poster

O velkém nosu (TV film)

Pohádka

Československo, 1983, 42 min

 • duklak2
  **

  Nic moc rozprávka o jednom království, kde všichni mají velké nosy. Princ (Vaculík) si vybírá mezi dvěma princezny. Jedna se jmenuje Brusinka a druhá Liběna. Viděl jsem to teprve dnes, v mých 23 letech. Možná se někomu může zdát mé hodnocení scestné tím, že dvě hvězdy dávám z pohledu dospělého člověka, ale upozorňuji, že tomu tak není a když sleduji pohádky, tak o nich hodně přemýšlím a snažím se je hodnotit i z pohledu dětského diváka. Zde tato pohádka je takříkajíc o ničem. Hemží se to tam jen dlouhými nosy. Jediným kladem je její velmi krátká délka.(8.11.2008)

 • rakovnik
  ***

  Docela milá pohádka s jednoduchým přímočarým dějem. Kulisy i kostýmy byly povedené, stejně jako herecké obsazení. Jen princezna je ve skutečnosti skoro o 8 let starší, než princ. Maskérky se vyřádily na nosech, holt když byly v módě, nedalo se nic dělat.(19.3.2017)

 • Tommassi3
  ***

  "Nechci být vílou !!" - "To je dobře, protože ty bys mohla být jedině polednice nebo jezinka !! Znala jsem jednu ochechuli, ale i ta pořád vypadala líp než ty.." ;)(31.8.2014)

 • GIK
  ***

  Nejlepší je netopýr Vostromouch.(31.8.2014)

 • Matematicka
  ****

  "On mi ten nos bránil v rozhledu!" Pro mě příjemná, krátká, klasická (předloha: František Hrubín) pohádka. Příjemné televizní zpracování se spoustou portrétů princů, princezen, králů a královen s dlouhými nosy i bez nich... Zajímavý komentář: Jezinka.Jezinka.(8.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace