foto

Mark Waters

  • nar. 30.6.1964 (56 let)
    Wyandotte, Michigan, USA

Biografie

Mark Waters absolvoval režijní program na americkém filmovém institutu. Jeho celovečerní režijní debut byla temná komedie DŮM PŘITAKÁNÍ. Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 1997, kde herečka v hlavní roli Parker Posey získala zvláštní cenu poroty za svůj výkon v roli šílené Jackie. Waters k filmu napsal scénář podle stejnojmenné hry od Wendy MacLeod.

V roce 2003 natočil populární komedii MEZI NÁMI DĚVČATY s Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan v hlavních rolích. Film získal cenu kritiků za nejlepší rodinný film a nominaci na zlatý globus pro Jamie Lee Curtis. O rok později režíroval komedii PROTIVNÝ, SPROSTÝ HOLKY, podle knihy Rosalindy Wisemann Queen Bees and Wannabes. Film se stal hitem roku a získal tři ceny MTV včetně jedné pro Linsday Lohan jako nejlepší herečku. Do třetice všeho dobrého natočil romantickou komedii A CO KDYŽ JE TO PRAVDA? v hlavních rolích s Reese Witherspoon a Markem Ruffalo, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná.

V roce 2008 se Waters odklonil od dosavadního žánru a natočil fantasy dobrodružství KRONIKA RODU SPIDERWICKŮ. Film s rozpočtem 90 milionů dolarů utržil celosvětově 163 milionů. Poté se vrátil ke komediím a v roce 2009 natočil romantiku BEJVALEK SE NEZBAVÍŠ a konečně v roce 2011 rodinnou komedii s Jimem Carrey v hlavní roli, PAN POPPER A JEHO TUČŇÁCI. K naprosté většině Watersových filmů hudbu skládá britský skladatel Rolfe Kent.

warner

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Dokumentární

2005 The 100 Greatest Family Films (TV film)

Host

TV pořady

2008 Warren Beatty - pocta za celoživotní dílo (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(59)