru moc komorní. 3.) Jsem personalista! (Kdo je víc?) 4.) Thx za titule ,,petrkolin“ a ,,swamp“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(17.3.2012)

 • Hoyt
  ***

  Originální film s neskutečně klesající tendencí. Výborný začátek mě nenechal vydechnout. Herci skvělě vybráni do svých rolí zvláště bych ocenil představitelku Nieves a Montse a představitele Fernanda. Lehce za půlkou se už ale děj až moc komplikuje a začíná lehce nudit, pořád vás ale bude zajímat jak to dopadne. Bohužel pro mě nedopadl podle představ. Celkově ale rozhodně lepší a hlavně řemeslně a herecky lépe zvládnuté než Exam. Silné 3*.(26.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace