Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

sajez

Pred 15 lety jsem byl ze Spawna paf.Dnes uz na nej koukam trochu jinak.I kdyz jsou nektere efekty vcelku obstojne vetsinou pusobi tezkopadne a Spawn dost prkene a to pri soubojich nevypada hezky.Pritom predstavitel Spawna na tom je pohybove dost dobre.Znam comics a Spawn by mohl byt mnohem lepsi a krvavejsi. ()

zeromen

Jeden s nejoriginálnějších filmů natočených podle comicsu. Na tu dobu výborné efekty. Dobrá réžie i scénař je vypilovaný k dokonalosti. Spawn je nestárnoucí klasika žánru. ()

Ag.Sournamek

spawn je bez debaty najcoolovejší, najdrsnejší a najkontroverznejší komixový hrdina ever a michael j. fox je najcoolovejší, najdrsnejší a najštýlovejší černoch ever! ()

AArrxen

Lehce podprůměrné béčko, založené na jednoduché zápletce, celkem špatném hraní, někdy až přehnaně levných vizuálních efektech a jednom vynikajícím klaunovi. Tento ilm jsem viděl navíc s českým dabingem, a to ne tím nejlepším, takže jsem z toho neměl zas tak velký požitek, i když musím říci, že dabing klauna se vyvedl. Výběr herců a kvalita hraní...špatná. Přesto jsem se bavil, Spawn je docela kickass, jeho plášť z něj dělá smrtící zbraň, zakončení honičky motorka vs náklaďák bylo vynikající a epická scénka s klaunem na hřbitově mě rozesmívá už jen při pomyšlení na ni. Pohodový filmík, u kterého nemusíte přemýšlet, u kterého se bavíte, a od kterého prostě nemůžete čekat nic extra. ()

RoyBatty444

B-čkový komixák ktorý neurazí ale ani nenadchne. Príbeh je je slabý a herci hlavne prehrávajú. Niekedy to vyzerá tak akoby bol film o Klaunovi/Violatorovi ktorého si strihol John Leguizamo.Spracovanie Spawna je prijateľné a dostatočne temné. Scény v pekle sú slabé a moc bábkoidné. ()

Domitri

Už jenom to že finální záporák vypadá jako nepovedený plyšák, snižuje tomuto filmu hodnocení. Pak ještě špatný příběh, ne moc dobře vybraný postavy a máme jeden zbytečnej film navíc. Zachraňovalo to vlastně jen to že to nebylo zbytečně dlouhý. 35% ()

Robbie

Príbeh katastrofa, herecké výkony tiež, efekty miestami dosť dobré, ale väčšinou niečo medzi "na smiech" a "na zaplakanie". Prečo ma to teda bavilo? Asi pre tú ľahučkú atmosféru, pre ten pocit že nemusím vôbec premýšľať, nemusím sa o nikoho a nič báť, nemusím dávať pozor na dej, len si vychutnávať tú magickú atmosféru totálneho béčka z 90. rokov. Na tento film proste treba byť správne naladený. ()

DannyBurino

Překvapivě dobrý film. Masky a kostýmy autentický, Leguizamo byl celkem zábavný a nápad skvělý. Akce tady moc nebylo a byla jen průměrná a CGI stálo za prd, hlavně ten velký démon ( vypadal jako kus hovna ). Český dabing celkem zklamal a to tam Spawna daboval Pavel Šrom ( podle mého nejlepší dabér ). Zbytek filmu byl OK. ()

jenspifa

Skvělej úvod M.J.Whitea, který je sice předurčen k vedlejším rolím, ale i tak své místo na stříbrném plátně najde. Na tu dobu FX nic moc, ale i tak na kostýmu vidíte poctivou práci,a že musel vážit pěkných pár kilo, a nejen na něm, John Leguizamo má zde takovou roli, že ho nikdo nepozná. Nemůžu jinak, protože pro mě i po letech je to krásná nostalgie, a už se nemůžu dočkat remaku, který je hlášen na příští rok, výročí, 10 let od originálu... 70% ()

VashCZ

Nečekal jsem mnoho, ale toto bylo fakt špatné i na Bčko. Čert vem počítačové triky. Klaune tahej vtípky prdelí i nosem. Ale stejně tam je ten ukňouraný hlavní hrdina který neustále popírá sám sebe. Asi by to chtelo delší stopáž, protože jsem se neměl s kým ztotožnit ani u záporáků.Jedině ta malá holka tam byla roztomiloušká... ale to mi zase připomnělo Grinche, který když se naštval, tak byl hrozivější. 30% ()

MoziMedve

Ok, řekněme si narovinu, že některé efekty, herecké výkony nebo dějové prvky stojí za starou bačkoru, ale k sakru s tím vším. Plný počet za praktické efekty, kostými a víc než plný počet za nostalgii. Pokud na to kouknete poprvé dneska ve srovnání s dnešními komixovými filmy tak to není dobrý film, a není to ani nejlepší seznámení se Spawnem, (to raději zkuste HBO animovaný seriál). Já jsem na ten film ale koukal ve správnou dobu, byl jsem perfektním publikem. Prostě 9-10ti letý kluk sledující temného hrdinu s hustým kostýmem bojujícím proti pekelným démonům. Jelikož dodnes nemáme lepší filmovou verzi Spawna, musím si vystačit s touhle a úpřimně si myslím, že praktické efekty v tomto filmu již překonané nebudou. Pokud by dnes udělali reboot, bude to CGI oblek, CGI příšery, prostě všechno, když on ten praktickej Violátor je v tomto filmu boží (nebo spíš Ďáblí? ). No prostě má to svoje kouzlo, jako nostalgické provinilé potěšení (jak jinak přeložit Guilty Pleasure). Kultovka která novému divákovy nic neřekne ale já se k ní rád čas od času vrátím. ()

Chicharron

V devadesátkách můj oblíbený film, který jsem viděl několikrát. Dnes už na něm "zahlodal" zub času a efekty jsou slabší při srovnání s dnešními možnostmi, ale co filmu nelze upřít je naprosto jedinečný výkon Johna Leguizama, který na sebe strhává veškerou pozornost po celou dobu, kdykoli se ve filmu objeví, a je exceletním a doslova ďábelským padouchem. Doufám, že se v budoucnu objeví důstoný remake kontroverzní a ne vždy kladné, ale o to zajímavější, postavy Spawna. ()

FiVe

Pravda, film nic extra. Spawn je avšak mnohem zajímavější macho než třeba spídrmn (jasné, můj názor). Takže jen lituju, že toho na světě není víc hranýho. ()

Caesarion

Už sem to tu slyšel a u mě je to něco podobného. Spawn je v mnoha ohledech velmi zajímavý místy vtipný. A M.J.White do role dobře zapadá. Navíc si myslím že trikové scény mají mimořádnou nápaditost. ()

Fujin

Pekelně tvrdý komiksový hrdina a špatně natočený film o něm. Alespoň je tu spousta hodně luxusních momentů a pár nekompromisních hlášek, většinou od klauna pekel ;). "Povstaňte Vaše vypečenosti, povstaňte vévodo z trouby, sultáne ze Smaženkova, emíre z yumi-gumy" ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)