Metoda

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Alfredo Mayo

Pascal Gaigne

Francisco Ramos

Psychologický masakr...odhalení lidské duše až na její podstatu..a není to zrovna příjemné.(8.11.2011)

Kvalitní argentinsko-španělský film, odehrávající se v uzavřeném prostoru výběrového řízení v kapitalistické společnosti. Skupina lidí ucházejících se o místo, s nimiž si firma zahrává jak kočka s myší, až z toho člověku mrazí. Toto je obraz (nikoliv nereálný!) zotročených lidí bez Boha, věřících jen samým sobě, svým schopnostem rozumu a svým zásadám pragmatického jednání. Lidé tu jen vypadají jak lidé, ale ve skutečnosti se z nich již stali roboti, kteří jsou testováni jako výrobky. Naprosto vynikající herectví a skvělá gradace, jen ta dekadence začátku 21. století zůstává tak nějak beznadějná... (I když nedávám nejvyšší hodnocení, tento film patří mezi ty, které jsem sledoval se zatajeným dechem, a mohl bych je vidět víckrát, neb španělské a latinoamerické herectví zřejmě patří k absolutní špičce).(3.10.2013)

Tak takhle to dopadne, když vám zbyde pár nejlepších kandidátů a vy si prostě nemůžete vybrat. Ale může v takové soutěži vůbec uspět někdo, kdo není tak trochu svině?(15.9.2011)

Velmi solidní sonda do zákoutí lidské duše, která byla natočena skoro v jedné místnosti.(30.1.2015)

Nyní již klasické schéma filmu - ovšem tohle španělsky hovořící koprodukční dílko opravdu stojí za to. Škoda toho závěru, mělo nám to asi připadat mrazivé a podvraťácké, ale výjimečně musím mít spíše názor ten, že happy end by filmu seděl více. I tak velice zábavná podívaná. :)(15.1.2012)