Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

Wallas

Naivně pozitivně optimistický film, který vám může vnuknout představu, že kohokoliv v americe potkáte, tak vám pomůže a ještě vám dá lék na léčení prostaty. Ale jinak fajn film. ()

Jirgen

Opravdu jsem to věřil Anthony Hopkinsovi, že jede překonat rychlostí rekord. Prostě jeho postava vás musí zaručeně dostat po celý film vás jeho charisma okouzluje a proto je to jedna z nejlepších rolí kterou kdy Anthony Hopkins hrál. Přes dvě hodiny dlouhý filmy ani chvíli nenudí. A jak Indián neměl brzdy tak tenhle film nemohlo nic brzdit. A hlavně je zde vidět, že v každém věku se může dělat téměř jakákoliv věc :) Stačí jen odhodlání.... " Kde máte brzdy, k čemu brzdy, nepřijel jsem brzdit, ale závodit " ()

Lachtaan

Pouze pohled na osamělé staré lidi mi velmi často vhání slzy do očí. Anthony Hopkins si zde střihl přenádhernou roli muže, který sice již ztratil klasický smysl života, když skončil ve svém skromném bydlení zcela sám, neztratil ale víru ve svůj dávný neodvratitelný sen. Nezávislost a odhodlání, které se jednoho dne probudí v takto starém ale stále aktivním člověku, mě nakrmily nezapomenutelným pocitem štěstí a hlavně zvědavosti, jak se bude cesta velkého snílka Burta Munroea na vzdálený Nový Zéland vyvíjet nadále. To, co si ze snímku dodnes nosím na srdci nejvíce, je ten přenádherný citát - "Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno!" ()

Magneto

Taká milá skorotelevízna sranda...Niečo na spôsob Hallmarkackych "skutočných príbehov".Hopkins je opäť geniálny a ťahá celý film,ktorý je síce vystavaný klasicky,ale na konci mu chýba ten poriadny dramatický a sentimentálny "drive".V každom prípade som sa nenudil... ()

Mrkvič

Fakt bomba. Začátek byl pomalejší a bylo mu věnováno zbytečně moc prostoru na úkor zbytku filmu, ale když se Burt Munro dostane do Ameriky, začne to být parádní road movie se vším všudy. Hrdina potkává množství zajímavých postav, u nichž právě zamrzí nudnější začátek. Několikrát jsem čekal nějakou záporáckou postavu, ale vetchý stařík se svým snem asi opravdu odbourá kohokoliv a to je na tom příběhu a filmu fantastický. ()

capák

Milý a upřímný snímek o cestě za splněním snu a o tom, že ve stáří život ještě zdaleka nekončí. Anthony Hopkins se do role ponořil s obrovským nadšením, stejně jako jeho postava do překonání rychlostního rekordu. Na konci filmu ve vás zůstane krásný hřejivý pocit a naděje, že v životě slovo nemožné neexistuje. ()

Samuel7

V zajetí rychlosti je velmi milý a poctivě natočený film. Anthony Hopkins i mnozí herci vedlejších rolí jsou úžasní, škoda jen trochu nižšího rozpočtu, ale i přesto je to u mě na nejvyšší hodnocení. ()

Tyny

Od začátku až do konce filmu, jsem byla k obrazovce jak přilepená. Připadalo mi to jako, kdybych v tom filmu byla i já. Geniální Sir Anthony Hopkins, který dokáže zahrát snad každou roli, kterou mu kdo přidělí. Skvělý příběh o velkém snu, který se nakonec, aniž by to nikdo nečekal, vyplní. Proč ne? Tohle by si přál každý, splnit si svůj vlastní sen a jít si za ním stůj co stůj. ()

viperDavid

V mládí jsem se zamiloval do rychlosti, měl jsem jen staré kolo favorit, ale lítalo jak o závod. Jednou jsem se pokusil stanovit rychlostní rekord z humburáku, což byl kurva prutkej kopec. Maximálka tam byla 60km/h na horský kole značky made in china. To jsem nemohl překonat protože se mi lehce kmitalo přední kolo při padesátce. Dostal jsem nápad a večer před závodem jsem se najedl neomytýma fazolema. Díky tomu se mi vyrovnalo těžiště a navíc dostalo nečekaný spád, při jízdě jsem totiž začal prdět, což mi přidalo dobrých 15km/h. Dodnes můj rekord 75km/h nebyl překonán. Přežívalo se mi prdící blázen. Anthony Hopkinsi klobouk dolu, Burte Munro jsi poklad 5* ()

TO

Připomíná Příběh Alvina Straighta. Škoda rychlého závěru, já mám tak rád dojímavé konce a tady jsem se nedočkal, holt žádný kýč. Hřejivý lidský příběh. ()

_DAVE_

Nadherny film o starem, nicmene velice odhodlanem cloveku prekypujicim chuti do zivota. Budete mu fandit od zacatku az do konce, to vam garantuji. ()

