• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

Výborná hudba, výborný Jonny ;)(21.5.2008)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 5/10/// +hodně dobrý hudební doprovod, zpracování -přesto tyhle filmy nejsou moje krevní skupina/// Tak nebylo to zas tak strašný. Solidně mrazivá atmosféra, pár vyvražďovaček, překvapivě zajímavý příběh. Obsazení slušné, jen ty herecké výkony na mě neudělali moc dojem a nutno příznat, že hlavně poslední tředina je dost fantasmagorická (slušně řečeno)./// Celkem 54%///(19.7.2007)

Dobrý upírky!!(24.1.2010)

• Kusko.t2

Sprznenie Druculu bezpochyby, už ten názov vás núti zamyslieť nad filmom, v ktorom Dracula znovu ožíva prostredníctvom lupičov, ktorý sa vlámu do trezoru so starožitnosťami a tak sa prebudí do pekného 21. storočia. Je nadšený, zapáči sa mu u nás v našej dobe a začne zvoľna pokusovať po ľuďoch. Moc štýlovo mu to nejde, len tak sa fláka a robí si srandu z divákov vďaka svojej neschopnosti. Film plný klišé a blábolov a ďalších hovadín - evidentne dochádzajú nápady. Ale mierne pobaviť sa na tom dá.(12.4.2007)

• Jinny

Rozhodně ** nechci tvrdit, že Dracula 2000 je ostuda kinematografie - inu existují bohužel filmy, které nezachraňuje vůbec nic a i když charisma Draculy v tomhle dílku rozhodně nedosahuje úrovně takového Garyho Oldmana, tady se mi aspoň docela líbil videoklipovo-reklamový styl.(20.6.2003)

• - Lucy Westermanová je pojmenovaná podle postavy z knihy Lucy Westenraové. (liquido26)

• - Během přehlídky Mardi Gras je možné si všimnout velké repliky Lugosiho Drákuly. (liquido26)

• - Van Helsingova společnost obchodující starožitnosti se jmenuje "Carfax Abbey". Stejně se jmenoval dům v Londýně, kam se přestěhoval Dracula v knize Brama Stokera. (liquido26)