Wasabi

• Francie Wasabi (více)

Hubert je policista se zlatým srdcem a ocelovými pěstmi. Právě těmi jedné noci inzultuje v nočním klubu nevychovaného výrostka. Vše by bylo v pořádku, kdyby ale nešlo o synáčka Hubertova nejvyššího šéfa. Incident je třeba zamést pod stůl, a proto je mu doporučena delší dovolená. Při svém posledním volnu před dvaceti lety se Hubert setkal s Japonkou Miako, svou životní láskou. Tenkrát se poprvé a naposledy cítil šťastný. Jako lidská bytost, ne jen jako policista. Miako jej ale záhy záhadně opustila. I proto bere nyní dovolenou jako šanci vnímat svět kolem sebe jinak. A brzy zazvoní telefon až z dalekého Japonska. Právní zástupce ho informuje, že Miako před několika dny zemřela. Než odešla, sepsala závěť. Odkázala mu svůj nejcennější majetek. Něco velmi speciálního. Je to víc než dědictví, víc než dar a také víc než obrovský problém... (TV Prima)

Crawler-D

Japonsko a Francii je lepší nemíchat. Může z toho vzniknout trohcu divný hybrid, jehož kouzlo tkví v tom, že Reno je stále drsný polda, ale Ryoko Hirosue je jen ztřeštěná japonská dívka. ()

Džef!

Nezáživné a přehnané... Opravdu nechápu proč se míchají dvě země (Francie a Japonsko), které samostatně tvoří smysluplný celek, ale dohromady tvoří něco jako Jackie Chan v Černočerné tmě... ()

Pitam

Typicky přímočarý a suchý francouzský humor v příjemné komedii se spoustou ukázek rozmanité, mnohdy prapodivné i bláznivé, ale o to krásnější a originální moderní japonské kultury. V hlavní roli ční (nejen výškově) Jean Reno, který je jako obvykle mile toporný a vlastně právě pro tu jeho topornost a smutný pohled štěněte ho nejspíš mám tolik rád. Role nekompromisního komisaře Fiorentiniho se zhostil zjevně s velkou chutí a své protivníky - ve snaze ochránit své nečekaně nabyté "dědictví" po právě zemřelé dávné přítelkyni Miko - odklízí z cesty tak nekompromisně, jak jsme u něj zvyklí i z jiných filmů v čele s Leonem. Zde ovšem s notnou mírou nadsázky. Zdatně mu při tom sekunduje Ryôko Hirosue v roli mladé japonské dívky Yumi, kterou s její notně prořízlou pusou (tak jak jen wasabi může být) lze buďto nenávidět a nebo milovat. Ostatně tak, jako samotné wasabi. ()

C0r0ner

Když přijede hovadský Francouz do malého (vzrůstem) a tradičního Japonska, tak musí být o zábavu postaráno. Nese se to v duchu klasických francouzských taškařic typu Návštěvníci a Drž hubu, ale Bessonův scénář bohužel není schopný z tématu vyždímat všechno, co se dalo. 75% ()

tomtomtoma

Wasabi je spaghetti western v moderní prosperující společnosti. Wasabi je chlapácký drsný svět s technickým pokrokem, nadhledem, emotivním melodramatem a symbolem archetypálního typu mužství a spravedlnosti. V té nejsyrovější biblické podobě oko za oko, zub za zub. Podstata prvotního určení zábavy je svěží, rozpustilá, destruktivní, milující i osvěžující. Hrdinou, který neohroženě čelí přesile, je pařížský policista Hubert Fiorentini (zajímavý Jean Reno). Má sice zastaralé metody násilí, ale ty vždy zaručeně vedou ke spravedlivému dopadení nebezpečných zločinců. Všude, kam vstoupí, nastává chaos, strach a zkáza. A pokud se něco týká osobě jemu blízké, vše létá vzduchem. Útrapy kriminálníků u něj vyvolávají zvrácenou rozkoš. Hlavní ženskou postavou je mladá temperamentní Japonka Jumi Jošimido (půvabná Rjóko Hirosue) se smutkem, rozvernou živelností i nečekaně nalezeným členem rodiny. Nastává soumrak, odmítání, zmatení, strach, úleva a upřímná radost. Komiku přináší především Hubertův dávný přítel a člen francouzské zpravodajské služby Maurice alias Momo (sympatický Michel Muller) s nefalšovanou veselostí z kamarádovi soukromé demolující mise. Co jiného by mohl se svým obličejem do filmu přinášet? Z dalších rolí: Hubertova trpělivá přítelkyně Sofia (šarmantní Carole Bouquet), zarputilý a všehoschopný lídr jakuzy Takanawa (zajímavý Joši Oida), či ochotný vykonavatel nevšedního dědictví Išibaši (Haruhiko Hirata). Nejsem sice fanouškem zběsilé a třaskající zábavy podobného druhu, či typu, ale odreagování a úsměvy to přináší v té své nevážné formě nadšení. Nic jiného nechce. ()

