Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

Judas

Miluji konverzačky na malém prostoru, ale tohle je skutečná perlička. Herecké výkony úžasné a Mildred Natwick je ovšem fenomenální. Scénka, kdy si prohlíží pokoj a zakopne o kabel od telefonu mě odbourala :D. ()

Evander

Ve filmu působí povahová diference páru značně komicky, v reálném životě už to taková sranda není... Snímek docela rychle utíká a přibližně do poloviny i velmi dobře baví, pak pozvolna začíná ztrácet dech a místy působí až absurdně. Celkově jsou to spíše slabší 4*. ()

Rathalos

Skvela konverzacna komedia zo sestdesiatych rokov,v ktorej si zahrali krasna a okuzlujuca Jane Fondova a velky sympatak Robert Redford,tie stare filmy maju take zvlastne kuzlo,ktore milujem,paradny film na sprijemnenie dna ci vecera...:-) ()

lemonova

Minimalistická komédia, ktorá si v tom najlepšom zmysle slova vystačí s dôvtipným scenárom, výbornými hercami a skutočne rozkošnou neodolateľnou Jane Fonda. Musím uznať, že ona pre mňa ťahala celý film, hoci Robert Redford bol zas neodolateľne pekný a upjatý a už asi ani netreba veľa dodať. Veľmi milá záležitosť. ()

MickeyStuma

První dny novomanželů v novém bytě. Robert Redford a Jane Fonda v jedinečném a po všech stránkách úžasném snímku natočeného na základě neméně úspěšné divadelní hry autora Neila Simona. A tento fakt je znát, neboť se celá dějová etuda odehrává převážně v onom bytě, který je co do velikosti hodně skromný a navíc se nachází v bytovém domě bez výtahu v pátém patře. Výjimkou je pouze začátek, kdy novomanželé tráví líbánky v luxusním hotelu, z jehož apartmá nevytáhnou paty celý týden. Už tady se v plné palbě projevují charaktery dvojice, což divákům přímo dává představu s kým mají tu čest a co od nich očekávat. Kontrastní charakteristika chování mladého páru spolu se sympatickým milostným dílčím zápalem jsou základem celého dějství. Spousta humoru a cílených vtípků za doprovodu velmi ostrých dialogů neztrácejí kouzlo ani tolik let od svého vzniku, což dává až neskutečnou sílu danému tématu. Přílišná divadelnost je samozřejmě místama znát, ale na škodu to není. Naopak to snímku pomáhá držet stabilitu jednoduchého děje. Zkrátka a dobře, jedná se o velice hodnotný snímek po všech směrech, který donutí diváka zapomenout na veškeré starosti a alespoň na chvíli se uvolnit. ()

Empire

Gena Saks zde prokázal svůj režijní talent, ale následujcí film z něj teprve dělá mistra ve svém oburu. ()

Blaogranas

Film, ve kterém se kromě komparzistů vyskytuje pouze 9 rolí. Film o lásce a manželství dvou rozdílných lidí. Film plný opravdu vtipných hlášek. Tenhle lehce ironický humor mám rád, takže doporučuji. (Zejména párům s odlišnými povahami :-)). ()

Gabretta

Chvílemi až přeafektovaná Jane Fondová a Robert Redford coby začínající právník - tvoří roztomilou novomanželskou dvojici. Okouzlila mne Mildred Natwick v roli Coriiny matky, kterou neporazilo ani 5 pater schodů - je radost mít takovou tchýni...:oD Filmu nechyběl vtip a vytříbené dialogy. Zkrátka - příjemná podívaná ()

Fredericus

Úžasné. Kolem bují šedesátky, ale Redford se musí ožrat, aby chodil v nitru Greenwich Village bez bot. A Fondovka (marně maskující, co asi všecko zná už v reálu) se může přetrhnout, aby o něj dost pečovala, vzbudila v něm pocit důležitosti, protože když tohle dokáže, bude mít šťastné manželství. LOL. Kolik hipíkům zaplatili, aby jim nelezli do záběru? ___ Netrčí z toho jevištní původ. ()

Torgal

Výborné dialógy, parádne postavy zahrané s chuťou (hlavne Jane Fonda je zlatíčko a Redford frajer), výborná zábava. Škoda len, že dej je len krátky výsek zo života dosť nesúrodého párika a chýba mu nejaké jasnejšie príbehové orámovanie. 8/10 ()

Killingjoke

Velmi zdařilá divadelní hříčka převedená na filmové plátno. Romantická dialogová spletitost s obrovským srdcem, kopou skutečně zábavného humoru a životních přesahů. Příběh novomanželů, jejichž láska je vystavena řadě zkoušek a výzev, které mají prověřit pevnost jejich vztahu. Do hlavní role byli obsazeni Robert Redford a Jane Fonda. Chemie mezi těmito postavami je prostě úžasná, skoro by si člověk myslel, že nehraná. Bosé nohy v parku jsou ukázkou toho nejlepšího filmařského umění, hereckého talentu a skvělého scénáře. Prostě věc, kterou můžu vidět tisíckrát a vždycky mne spolehlivě znovu rozesměje a pobaví mnohem lépe, než současné komediální pokusy… ()

tranquill

"Šámal šáma, šámal kemáma!"...tak zní hymna šibeničních bratří...pardon, to jsem se odvázal :-) Ostatně, to zde Jane Fondová dokázala taky, na rozdíl od konzervativního Redforda. Ale, jak už to bývá, protiklady se přitahují a mne svým svěžím vtipem tahle romantická komedie přitáhla též. ()

ZnalecH

Musím říci, že takto šílenou komedii jsem už dlouho neviděl. A ta ženská byla blázen. Ale asi to byl účel, protože jsem se smál a nestíhal popadat dech. ()

Tamdydam

Zpočátku to vypadalo na standartní přestárlou kýčovitost o lásce a štěstí ve stylu slabších fílmů z padesátých let. Film se ale brzy rozjede a o nadčasový humor ( povětšinou přijemně sarkastický ) není nouze. Přesto se tu však najde spousta hluchých míst ()