• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

• Kusko.t2

Sprznenie Druculu bezpochyby, už ten názov vás núti zamyslieť nad filmom, v ktorom Dracula znovu ožíva prostredníctvom lupičov, ktorý sa vlámu do trezoru so starožitnosťami a tak sa prebudí do pekného 21. storočia. Je nadšený, zapáči sa mu u nás v našej dobe a začne zvoľna pokusovať po ľuďoch. Moc štýlovo mu to nejde, len tak sa fláka a robí si srandu z divákov vďaka svojej neschopnosti. Film plný klišé a blábolov a ďalších hovadín - evidentne dochádzajú nápady. Ale mierne pobaviť sa na tom dá.(12.4.2007)

Dobrý upírky!!(24.1.2010)

Příběh začíná na lodi Demeter, která je na cestě do Anglie. Píše se rok 1897. Skoro nic neříkající začátek pomine a mi se přenesem do Londýna roku 2000. CITÁT - Už vyšlo sluníčko............... Mary má sny, celý život. Sny o někom, koho nezná. A nejednou ten někdo, začíná být velmi realistický. Jen divák zatím tuší, kdo to je. Mary to zatím neví a my jí to nepovíme. CITÁT - Mám já nějaké strašlivé tajemství??.............. Van Helsing a Dracula se dostávají do naší doby, protože jejich souboj ještě není u konce. Už trvá věky. Bude tento souboj poslední a najde vítěze? Souboj, kdy jeden z nich zemře? CITÁT - Chce mojí duši........... Situace se vyhrocuje. Dracula řádí a upírů je v Londýně čím dál více. Van Helsing začíná mít existenční problém. CITÁT - Nikdy nepodceňujte obchodníka se starožitnostmi............... Upírům prý pomáhá pannenská krev, ale těžko věřit, že krasavice, kterou si Dracula vyhlédl, je panna. Ale zase nutno podotknout, kdo by se na to koukal, kdyby si Drakula vybral svůj "ročník", myslím ten jeho původní. Kdysi jsem na Play Stationu 1 hrál velmi dobrou hru. Jmenovala se Legacy of Cain. V této hře chodil Kain světem, pil krev, cestoval někdy jako mlha, jindy jako hejno netopírů a jednou nebo dvakrát cestoval jako vlkodlak. Zdá se mi, že tvůrci tohoto filmu jsou velmi inspirováni touto hrou.... Jen ty tři Draculovi pomocnice jsou původní "Helsingovské kočky" - nebudu je jmenovat, byl by to spoiler. K filmu samotnému jsem přistupoval s despektem a vůbec, ale vůbec jsem od toho nic nečekal. Už vůbec jsem netušil, že se mi to bude tak líbit. Nakonec velké překvapení, které možná ovlivní mé hodnocení k lepšímu. Z dílny Wese Cravena vylezl film s dobrým námětem, povedenou hudbou a celkem solidními triky. Jen kamera lehce pokulhává a nic vyjímečného nepředvede. Možná by to chtělo známější herce, hlavně Draculu (Gerard Butler) a Simona, kterého hrál Johnny Lee Miller a předvedl jen svou kamenou tvář. Z ženských představitelek se mi nejvíce líbila Selina (Jennifer Esposita. Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a v americkém Los Angeles. Závěrečné titulky jsou také celkem povedené a dobrý hudební doprovod se zajímavými kresbami vás nutí je dokoukat celé. Ve filmu zazní, mimo jiné, "One Step Closer" skupiny Linkin Park, "Bloodline" od Slayer http://www.youtube.com/watch?v=YUPoi16rTqU nebo "Avoid The Light" skupiny Pantera. Některé filmy dokáže člověk ocenit až po několika letech. Film starý třináct let jsem dnes viděl poprvé.(23.6.2013)

Tak hned ze začátku musím říct, že Dracula 2000 je strašný film, který se zřejmě nikomu při smyslech nemůže líbit. Hloupí herci, tupoučký scénář a podivný vzhled. Stejně jako u ostatních filmů Wese Cravena je ale jeho podbízivost silnější než já. Film jsem si zkrátka užil, stejně jako první Noční můru nebo celou trilogii Vřískotu. Užil jsem si ho, díky jedinečné cravenovské atmosféře a nestydím se za to.(13.12.2009)

Myslím si, že příjemné oživení Drákulovské tématiky. Hodně dobrých nápadů (např. závěrečné vysvětlení Drákulovy podstaty, způsob, jakým se Van Helsing udržuje naživu, lehké Drákulovo polidštění - třeba to, jak obdivuje metalový videoklip ...). Líbila se mi i narážka na starého Drákulu s Lugosim (Nikdy nepiji ... kávu:-)) No a Gerard Butler je charismatickej sympaťák.(24.7.2008)