• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

Další ze stejnojmenných filmů, který ať zajímavým začátkem, hudbou a příběhem drákuly je opět jen průměrným snímkem, který ke konci dosti ubral na tak již svých slabých kvalitách.(15.2.2009)

• Faidra

Geralt Butler démonický, Christopher Plummer přesvědčivý, holky pěkné, motiv zajímavý, nápady slušné, atmosféra nikde. Dohromady zmatený, nesoudržný, nudný a strach sebeméně nenahánějící snímek, který nijak zvlášť neurazí, ale v paměti nezůstane ani vteřinu po skončení titulků. Nic proti béčkům, ale i béčka se musejí umět.(22.6.2007)

• Faustka

"Dracula = Jidáš Iškariotský"...jasně. Tak trochu mešuge pojetí, ne..?(26.3.2010)

• Xmilden

Totálně zbytečný film. To se jako mělo jednat o pokračování Coppolova Draculy? Nebo něco podobného? Důvod proč byl natočen tento film pod názvem Dracula mi totiž uniká. Je to moderní slátanina, která mě zaujala hlavně výběrem velice velice kvalitní muziky (Slayer - Bloodline, Linkin Park - One Step Closer, Marilyn Manson - Break You Down). Tím by výčet pozitiv měl skončit, protože jako horor film nepůsobí a nemůžu zde pochválit ani Gerarda Burlera, Patrick Lussier je tvůrce hororových teenage filmů a to mu asi zůstane. V menší roli se mihne Nathan Fillion.(29.10.2010)

• Jinny

Rozhodně ** nechci tvrdit, že Dracula 2000 je ostuda kinematografie - inu existují bohužel filmy, které nezachraňuje vůbec nic a i když charisma Draculy v tomhle dílku rozhodně nedosahuje úrovně takového Garyho Oldmana, tady se mi aspoň docela líbil videoklipovo-reklamový styl.(20.6.2003)

• - Van Helsingova společnost obchodující starožitnosti se jmenuje "Carfax Abbey". Stejně se jmenoval dům v Londýně, kam se přestěhoval Dracula v knize Brama Stokera. (liquido26)

• - Od prvního dne natáčení do uvedení filmu v kinech uběhlo přesně 6 měsíců. (liquido26)

• - Doktor, se kterým se Dracula střetně na policejní stanici, se jmenuje Dr. Seward. Další reference na knihu. (liquido26)