Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

3DD!3

Strašný slaďák, ale moc pěkně podaný. Mark Ruffalo tyhle romantické týpky prostě umí a Reese Witherspoon byla jako duch taky fajn. Navíc ta atmosféra sluncem zalitého San Franciska je prostě nepopsatelná. ()

Le_Chuck

Mark Waters po dvoch výborných komédiach do tretice uberá na humore (ktorý mu tak sedí) a pridáva na presladenej romantike, ktorej je všade hafo a v lepšiom kabátiku. Preto ordinujem k Just Like Heaven partnera po boku. Je to potom celkom príjemné. 65% ()

hellstruck

Co byste dělali pánové Vy,kdybyste se nastěhovali do nového bytu a bohužel (nebo naštěstí)zjistili, že k jeho "vybavení"patří i duch krásné byť hysterické slečny?Přirozeně se nejspíš zamilovali.Ale nic není úplně tak,jak se na první pohled zdá...Je to ze začátku trošku předvídatelné,jen to vyvrcholení mě překvapilo.Nebylo to nijak špatné,ale bohužel ani nijak přínosné,takže slabší tři hvězdičky. ()

Falko

Dobre, uznavam, ze si tato prijemna lahka romanticka fantasy komedia styri hviezdicky mozno nezasluzi, ale mne sa to pacilo, kedze sa tu jedna o ducharsky zivot Reese Witherspoon, ktory mi trosku pripominal DUCHA (1990) alebo MESTA ANJELOV (1998) a podobnym filmom proste nemozem odolat. Film ma podla mna dobru zapletku, pri ktorej som sa dobre pobavil a herci su tiez v pohode... 25.09.2009 _____ Reese Witherspoon - (Elizabeth) +++ Mark Ruffalo - (David) +++ Jon Heder - (Darryl) +++ Donal Logue - (Jack) +++ Dina Waters - (Abby) +++ Ben Shenkman - (Brett) +++ Ivana Milicevic - (Katrina) +++ Caroline Aaron - (Grace) +++ Hudba: Rolfe Kent +++ ()

viperblade

Proč plný počet?? Řeknu to takhle: Žádný film mě doposud nerozbrečel, ale u několika jsem k tomu neměl daleko. Tohle byl ten případ. Nevím proč, ale tuhle pohodovou komedii si někde seženu a budu si jí pouštět častěji. ()

castor

Co byste lidi ještě chtěli..? Bez jakéhokoliv očekávání jsem si vychutnal tuhle duchařskou romantickou komedii, která mi o sobě leccos prozradila ve chvíli, když jsem si přečetl jméno režiséra. Mark Waters si zajistil slušné renomé „lohanovskými“ komediemi Mezi námi děvčaty (inteligentní klenot současné pseudokomediální produkce) a Protivný sprostý holky. Má správný cit pro načasování a podle mého ani tentokrát širokou diváckou obec nezklamal. Zahradní architekt David pochoval ženu, s plechovkami piva a na pohodlném gauči přežívá v novém podnájmu s úchvatným výhledem na San Francisco, než mu cestu zkříží lékařka Elizabeth, která je tak trochu.. však víte. A která ho tak trochu.. však víte. A on díky ní.. však víte. Nicméně i několikrát profláknuté fórky fungují alespoň na chvalitebnou, má to spád (vyjma lehce zazděného finále), humorné okamžiky, všestranného Marka Ruffala a roztomilou Reese Witherspoon, mezi kterými to náležitě jiskří. Takže se vzpomínkou, kolika komediálním výplachům jsem dal nadhodnocené tři hvězdy, nakonec volím takhle.. ()

Rex Mundi

Pre duchársku romantiku mám slabosť od filmu Zázraky existujú a korene tejto obľuby siahajú až do detstva a spomienok na film Obhájiť svoj život. Just like heaven ma zaujalo spontánne v TV, keď som uvidela Reese Witherspoon ako sympatickú prepracovanú doktorku a asi som akurát na ňu mala práve chuť. Bolo to milé, dávkovanie romantiky nebolo prehnané... samozrejme, že od začiatku viete, ako to skončí, ale to už vie dnes človek skoro v každom filme ;-) ()