Juto

Je to zábavná francúzska kriminálna komédia odohrávajúca sa v Japonsku.Film ponúka ľahkú zábavu, na ktorej sa dobre zabavíte. Jean Reno je vynikajúci, ako inak, v úlohe tvrdého, no veľmi sentimentálneho muža. 6/10 ()

otík

Velmi slušný akční i komediální nářez alá francouzský akční machr Jean Reno. Vtip, akce i drsné výrazy jsou jeho doménou a ani tentokrát nezklame. ()

Noviik

Filmy s Jeanem Renoem miluju. Vždycky se zasměju, popřípadě si užiju dlouhé chvíle napětí. Pokaždé se těším na skvělé herecké představení, protože vím, že Reno je báječný herec. Navíc Francouzské filmy patří k nejlepším, většinou lepším než ty Hollywoodské kraviny. Dávám 80%, jediné co bych změnil je ta japonka :)) ()

misulka03

Jean Reno je pro mě velký herec, možná jsem zaslepená jeho uměním, ale zatím se mi většina filmů s ním líbila a ani tento nebyl vyjímkou. Samozřejmě měl i své nedostatky, ale ty nejsou nijak zásadní. Musím opět pochválit nádherný francouzský humor, ten mě k obrazovce připoutá vždy a také vždy zvedne náladu. Ráda bych dala 4*, ale když to zase porovnám s jinými filmy......no dávám 3, ale byl to pro mě krásný filmek :) ()

Radiq

Hloupá francouzská komedie, která nemá co nabídnout. Furt tam dokola omilaj, jak si je Reno a ta ťamanka podobní, ale ani ten nos nemaj stejnej. Rány pěstí a střelba z malyho děla, kdy protivník dycky odletí 20m daleko, vyznívá dost trapně. Docela mě tam bavil hlavně Michel Muller jehož ksicht a blbost byly neodolatelny, chch. Jinak ani se to nemuselo jmenovat Wasabi, protože to nemá jinej význam, než že to v tom filmu 1x žere, toť vše... ()

dr.fish

Wasabi je pravá nefalšovaná oddechovka. Poskytne vám potřebnou dávku humoru i akce, samozřejmě francouzského ražení, takže s dostatečným množstvím nadsázky. Jean Reno splnil zadání a zahrál trďáka, a Michel Muller je výtečný komický prvek. Rjoko Hirosue je exotickou kráskou, která kdyby chtěla, tak mě má....70% ()

Decker

Tak tohle se mi fakt libilo ! Jean Reno je proste skvely a nektere scenky at uz akcni ci komedialni jsou opravdu velice povedene. Urcite tenhle film neprehlednete pokud mate radi akcni komedie. ()

COF_666

Jsou horší filmy. Tohle je jen sice takový lehoučký nadprůměr ale jedna hvězda za to, že jedním z mých životních snů je jet do Tokya. Tady je ukázané,podle mého, v celé kráse;-)....jo a ještě - Jean Reno byl celkem gut:-D. ()

fantoci

Hrajete golf?Ano?Tak vynechte dvacet minut filmu nebo budete mít chuť chytat zloděje aut jako hlavní hrdina Hubert. A sice když se vám někdo pokouší ukrást auto prostě se rozmáchnete golfovou holí a míčkem ho srazte jak nejlíp to umíte. Jen si prosím uvědomte že tohle je jen film a vy byste mohli udělat svému čtyřkolovému miláčkovi takové bebínko, že je snad lepší zavolat policii nebo křičet o pomoc ale zpět k filmu. Já mít takvou dceru jakou má Hubert tak se půjdu asi zastřelit. Je pravda že peníze které má ta dcera na kontě by mě z toho asi hned vyléčili ale to děvče je fakt poklad a ještě k tomu ten jeho kamarád. Nemít to krásný starý auto. Jako film to v globálu není nic moc ale najde se tam pár dobrých věcí. ()

LordSnape

Pohodová komedie s rázným Renem. Umístění do Japonska se tvůrcům opravdu vyvedlo. Snad jen toho francouzského humoru by mohlo být více. ()

Honzíno

Wasabi je prostě příjemný francouzský oddychový snímek, který velice těží z konfrontace dvou kultur (tentokrát japonsko-francouzské). I Gérard Krawczyk v oddechové akční krimi-komedii zvládá kontaktní souboje lépe než Chistopher Nolan v nejnovějším Batmanovi (ovšemže nejsou bez chyb). Vzhledem k tomu, že Jean Reno je můj veliký oblíbenec a do každého filmu vždy vnese něco ze svého rejstříku a poznamená ho svým osobním kouzlem, nic neřeším. Zapomeňte na předsudky a zásudky. Líbilo se mi to. Slabší čtyři hvězdy - 70% ()

Estrecha

Skvělý film, který vás rozesměje i po několikátém shlédnutí. Nečekejte žádný hluboký příběh. Film je provázen výbornou muzikou po celý film. ()