Metoda

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Alfredo Mayo

Pascal Gaigne

Francisco Ramos

Pokud ne už míčová hra, tak minimálně závěrečná patnáctiminutovka působí poměrně rozpačitě. Jinými slovy - jak to dobře začalo, tak to blbě skončilo. Přesto pořád slušné čtyři hvězdy.(19.2.2011)

Skvělý scénář, perfektní herci, Španělština a nervy drásající napětí dělá tenhle Thriller velmi atraktivním. Zde ani není potřeba se více rozepisovat, doporučuji.(7.9.2014)

Film, který vás možná naučí nenávidět kapitalismus. Metoda, která ponižujícím způsobem vybírá člověka na post vrcholového manažera, nutí k zamýšlení nad tím, co všechno jsou lidé schopni vydržet a kam až zajít, aby dostali top místo bílého límečku a jak firma pohlíží na možné kandidáty. Celý děj se prakticky odehrává v jedné místnosti a na toaletě a působí jako dobrý materiál pro divadelní hru. To ale není na škodu, protože statičnost místa vyrovnává dynamičnost rozhovorů a zvyšující se napětí ve tváři zúčastněných. Ve filmu je možná náznak, kdo je hlavním hrdinou, ale ani jeden z nich není kladným hrdinou a k nikomu si tak nevytvoříte vztah. O postavách nevíme více, než o nich říkají jejich životopisy a co si o sobě řeknou navzájem. A tudíž se sami ocitáme v pozici vedoucího, který má ty stejné informace a s odstupem a bez převažujících sympatií ke komkoliv má střízlivě a objektivně kandidáty vytřídit.(22.12.2013)

Život je váš, metoda naše... . . . Inu, není nad to budovat si pozici, že... %-] . . . Jeden až může šťasten být, že tenhle svět je zcela mimo něj a že se mu může vysmát do očí... A že jsem pár všelijakých takových podobných kreatur za posledních dvaadvacet let díky své branži poznal na vlastní oči! Hm... . . . Filmek je trošku zdlouhavý, místy trošku nudný, zajímavý, jizlivě provokativní... . . . No, jak říkám, život je náš, metoda vaše... - - - P.S. Za ten závěr - no, možná jednou po repete tu pátou hvězdu ještě přidám... - - - - - (Poprvé viděno 12.9.2011 na >metodickém prostoru< /v původním znění s titulky a s originálním formátem obrazu/, hodnocení 422., komentář zde trošku unavený jako padesátý - 13.9.2011)(13.9.2011)

,,,scena s hadzanim lopty narusa pomyselne equilibrium zmyslu dejovej harmonie a vulgarizuje kompaktnost celku tohto herecky zvladnuteho projektu ,,,(7.5.2012)