Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

r007

Přímo vynikající komedie, kterých v Americe natočili zatraceně málo. Z té doby možná Někdo to rád horké. Byla jsem překvapena Redfordem, protože o jeho hereckých kvalitách jsem občas pochybovala. Je pravda, že hraje druhé housle, ale statečně a dobře. Jane je prostě úžasná a to ještě nedokážu ocenit všechny její kvality, jelikož nejsem chlap... ()

Desmi

Jane Fonda zde hraje přesně ten typ ženy, kterou si nelze nezamilovat. Ani ostatní herci nikterak nezaostávají a tak film odsýpá celkem svižně a mile. Jen mě mrzí, že jsem se u filmu skoro nezasmál. Minimum hlášek a vtipu. ()

LadyRainier

Na tenhle film jsme padli s mým tatínkem (ročník 1950) náhodou mezi svátky a tak nějak jsem si řekla, proč ne, když jsem ho ještě neviděla. Za mne: být tam jenom Redford a Fonda, tak mne to asi nenadchne, ale pak tam přišel soused Modrovous alias Charles Boyer kterého miluju a byla jsem ve svém živlu .-) On a matinka to tam skvěle zachraňovali ... ()

zigy

Divadelní věc starého - lehce unylého, nepřirozeného, ale inteligentního stylu se sexy Fondovou a fešákem Robertem. Romantika v závěru fakt funguje. Konverzačka se solidními fóry ze života....Solidní 90tkový dabing (Soukup, Kostka). ()

Veber

Druhá polovina trochu zaostává. Ale ta první má takovou kadenci humoru a hlášek, kterou jsem nečekala. "Kdyby to železářství dole mělo otevřeno, koupila bych si nůž a podřízla se." ()

Winster

Je tu i ložnice! A kde?! o patro výš :D a dále spálil se nám sporak! Co se stalo?! Nic jenom jsme ho zapnuli :D Jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl :D ()

PTuranyi

Vynikajúca situačná komédia o tom ako doviesť vášnivo zamilovaný pár ku kríze a takmer až k rozvodu. Výborne napísaný scenár rozvíja príbeh plný bláznivých situácii a vtipných dialógov. Produkcia je perfektná a pre svoju prácu toho nepotrebuje naozaj veľa, pretože väčšina filmu je smršť dialógov medzi Jane Fondovou a Robertom Redfordom spestrený prítomnosťou matky, zábavného suseda a opravára telefónov, ktorí svoje postavy hrajú skvele. ()

Rassyna

Nemáš žádný smysl pro legraci. Třeba minulý čtvrtek jsi se mnou nechtěl chodit bos po washingtonskem parku, proč ne? To je jednoduchý, bylo pět pod nulou. Jistě, zní to velmi logicky, velmi rozumně, ale legrační to není. Mladí novomanželé Paul a Corrie Brattrovi v podání Jane Fondy a Roberta Redforda neměli chybu. Odrážejí skutečnou realitu manželství po líbánkách strávených v hotelovém pokoji, když se vrací do miniaturního bytu v šestém patře bez výtahu a musejí se vyrovnat se stěhováky, podivnými sousedy a nakonec i s rozdílností v jejich povahách. Výborná Mildred Natwick v roli Corriiny usedlé matky spící celý život na prkně a polykající růžové pilulky a když se k nim přidá Charles Boyer jako excentrický pan Velazco z podkroví je o zábavu postaráno. Určitě stojí za shlédnutí. ()

ABC1

Výborná konverzačka, úžasně vtipné dialogy, nádherný Redford a jedna z mála rolí J. Fondové, kde mně nepije krev. ()

Sindymindy

Rozkošný příběh o jednom počínajícím manželství. Rozverná novomanželka v podání Jane Fondové je k nakousnutí se všemi lumpárničkami, které provádí svému usedlému manžílkovi Robertu Redfordovi. Jak velký příběh se dá vytvořit s minimálními kulisami a kostýmy, prakticky bez efektů - za pomoci výborných dialogů a vydařených komediálních scén s dvěma obrovskými hereckými výkony (respektive třemi - Mildred Natwick také stojí za to). A nejkrásnější na tomhle filmu je ten potok optimismu a energie valící se z mladé Corie. ()

Mangus

Výborná konverzačka s ohromne sympatickým ústredným duom, či už starý dobrý, vtedy ešte mladý dobrý :) Robert Redford a krásna a zvláštne milá Jane Fondaová. Vtipy sa len tak valia a ja obdivujem scenáristu aj predlohu. 10/10 ()

vrgulnik

Špička svého žánru - tedy komedie původně určená pro divadlo, na kterou se dá bez problémů dívat i na filmovém plátně. V jednoduchosti je krása a tato jednoduchá (níkoliv prostoduchá!) komedie dokáže pobavit a neurazit. Velmi podobné filmy jsou například: "Zajatec 2. avenue" nebo "Lepší už to nebude", ale je jich samozřejmě mraky!!! ()

RoyBatty444

Výborná komédia so skvelým obsadením a nezabudnutľnou piesňou ˝šáma šáma kelmanke máma˝. Vtipov na prý byt priehršte a hádka, z ktorej si môže ktorákoľvek manželka brať príklad. ()

avalonek

Nečekala jsem,že se budu takhle dobře bavit.Naprosto úžasná komedie,která mě odreagovala a já se zase hezký zasmála.. ()

Royaldell

Redford a Fonda jsou spolu prostě skvělí! Taková svižná romantická komedie,kterou neuvidíte jenom jednou. ,,Six days does not a week make.’’ ()

baron156

Přestěhovat se do bytu v šestém patře s dírou ve střeše, třemi místnostmi, podivnými sousedy co nechodí dveřmi, topením, co netopí.... „Prý má začít sněžit, aspoň to uvidíte první." „Kdybych znala někoho v 3. patře, zašla bych na návštěvu.” ()