Trellíno

Divačky si to možná najde, ale Trellíno u toho chcípal nudou podobně jako u všech ostatních romantických komedií z konce letošního roku. ()

MM_Ramone

Príbeh workholickej doktorky, ktorá kvôli práci nemá čas ani na vlastný život. Uvedomí si to však až potom, čo upadne po ťažkej automobilovej nehode do kómy. V podobe ducha prichádza na to, že jej chýba láska. Duchárčinu tu ja mám rád v každej podobe. Kľudne môže byť aj takáto presladená. Reese Witherspoon mi je tiež celkom sympatická. Pekná blondýnka. No tento film ma i tak pomerne sklamal. Scenár je až moc naivne priehľadný. A ani Mark Ruffalo mi tam nepasoval. Vedel by som si predstaviť lepších partnerov ku Witherspoonovej. "Láska z nebies" je mysteriózna, romantická komédia pre staré panny. ** ()

Spooner

Docela dobrá romantická komedie s celkem originálním námětem. Občas je to docela sranda, Reese Witherspoon má s žánrem dostatek zkušeností a Mark Ruffalo je sympaťák. Konec je už na mě trochu přeslazený, ale holky to dojme, takže to svůj účel splní :-) ()

sepp

"Nuda nuda, sed sed" slovy klasika. Reziser tlaci az moc na citovou pilu a ten balast, jenz navesil na hlavni dejovou linii a ktery asi on nazyva vtipnymi gagy, proste nefunguje. A nezda se vam taky, ze brada Reese je rok od roku spicatejsi a ostrejsi? Mela by na ni pomalu mit zbrojni prukaz... ()

juta

Tuhle romantickou komedii mám rád. Všechno klapalo jak mělo, byla tu duchařská tématika, kterou mám rád a bylo tu i pár uzlíků, které se později srozumitelně rozmotaly. Pěkný film opravdu. ()

ajuska

Velice příjemný film, solidní romantika s lehce humorným nádechem. Sladká je to ažaž, ale tady to zkrátka sedí. Pokud má člověk náladu na lehkou romantiku, skvělá volba. Ovšem důležité je asi příliš neočekávat, možná se mi to celkem líbilo právě kvůli tomu, že jsem čekala něco mnohem horšího. ()

JohnnyD

Skvelá romantická zábava. Je to pravdaže hovadsky predvídateľné, ale hlavné duo pôsobí tak rozkošne, skvelo im sekundujú aj herci v podporných roličkách (napr. Jon Heder ako okultista: "Ufológia, pche, paveda.") a sypú sa jedna vtipná scénka za druhou. Koniec bol trošku príliš rozťahaný, ale aj tak je to skvelá nenáročná romantická komédia, ktorá neurobila dieru do sveta, ale to po nej aj tak nikto nechcel. ()

Boogeyman

Poměrně příjemná romantická duchařina. Jen mi pořád vrtá hlavou, jak se může Reese jako duch nechat vozit autem, přitom se nemůže ničeho dotýkat. :-) Ale to by bylo na dlouho a u tohodle filmu obzvlášť, tady se na "logiku" nehraje, tady jde o LÁSKU a opravdu slaďoučký happy end! ()

petaspur

"Na rozdíl od jiných kolegů se více věnujete pacientům, než tomu, jak mi lézt do zadku. Riskantní, ale cením si toho." Takové jmenování řádnou lékařkou Liz velmi potěšilo, ale následující čelní střet s náklaďákem v ní vzbudil pochyby o smyslu potlačování osobního života. Ve funkci skoro živé mrtvoly jí nejvíce rozčiluje duševně skoro mrtvý David, který se nastěhoval do bytu k její duchovní verzi. Přes drobné komplikace, jakými jsou nadržená sousedka, doktor s vášní pro odpojování pacientů od přístrojů nebo svištící sekáček na maso, spěje příběh k jedinému možnému konci. To by tolik nevadilo, ale po svižně humorném úvodu přichází na řadu už jen tuctová romance. ()

Stegr

40% - Neuvěřitelně přeslazené, chvílemi jsem myslel, že se na to ani dívat nezvládnu. Nějaké scény však byly fajn, takže nakonec lehce podprůměrný zážitek... ()