Metoda

Drama / Thriller

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Alfredo Mayo

Pascal Gaigne

Mám moc rád filmy, které se odehrávají v uzavřeném prostoru. Musí se zde totiž o to víc projevit kvalitní scénář. Není to 12 rozhněvaných mužů, ale 7 lidí, kteří jsou podrobeni Grönholmově metodě. Geniální psychologická hra s prvky reality show.(16.11.2010)

Život je váš, metoda naše... . . . Inu, není nad to budovat si pozici, že... %-] . . . Jeden až může šťasten být, že tenhle svět je zcela mimo něj a že se mu může vysmát do očí... A že jsem pár všelijakých takových podobných kreatur za posledních dvaadvacet let díky své branži poznal na vlastní oči! Hm... . . . Filmek je trošku zdlouhavý, místy trošku nudný, zajímavý, jizlivě provokativní... . . . No, jak říkám, život je náš, metoda vaše... - - - P.S. Za ten závěr - no, možná jednou po repete tu pátou hvězdu ještě přidám... - - - - - (Poprvé viděno 12.9.2011 na >metodickém prostoru< /v původním znění s titulky a s originálním formátem obrazu/, hodnocení 422., komentář zde trošku unavený jako padesátý - 13.9.2011)(13.9.2011)

Film, který vás možná naučí nenávidět kapitalismus. Metoda, která ponižujícím způsobem vybírá člověka na post vrcholového manažera, nutí k zamýšlení nad tím, co všechno jsou lidé schopni vydržet a kam až zajít, aby dostali top místo bílého límečku a jak firma pohlíží na možné kandidáty. Celý děj se prakticky odehrává v jedné místnosti a na toaletě a působí jako dobrý materiál pro divadelní hru. To ale není na škodu, protože statičnost místa vyrovnává dynamičnost rozhovorů a zvyšující se napětí ve tváři zúčastněných. Ve filmu je možná náznak, kdo je hlavním hrdinou, ale ani jeden z nich není kladným hrdinou a k nikomu si tak nevytvoříte vztah. O postavách nevíme více, než o nich říkají jejich životopisy a co si o sobě řeknou navzájem. A tudíž se sami ocitáme v pozici vedoucího, který má ty stejné informace a s odstupem a bez převažujících sympatií ke komkoliv má střízlivě a objektivně kandidáty vytřídit.(22.12.2013)

• TeeAge

|| Scenár: Mateo Gil, Marcelo Pineyro / Story by Jordi Galceran | Hudba: Frederic Begin, Phil Electric | Produkcia: Gerardo Herrero, Francisco Ramos | Distribúcia: Palm Pictures | Rozpočet: 3 milióny $ | Tržby: 3,470,651 $ ||(12.9.2011)

Paráda, pokud jste inteligentní, dokonalý hajzl, rozhodně neváhejte a přihlašte se do výběrového řízení na manažera. Než vyrazíte na konkurz, rozhodně se podívejte na tento film. Dozvíte se, jaké nezbytné pomůcky vám má manželka/manžel/partner/příbuzný přibalit do aktovky a hlavně nepohrdejte sáčkem obsahujícím rohlík se šunkou apod. Dopředu si zjistěte, zda v okolí neprobíhá nějaká zajímavá kulturní akce a už to máte skoro v kapse. Běda lidem, kterým manažer vládne!(9.11.2011)