poster

Metoda

 • Argentina

  El método

 • Španělsko

  El método

 • Itálie

  Il metodo

 • anglický

  The Method

 • anglický

  The Grönholm Method

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Kamera:

Alfredo Mayo

Hudba:

Pascal Gaigne

Producenti:

Francisco Ramos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Richie666
  ****

  Pokud ne už míčová hra, tak minimálně závěrečná patnáctiminutovka působí poměrně rozpačitě. Jinými slovy - jak to dobře začalo, tak to blbě skončilo. Přesto pořád slušné čtyři hvězdy.(19.2.2011)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Skvělý scénář, perfektní herci, Španělština a nervy drásající napětí dělá tenhle Thriller velmi atraktivním. Zde ani není potřeba se více rozepisovat, doporučuji.(7.9.2014)

 • Tayen
  ****

  Film, který vás možná naučí nenávidět kapitalismus. Metoda, která ponižujícím způsobem vybírá člověka na post vrcholového manažera, nutí k zamýšlení nad tím, co všechno jsou lidé schopni vydržet a kam až zajít, aby dostali top místo bílého límečku a jak firma pohlíží na možné kandidáty. Celý děj se prakticky odehrává v jedné místnosti a na toaletě a působí jako dobrý materiál pro divadelní hru. To ale není na škodu, protože statičnost místa vyrovnává dynamičnost rozhovorů a zvyšující se napětí ve tváři zúčastněných. Ve filmu je možná náznak, kdo je hlavním hrdinou, ale ani jeden z nich není kladným hrdinou a k nikomu si tak nevytvoříte vztah. O postavách nevíme více, než o nich říkají jejich životopisy a co si o sobě řeknou navzájem. A tudíž se sami ocitáme v pozici vedoucího, který má ty stejné informace a s odstupem a bez převažujících sympatií ke komkoliv má střízlivě a objektivně kandidáty vytřídit.(22.12.2013)

 • igi B.
  ****

  Život je váš, metoda naše... . . . Inu, není nad to budovat si pozici, že... %-] . . . Jeden až může šťasten být, že tenhle svět je zcela mimo něj a že se mu může vysmát do očí... A že jsem pár všelijakých takových podobných kreatur za posledních dvaadvacet let díky své branži poznal na vlastní oči! Hm... . . . Filmek je trošku zdlouhavý, místy trošku nudný, zajímavý, jizlivě provokativní... . . . No, jak říkám, život je náš, metoda vaše... - - - P.S. Za ten závěr - no, možná jednou po repete tu pátou hvězdu ještě přidám... - - - - - (Poprvé viděno 12.9.2011 na >metodickém prostoru< /v původním znění s titulky a s originálním formátem obrazu/, hodnocení 422., komentář zde trošku unavený jako padesátý - 13.9.2011)(13.9.2011)

 • sullafelix
  ****

  ,,,scena s hadzanim lopty narusa pomyselne equilibrium zmyslu dejovej harmonie a vulgarizuje kompaktnost celku tohto herecky zvladnuteho projektu ,,,(7.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace