Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

Chise

Čekala jsem něco mrazivého a překvapivého. Tento film ve mě ale vyvolával pouze znechucení, oceňuji pouze snahu "být jiný". Když už nic jiného. ()

G.W.Bush

Příjemná a osvěžující road movie se nekonala, o kráse děvčat (a jejich intelektu) se dalo s úspěchem pochybovat a tak mám za sebou pouze ospalý film o jedné cestě do Holandska, při které nikdo v žádném úhlu pohledu nepřekročil hranice ČR. ()

Mr.Jackass

Odrazoval mě již samotný název, tak jsem film tak "překlikal" a některé scény vypadaly zajímavě a rozhodl jsem se na film podívat. Bál jsem se, že to bude další teen komedie, ale naštěstí nebyla úplně zcela. Není to sice film na který si za čas vzpomenu a ani se na něj znovu nepodívám, ale hodina a půl času se může promarnit i horšími věcm... ()

coscarelli

Zcela prijemne autenticke RM, ktore ma schopnost neunudit na smrt ale cele je to i tak nejak obschnnute. Nepouziva samoucelne momenty, vsetci maju volnu ruku, ale oholene nohy. Stopovacka mi je blizka a myslienkove pochody dievcat idu mimo system, co je dobre. Na striedacku Dramaticke a Usmevne zadery priemeruju celkom sympaticky nezavisly snimok. ()

Borec3

Skutečně neskutečně překvapivé jest - masová mediální kampaň (alespoň pokud jde o Prahu) naprosto nezabrala a návštěvnost kin (otázkou bude dvd či vyznění v Torontu) se zastavuje na nelichotivých číslech. Zvlášť zajímavé je, že na "nezastolikzasvěcené" masové publikum útočily Pusinky taktikou bezkonfliktní letní komedie "pro holky" i přes své nezpochybnitelné depresivnězmatené vyznění. Taktika masovosti nezabrala, zájem přes veškerou snahu vzbuzen nebyl. Ohledně mediální tváře mi bylo na diskuzním fóru produkcí ČT odpovězeno cosi nemastného, až bych řekl neslaného. Přál bych určitě víc under 18, ať nám tu nevyrůstaj prckové na "panicích". 3,5* ()

uzzi

Příjemná cesta do mladých dívčích srdcí. Divoká neučesaná a "fabrik" stylem vonicí kamera, skvělá hudba a přirozené herecké výkony "pusinek". Schéma filmu je jednoduché, zpracováním a stylem se však odlišuje od zbytku české teenagerské tvorby, už jenom výběrem lokací, kdy se opravdu rezavě-špinavě-retro-továrním prostředím nešetří a je to naopak moc působivé a krásně divné. Spíše to na mě působilo, jako film pro někoho kdo podobné věci zažil a teď si je chce formou filmu v klidu rozehrát a připomenout. Pro náctileté je film možná ne tak úplně stravitelný, což bylo asi i důsledkem špatných tržeb v kině. Je to takový hodně pocitový film pro již poučené - Otevřený, živý a surový a přitom pravdivý a emocionálně prosycený. I když ženskou logiku atd. nepochopím nikdy, tohle se mi líbilo. Možná nejlepší český debut posledních let, je z něj cítit láska a obětavost, kterou do něj Karin Babinská a Petra Ušelová vložily. 80% ()

velkyvezir

Zvláštní snímek... zpočátku jsem měl obavy, že to bude špatný pokus o film o třech puberťačkách, ale pak z toho vylezl pro mne zajímavý snímek o vztazích mezi dívkami na pokraji dospělosti. Výborný výkon podává Oldřich Hajlich v roli Vojty. ()

killjezor

Nemůžu si pomoct, ale na tomhle filmu nevidím nic, proč ho vidět. Neříkám, že je špatně natočený, prostě mě ničím nezaujal. Možná nejsem ten správný divák road movie snímků. Doporučím pouze těm, kdo chtějí zabít večer. ()

rozbris

Tři holky co se chcou dostat do Holandska + jeden kluk (bratr jedné z nich) co má na ně dohlídnout. Nic moc herecké výkony, kamera, střih. Jediné co udrželo tento film nad vodou je, že se holky docela často svlíkaly:-) ()

Michelle75

Zklamání a velké, holky se snažily, ale bylo jim to prd platné, když v celkovém duchu a náladě to vyznělo všelijak. Už už jsem si říkala a teď to příjde, ten zlom a ocením i to, že je to docela reálné, ale nééé. Dávám na první dojem a ten se prostě nevydařil. Pusinky to jsou jiné , než ty od Stáni Rudolfa:o)). ()

Testament

Pro mě osobně jsou "Pusinky" (debilní název,ale budiž) dost rozkolísaným filmem. Hlavní hrdinky jsou sympaticky obsazeny, o tom žádná. Jejich výletu nechybí sem tam dobrodružno,i to,že si nabijí pěkně hubu a výsledek má pak k happy endu také hodně daleko. Ale tak to bývá i v životě a Babinská má za tohle u mě palec nahoru. Jednoznačně. Nebojí se ani zobrazit nahotu, aniž by to působilo nepřirozeně. 65%. ()

janik.sk

Nedajte sa odradiť rozťahaným úvodom, baby sa postupne začnú vyfarbovať, vzťahy kryštalizovať a s tým Holandskom to snáď bolo jasné od začiatku ... ()

bari68

Po pravde povedané po prečítaní prvých riadkov obsahu filmu som sa tešil na veselú, príjemnú a slnečnú road- movie plnú smiechu, pohody, pekných dievčat a ich opálených tiel. Namiesto toho sa mi dostali dievčatá smutné, ktoré majú plány, sny a túžby, ktoré sú ale momenálne u nich v inej dimenzii. Sledujeme psychologické hry a odkrývanie ich charakterov u ktorých som ja nebol bohužiaľ na jednej vlne a v ich súznení. Áno, tento subžáner sa v našich končinách až tak často nevidí, je to príjemná vsuvka, ktorá vypĺňa prázdne miesta v českej kinematografii, ale proste a jednoducho nie vždy a nie u každého sa nájde priestor a nálada prežívať s hrdinkami ich ,, bežné banality,, . ()

cab

Nepovedena prvotina ceske reziserky o trojici divek na ceste do Holandska si uzit posledni spolecne prazdniny. Holky se potaci ve svych zmatenych existencih a chlapy jsou sovinisticky hovada. Okoli troubi do sveta o otevrene drsnem pohledu do zivota mladych devcat, ale lepsi je tvrdit, ze za odvaznymi obrazky se skryva prazdne hloupy scenare a zaliba v detaily nez v celek. Vystraha do budoucna 40% ()

Witta

Velmi dlouho jsem čekal na skutečně dobrý český film, až přišly Pusinky. S úžasem jsem sledoval herecké výkony pro mě neznámých hereček a herců a jejich výtečné vedení režisérkou Karin Babinskou. Jednoznačný argument všem filmovým uplakánkům, kterých je plný Kinobox a kteří tvrdí, že na natočení dobrého filmu v Čechách nejsou peníze a nejsou podmínky, atd. Toto je jasný důkaz, že to jde!!! Děkuji všem zúčastněným za konečně dobrý český film, na který se rád podívám znovu. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)