poster

Metoda

 • Argentina

  El método

 • Španělsko

  El método

 • Itálie

  Il metodo

 • anglický

  The Method

 • anglický

  The Grönholm Method

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Kamera:

Alfredo Mayo

Hudba:

Pascal Gaigne

Producenti:

Francisco Ramos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Mám moc rád filmy, které se odehrávají v uzavřeném prostoru. Musí se zde totiž o to víc projevit kvalitní scénář. Není to 12 rozhněvaných mužů, ale 7 lidí, kteří jsou podrobeni Grönholmově metodě. Geniální psychologická hra s prvky reality show.(16.11.2010)

 • Superpero
  ****

  Pár herců v jedné místnosti, něco alá 12 rozhněvaných mužů, ale místo poroty jsou to uchazeči o jakousi prestižní práci. Psychologické hrátky korporace s potenciálními zaměstnanci tu jsou obzvlástě vypečené a já bych tam po absolvování tohoto pracovat nechtěl.(22.8.2012)

 • Ketri
  ****

  Paráda, pokud jste inteligentní, dokonalý hajzl, rozhodně neváhejte a přihlašte se do výběrového řízení na manažera. Než vyrazíte na konkurz, rozhodně se podívejte na tento film. Dozvíte se, jaké nezbytné pomůcky vám má manželka/manžel/partner/příbuzný přibalit do aktovky a hlavně nepohrdejte sáčkem obsahujícím rohlík se šunkou apod. Dopředu si zjistěte, zda v okolí neprobíhá nějaká zajímavá kulturní akce a už to máte skoro v kapse. Běda lidem, kterým manažer vládne!(9.11.2011)

 • Aiax
  *****

  Dokonale vybroušený a promyšlený filmový klenot, fungující snad na všech úrovních kinematografie - jednak jako parádní zábava, komorní psychologické drámo ve stylu 12 rozhněvaných mužů, napínavé jak malé trenky na velké prdeli, druhak jako skvělý exemplář jihoamerické filmařiny s perfektním zvládnutím všech stránek, od scénáře a režii až po výborné herce, treťjak jako znamenitá studie lidských charakterů, čtvrťjak jako znamenitá studie psychologických testů, které "assessují" lidské charaktery, a paterjak coby jedinečný podnět k zamyšlení nad tím, jací lidé jsou na ty nejvyšší manažerské posty vlastně nejžádanější, tzn. jaké povahy takto nastavený filtr nejspíše pouští dál. Možná že jsou v tomto skvělém filmu ještě další roviny, ale mně těchhle pět na udělení pěti hvězdiček bohatě stačí.(19.1.2008)

 • igi B.
  ****

  Život je váš, metoda naše... . . . Inu, není nad to budovat si pozici, že... %-] . . . Jeden až může šťasten být, že tenhle svět je zcela mimo něj a že se mu může vysmát do očí... A že jsem pár všelijakých takových podobných kreatur za posledních dvaadvacet let díky své branži poznal na vlastní oči! Hm... . . . Filmek je trošku zdlouhavý, místy trošku nudný, zajímavý, jizlivě provokativní... . . . No, jak říkám, život je náš, metoda vaše... - - - P.S. Za ten závěr - no, možná jednou po repete tu pátou hvězdu ještě přidám... - - - - - (Poprvé viděno 12.9.2011 na >metodickém prostoru< /v původním znění s titulky a s originálním formátem obrazu/, hodnocení 422., komentář zde trošku unavený jako padesátý - 13.9.2011)(13.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace