poster

Grizzly Man

 • USA

  Grizzly Man

 • Slovensko

  Grizzly Man

 • Velká Británie

  Grizzly Man

Dokumentární / Životopisný

USA, 2005, 104 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Střih:

Joe Bini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Neobvyklý dokument o zvláštnom človekovi. Nech od neho očakávate čokoľvek, uvidíte niečo iné. Herzog neláska zvieratá, ani neglorifikuje Treadwella, ktorý sa staval do pozície ich ochrancu. Nebol ním. Keď do jeho „milovaných, milovaných, milovaných“ medveďov návštevníci parku hádzali kamene, zbabelo sa prizeral spoza kríkov. Treadwell bol iba blázon, ktorý stratil pudy sebazáchovy a kontakt s realitou, a myslel si že svet divočiny chápe lepšie než svet ľudí. Herzog si ho vybral ako psychologický študijný materiál, v ktorom konfrontuje Treadwellovu osobnosť s vlastnými i cudzími názormi na ňu. Premýšľavý dokument, ktorý vám svojou osobitosťou utkvie nadlho v pamäti.(19.3.2009)

 • Matty
  *****

  Tak dlouho se chtěl stát medvědem, až ho jeden pozřel. Timothy Treadwell byl možná magor, ale je příliš snadné tímto konstatováním diskuzi o jeho osobě ukončit. Za mnohem rozumnější považuji nejprve zhlédnout stominutový dokument Wernera Herzoga. Grizzly Man je fascinujícím portrétem jedné rozpolcené mysli, je to výpověď o střetu dvou odlišných světů, je to ekologicko-civilizační zamyšlení, je to jeden film dvou odlišných filmařů. Na jedné straně Treadwellovo nadšení místy zcela oproštěné od zdravého rozumu, hlas i naivita pětiletého dítěte, na straně druhé Herzogův cynický, v realitě ukotvený komentář (pronášený angličtinou se silným německým akcentem). Byl či nebyl normální? Měl či neměl právo na své činy? Šlo mu více o vlastní exhibici než o samotné medvědy? Je vůbec možné, aby žili lidé s divokými zvířaty v souladu? Záběr tohoto dokumentu se neomezuje na jeden příběh jednoho člověka, ale postupně mohutní do podoby globálního poselství. Je jako medvěd, který se nebojí postavit na zadní a pořádně zařvat. Předpokládám, že Herzogovým prvotním cílem bylo zpracovat více než sto hodin Tredwellem natočeného materiálu a teprve při bližším poznání této podivuhodné osobnosti došel k poznání, že by nebylo marné přidat vlastní názor na věc. Herzog neříká co je správné a co ne, jenom co si osobně myslí, vyhýbá se citové zainteresovanosti (úmyslně nezveřejňuje audionahrávku Treadwellovy smrti) a veškerý materiál lze tak považovat za stoprocentně hodnověrný, což není jev u dokumentů posledních let až tak častý. 90% Zajímavé komentáře: monolog, Aidan, Martyr(14.10.2006)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,178,403Tržby Celosvetovo $4,061,305║ Miestami sa to dalo zniesť ale niekedy to prišlo dosť rozvláčne, nudné a možno aj v podstate smutné. /35%/(11.1.2007)

 • Tomco
  ****

  Je to vôbec možné takéto niečo? Pysky celý film na podlahe a chlapíka hodnotím sám pre seba: k.kot! Posral som sa skoro za neho..(3.10.2008)

 • BigDeal
  ****

  Pre niekoho bol Timothy Treawell obyčajný blázon, pre mňa to bol človek, ktorý vedel vychutnávať krásu a snažil sám seba presvedčiť o nemožnej harmónii žitia ľudí a zvierat. Každopádne dokument je výborný hlavne v troch veciach. 1) Ukazuje zábery, ktoré si natočil sám hlavný hrdina a tak máme možnosť spoznávať jeho psychiku, ktorá je dosť zložitá. 2) Niektoré zábery nás dostanú na nádherné miesta, pričom som mal mnohokrát pocit, že by som si vedľa toho medveďa ľahol aj napriek jeho nebezpečnosti. 3) Komentár, ktorý vykladá rôzne otázky s tým, aby sme sami hľadali odpoveď.(12.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace