Dokumentární / Životopisný

USA, 2005, 104 min

Werner Herzog

Werner Herzog

Joe Bini

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,178,403Tržby Celosvetovo $4,061,305║ Miestami sa to dalo zniesť ale niekedy to prišlo dosť rozvláčne, nudné a možno aj v podstate smutné. /35%/(11.1.2007)

• Webb

Neuvěřitelně nudný dokument z tolika vyplněnými scénami a žvásty našeho sežraného hrdiny, že by to bylo rovnou na odstřel. Čím déle byl "idiot" Timothy v přírodě, tím více začínal vidět svět černobíle (viz scéna plná nadávání na ochránce parku). Jediným záchraným lanem od potopení tohoto dokumentu byli občasné pěkné záběry medvědů či lišek v Aljašském prostředí, které mi nedovolují tento dokument úplně zatratit.(11.3.2009)

Je to pozoruhodný dokument s pár krásnými přírodovědnými záběry, ale předem upozorňuji, že je to v první řadě dokument o jednom člověku, ne o medvědech. Werner Herzog to s citem poskládal, takže nakonec ani nevadí, že hlavním hrdinou je umanutý magor, který dopadl, jak zřejmě jednou musel, ale bohužel v tom zrovna nebyl sám. Ano, připadalo mi to sice spíš jako materiál pro psychiatry, ale musím uznat, že mě Timothy Treadwell chvílemi vyloženě fascinoval. :-/(5.10.2010)

Werner Herzog dokáže za devadesát minut změnit svět. Grizzly Man je geniálně poskládaný obraz jedné rozbité mysli. Je to úžasný střet fascinace a reality, který sahá, jak je u Herzoga běžné, daleko za svůj námět.(30.10.2011)

Pozoruhodný dokument o neméně pozoruhodném člověku, Timothy Treadwellovi, naivním bláznovi, který měl určitý sen a ten si žil, avšak jeho sen se mu nakonec stal osudným. Myslím, že nejlépe to vystihl jeden z účinkujících, když řekl, že Timothy překročil hranici. Je to tak. Na jednu stranu žil krásným dobrodružným životem v přírodě, spjat se zvířaty a divočinou, ovšem na druhou stranu se stále pohyboval v nebezpečné zóně, na hranici života a smrti. Grizzly Man obsahuje úžasné záběry nejen přírody, ale i zvířat, či samotného hlavního hrdiny, který působil jednak jako naprostý pošuk, avšak z jiného úhlu pohledu jako fascinující člověk. Je pravděpodobně dobře, že audionahrávka z osudného dne, nebyla zveřejněna, protože, jak už to někdo napsal, z popisu toho, co se tam odehrálo, a jak těla po útoku vypadala, muselo jít o něco nepředstavitelně strašného. Závěrečná píseň jen podtrhuje výsledný dojem. Nevím, zda je mi osud Timothyho spíš lhostejný nebo je mi ho líto, avšak stopu zanechal daleko větší než medvědí už proto, že spolu s ním zahynula a 6 minut umírala i jeho přítelkyně Amie.(25.12.2013)