Tomasso001

Příběh podobný Strike story. O lidské vůli, odvaze zkušenostech,nadhledu starce a přesvědčení v sebe sama... Když takovou roli navíc ztvární Anthony Hopkins byl jsem filmem okouzlen ()

lennyd

Burt Munro (Anthony Hopkins) strávil celý svůj život v zajetí motorů a hlavně své milované motorky Indiána, z roku 1920. S tou se pak vydává na dlouhou cestu z Nového Zélandu přes moře až do amerického státu Utah, kde se na solných jezerech každoročně pořádají závody v rychlosti všech možných i nemožných strojů i pro veřejnost. Zde pak Munro musí všem dokázat, že nejen jeho motorka, ale ani on zdaleka nepatří do starého železa... Řemeslně natočený (a ze strany Anthonyho Hopkinse i dokonale zahraný) film, který jen umocňuje fakt, že je natočen dle skutečných událostí. Pravdou ale je, že kromě Anthony Hopkinse a krásné hudby Ennia Morriconeho film už tak nijak víc nenabízí - z ostatních postav si nezapamatujete ani jedinou. Ale .. komu to vadí - film je o Burtovi Munrovi a jeho motorce, tak na co se párat s ostatními. Nicméně, cílevědomost, se kterou šel Munro za svým cílem je obdivuhodná ... ()

MiCM

Člověk, který obětuje celý život jedinému a přes všechny překážky dokáže vše o čem kdy snil. Anthony Hopkins v životní roli. Úžasná režie, hudba, perfektní scénář a celkově výjimečně přijemný průběh filmu. Neuveřitelně inspirující a naprosto nepřekonatelný film. Pro mně asi nikdy nebude žádný film, který by se s tímto dal vůbec srovnat. ()

mickyreed

Opravdu nádherný film ... životní příběhy a situace v tak perfektním zpracování jsou mými nejoblíbeněšími filmovými počiny vůbec ... bravurní výkon Anthonyho Hopkinse podtrhuje krásu celého snímku a příběhu. ()

uiu

Jeden z těch filmů, které po pohledu na název (ať už originální nebo český, oba stojí za starou belu) a plakát k filmu odsoudíte... a posléze litujete, že jste se filmu vyhýbali jen kvůli těmto dvěma faktorům. Bála jsem se, že to bude jen nudné sportovní drama z oblasti motokár a závodění, kde bude v hlavní roli nějaký Indián a Hopkins bude nejspíš jeho trenér s plnou pusou mouder. A to jsem se šeredně spletla. Indián v našem příběhu je motorka Indian Scout a Hopkins je starý dědula, který má uvnitř duši osmnáctiletého a jeho snem posledních 25 let je dostat se z rodného zapadákova někde na Novém Zélandu do USA do Boneville, kde se každý rok setkávají milovníci rychlých motorek a nechávají si na svých strojích změřit čas. Po své cestě potkává různé lidi různých charakterů, špatné i dobré, přátelské i nepřátelské, prožívá radosti i zklamání a divák je napnutý spolu s ním, co ho čeká za rohem. Snímek mi v mnohém připoměl Lynchův Straight Story (http://www.csfd.cz/film/6258-pribeh-alvina-straighta/), avšak putování je obohaceno o herecký um Anthonyho Hopkinse. Tak příjemný film jsem už dlouho neviděla a věřím, že bude trvat ještě léta, než se nějaký podobný natočí. ()

ivan bohatyr

O tom, že Anthony Hopkins je vynikající herec není potřeba dlouze diskutovat. Hlavně pro mužskou populaci je toto téma motocyklů a rychlostních rekordů jistě hodně zajímavé. Komu to říká ještě více, tak určitě bude rád sledovat, kolik že z toho upraveného dvouválce o kubatuře 950cm³ vytáhne. Pozorovat to, že v roce 1967 dosáhnul takové rychlosti je neskutečné. ()

progression

Netradiční a okouzlující road movie natočená podle skutečného příběhu. Anthony Hopkins si svoji roli "tvrdohlavého novozélandského důchodce", který si touží vyplnit svůj celoživotní sen, náramně užívá. Díky jeho hereckému mistrovství se ten zpočátku dosti fantastický a neuvěřitelný příběh postupně překlápí v příběh reálnější a díky neutuchajícímu optimismu, životních zkušeností i neodolatelnému humoru se přistihnete, že hlavnímu hrdinovi docela fandíte. Mnoho zajímavých setkání s lidmi, kteří byli "naladěni" na jeho neuvěřitelně pozitivní vlnu, mi vybavilo starší rovněž nádherný film "Příběh Alvina Straighta", ale příběh s Anthony Hopkinsem se nese v "daleko sportovnějším" duchu. Významných a nezapomenutelných rolí ztvárnil Anthony Hopkins nepočítaně, ale myslím, že tato role patří zaslouženě k těm úplně nejlepším. A také si myslím, že kromě rychlostního rekordu hlavní hrdina současně překonává i rychlostní rekord v předávání optimismu a víry, že vlastně žádné sny nemusí být neuskutečnitelné, což v současném světě plném zpráv spíše pesimistických, není zdaleka zanedbatelné či nepodstatné. Díky Anthony ! ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)