poster

Grizzly Man

 • USA

  Grizzly Man

 • Slovensko

  Grizzly Man

Dokumentární / Životopisný

USA, 2005, 104 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Střih:

Joe Bini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ***

  Nějak to ke mně neproniklo, rozhodně ne tak, jak autoři zamýšleli. Timothy Treadwell mi k srdci nepřirostl, připadal mi spíše jako blázen než obdivu hodný nadšenec.(27.4.2014)

 • D.Moore
  ****

  Mrazivý a dojemný dokument, který sice všechno, co chce, řekne během první poloviny, ale ani potom nijak zvlášť nenudí. Obešel bych se bez scén s hodinkami a popelem, ovšem jinak jsem spokojený. Příběh Timothyho Treadwella by se dal snadno okomentovat některým z mnoha notoricky známých rčení (Kdo s čím zachází... Tak dlouho se chodí se džbánem... Pýcha předchází... atd.), jenže v tomto případě by to asi bylo zbytečně cynické. Osobně si myslím, že člověk by nikdy neměl ztratit respekt a zábrany. Nikdy by si neměl myslet, že může dělat všechno, na co si vzpomene, a že pokud se toho nebojí, má na to právo. Taková nezdravá nafoukanost a takové bezohledné sobectví prostě v žádném případě nemůže dobře dopadnout. Nejpůsobivější scény: Koronerův monolog o tělech a audionahrávce, lišky, přivolávání deště, poslední záběr.(20.8.2011)

 • anais
  ****

  Timothy Treadwell mi na první pohled k srdci příliš nepřirostl - tváří v tvář medvědům se choval jako k plyšovým hračkám. Chvíli se sice zdá, jako by si podstupované nebezpečí uvědomoval, ale občas je zřetelná i jeho šílená představa, že se svým chováním stal pro medvědy takřka rovnoceným přítelem. Jenže skrz Herzogovo přetlumočení jeho odkazu, jako by se objevovaly skryté významy. Herzog pojal film velmi osobně a poukazuje na nenápadné filmařské kvality Treadwellova materiálu. V jeho podání působí Treadwell jakon dítě, které se ze strachu před světem ukrývá za matčinou sukní. Jenže touto sukní byly medvědí tlapy. Troufám si tvrdit, že hlavně díky režisérovi stojí film za shlédnutí. V Treadwellovi a jeho umanutému cíly jako by se odrážel Kinského dobyvatel Aguirre ze staršího Herzogova snímku...(14.8.2009)

 • Ruut
  ****

  Ten kdo bude od tohoto filmu čekat zajímavý dokument o medvědech bude zklamaný. Ten kdo bude čekat vykreslený portrét Timothyho Treadwella bude také zklamaný. Tak proč na to koukat? Protože to je typický film Wernera Herzoga. Herzog nikdy nestavěl své filmy na silném příběhu nebo na skvělých hercích. Vyjímkou je samozřejmě jeho dvorní herec Klaus Kinsky. Také se nikdy nesnažil šokovat nějakým silným tématem. Ne. Herzog ukazuje ve svých filmech sny o přírodě a o lidech. Nesnaží se diváka vtáhnout do děje. Chce aby si užíval jakoby zpovzdálí to co se děje na plátně. A to je případem i Grizzly Man. Proto koukněte na Grizzly Man a užijte si podivína Tima Treadwella a prohlídněte si trochu jeho svět. Svět možná blázna, možná svět jen někoho kdo nechtěl žít konzumním životém, ale určitě svět zajímavý.(26.6.2006)

 • LINKIN
  ****

  On to byl vlastně nakonec docela obyčejnej magor. Neberte děti pořád ty drogy, jsou přeci špatné áááno?(15.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace