Metoda

• Argentina El método (více)

Madrid. Tisíce lidí demonstrují proti zasedání Mezinárodního měnového fondu. V této napjaté atmosféře probíhá v mrakodrapu nadnárodní finanční společnosti konkurz na obsazení vysoké manažerské pozice. Sedm kandidátů prochází výběrovým řízením, spočívajícím v aplikaci tzv. Gronholmovy metody: vylučovací metody na základě psychologických testů, kterým byli po 1. světové válce podrobováni důstojníci německé armády. Nakonec ji převzaly i nadnárodní společnosti... Po absolvování nesmyslného byrokratického labyrintu je principem testu rafinovaně stupňované drama vzájemné podezřívavosti a lámání charakterů, vytváření aliancí a ponižující manipulace, alibisticky se zaštiťující heslem „Nikdo tě nenutí“. Někteří z kandidátů by nakonec raději stáli na ulici mezi demonstranty, ale nemají odvahu si to přiznat... (oficiální text distributora)

Martin741

Milujem Cinema Espagna, a tuto je dalsi krasny dokaz, preco. Vyborny film ani nie tak o vybere vhodneho kandidata na akusi vrcholovu poziciu, ale skor tu ide o podrazy, neustalu podozrievavost, a o proces byrokratickeho ponizovania, ktorym si musi prejst kazdy jeden uchadzac. Dialogy su vyborne, hoci je prilis poznat kulisy : ta scena zasadania MMF je fakt len kulisa. 74 % ()

*CARNIFEX*

Celý tento “nápad”, okolo prezentácie “Gronhómovej metódy” sa mi nesmierne pozdáva. Divák má tak jedinečnú príležitosť “pochopiť”, aké vie byť neúprosné, neustále skúšanie jednotlivca, po psychologickej stránke. Lenže scéna na “záchode”, ma natoľko “vykoľajila”, že snímok, ktorý som do daného okamihu vnímal, ako takmer dokonalú sondu do duše človeka, som zrazu prestal “rešpektovať”, respektíve, plnohodnotne vnímať. Už mi bolo takpovediac úplne jedno, “kto je kto”. A to je jednoducho, pri snímku, s takouto tématikou - “neodpustiteľné”. ()

IceQueen

Aspoň nemuseli kresliť domček, stromček, rybníček a slniečko a ani sa ich nepýtali, či uprednostňujú sedan alebo kabriolet. Nápad fantastický a do určitého bodu som mala štvorhviezdičkový zážitok. Čakala som však, že v stresovej situácii nám účastníci pohovoru predvedú lepšie reakcie. Ženské kandidátky sa topili v stereotypoch a dusno v skupine by sa tiež dalo viac vyšpičkovať. A ak si niekto myslí, že jeho by nikdy nikto k niečomu takému nedonútil, tak sa prudko mýli. Špeciálne, keď pokyn príde od autority a zodpovednosť za následné jednanie sa presúva na ňu. Ľudia sa k sebe správajú ako hovädá, aj keď stávky nie sú až také vysoké. Ako postava u mňa bezkonkurenčne vyhráva asistentka. ()

LINKIN

My cizími jazyky nemluvíme, protože víme, že jsme větší. To je výhoda při obchodování. --- Ne v tomto případě. --- Mluvíme španělsky, druhým nejpoužívanějším světovým jazykem. --- Druhá je angličtina, Fernando. --- A kdo je teda první? --- První je čínská mandarínština. --- Zasraný číňani. ()

nunka

Inšpiratívny film o výbere manažérov neštandardným spôsobom. Aplikácia Gronholmovej metódy priniesla medzi vyvolených dostatočný materiál pre posudzovanie komunikácie, odolnosti voči tlaku, spôsobe interpersonáleho kontaktu a príjemne sa na to pozeralo. Simulácia jednotlivých úloh bola pútavo spracovaná, herci pôsobili presvedčivo a nebyť pár miest, ktoré boli zbytočné vo výberovom kontexte, mohol byť tým celkový snímok aj dokonalejší. ()