Nejraději za sebe nechává mluvit svou dalekonosnou pušku. Sebevědomý americký ostrostřelec Matthew Quigley přijíždí za prací do Austrálie. Tam, hluboko v buši, najde zaměstnání u despotického majitele pozemků. Zjistí však, že místo slibované ochrany stád před divokými psy dingo byl ve skutečnosti najat na vybíjení původních obyvatel, což mu šéfa okamžitě notně znechutí. Tak začíná smrtící hra na kočku a myš, kterou může přežít jen jeden z nich... Titulního hrdinu ve filmu ztvárnil Tom Selleck, jehož celosvětově proslavil především televizní seriál Magnum. Roli jeho protihráče a ústředního záporáka si doslova vychutnává Alan Rickman, zatímco v roli krásné, byť poněkud bláznivé Cory exceluje Laura San Giacomová. (Česká televize)

Tormentor665

Nedokážu přesně popsat, proč mě to moc neoslovilo. Asi proto, že je tam příliš hluchým míst, možná 90 minut by na takový příběh stačilo. Je to takové nevyjasněné, chvíli drsné, pak příliš uhlazené. V této době už zkrátka uměli natočit dobrý western jen Sověti a Slováci:-) ()

knihovna

Dobrý western z Austrálie:-) Tom je sympaťák, Alan superzáporák ( jak to vždycky uměl ) a Cory dostatečně praštěná na to, aby se to dalo snést. ()

backi

Výborný western, klasicky natočený s osvedčeným receptom - ľahko rozoznateľnými kladnými a zápornými postavami, dobre postaveným dejom. Asi najlepšia Selleckova úloha. Netradičné prostredie austrálskeho buša a domorodci tomuto filmu dodali u mňa * naviac. ()

Hruskovice

Pohodový western, velmi milé překvapení. Sice Tom Selleck není žádný drsňák s kulervoucí autoritou, ale spíše gentleman a klaďas všemi couly. Avšak nakonec to drsné svým způsobem bylo, hlavně kvůli příběhu a divoké Austrálii, v které se film odehrával. 4/5 ()

prochyn

Tom Selleck ještě nepatří do starého železa. Se svou věrnou dalekonosnou puškou dělá pořádek na Divokém Západě. Přesněji řečeno v Austrálii. Western jak má být. ()

Leonisa

No, je to spíše 3,5. Přikloním se ke 4. I když šlo o celkem provařenou zápletku, bavila jsem se. Koneckonců vidět kovboje v Austrálii, to se jen tak nepoštěstí. A bláznivá Cora příběh příjemně ozvláštnila. ()

Elessar.

Už na začiatku som vedela ako príbeh skončí a tento z novodobejších westernov toto potvrdzuje. Proste ďalší z mnohých filmov, ktorý nedoženie svojich slávnych predchodcov, každopádne, aj k napriek zažitým klišé tohto žánru, to nebol vyslovene úplne zlý film. Musím pochváliť titulný soundrack a možno aj zaujímavé zasadenie príbehu do vyhnaneckej Austrálie, ktorá v tej dobe slúžila ako izolovaný sklad nepohodlných obyvateľov a Quigley je najatý miestnym zemepánom a neskôr aj ústredným záporákom, ktorého si tam famózne strihol Alan Rickman a strháva na seba pozornosť v každom zábere, ktorých ako je zvykom nie je mnoho. Možno je tam tých predvídavých momentov až príliš veľa a človek o nič nepríde. Je to vo svojej podstate, nenáročný filmík, kde sa o hrdinu vôbec nemusíte obávať. Okrem iného si budete môcť vychutnať peknú kameru, ktorá je štýlom záberov akoby vystrihnutá zo zlatej éry takýchto filmov, ale rozhodne na ne nemá. Nie je to ani zlý ani dobrý film taký priemer. Hodontenie tu na CSFD zhltol saundrack, kamera a Alan Rickman v roli hlavného protihráča. ()

Gig

Tom Selleck natočil ohromné množství televizních westernů, které byly viceméně průměrné až podprůměrné. To se netýka tohohke filmu. Nejenže nemá televizní charakter a patří na velká plátna. Je taky atypický. Tj. Má povahu westernu, je tam skutečný kovboj z Ameriky, ale prostředí je Australské a to se všim všudy. Nevidíte tu indiány, ale původní obyvatele Austrálie. Nejsou tu kojoti, ale klokani. Je tu jedna střeštěná Australanka a padouši. Výborný western s kořením jménem divoká Austrálie. ()

p.a.douch

Dobrý western jehož děj se odehrává v Austrálii. Simon Wincer má tento žánr očividně rád (Osamělá holubice, Na západ, Podtrh, Muž se srdcem kovboje) a v tomto dílku to předvedl velmi dobře. S Tomem Selleckem, který osamělé hrdiny zahrát umí (už od dob Magnuma), spolupracoval už na několika westernových televizních projektech. Tento film se jim oběma povedl. Alan Rickman a Laura San Giacomo předvedli dobrý výkon. Basil Poledouris hudbu zvládl. Australské prostředí s místními domorodci a britskými vojáky vedených správně gumáckým majorem Ashley-Pittem (Chris Haywood) tomuto filmu docela pomáhají. Zkrátka přes počáteční averzi jsem se u tohoto filmu velmi dobře bavil a mohu ho s vřelým srdcem doporučit. Solidních 80 %. ()

KatkaMach

Tom Selleck jako Quigley je skvělý. Film jsem viděla s dabingem, kde mi moc neseděl jeho hlas, ale to už nevypovídá o kvalitě filmu, ale o kvalitě dabingu. Výborný western se skvělým záporákem v podání Alana Rickmana. Prostředí Australie a jejich domorodců, k tomu mírně vyšinutá ženská a nějaké to střílení. Velmi zdařilé dílko a skvělá zábava. ()

Pythonator

Jeden z nejlepších australských westernů a jeden z nejlepších soundtracků Basila Poledourise. Ta hudba přímo voní dobrodružstvím. ()

malyLibor

Skvělý western, o kterém jsem až do včerejška ani netušil, že existuje.... stáhl jsem si ho víceméně náhodou... a jsem moc rád, že jsem to udělal. Žánrově naprosto čistý western, k němuž tvůrci přidali trochu opravdu dobrého humoru a jednu sladkou tvářičku.... a dostali mne. Tak takové filmy člověk nevidí každý den. Jen jsem nějak nepochopil místní hodnocení... zřejmě film neviděli skuteční milovníci dobrého westernu... ()

Guly Guly

..."Když je člověk v práci nový, tak je normální, že to ze začátku nejde úplně dobře"... :-) Jedna z mnoha hlášek co se mi vybaví v souvislosti s tímhle parádním majtrštykem. Hudbu netřeba komentovat - spolu s parádním zvukem karabiny Sharps (s výborným Tomem Selleckem za zaměřovačem) dělá 70% filmu. ()

DrifterSoul

Námět dobrý a neotřelý, výsledná realizace ovšem plná hloupých cliché, nepravděpodobných situací a náhod. I když by se dala akceptovat kontroverzní idea, že se mělo jednat více/méně o veselohru (přes litry prolité krve) nebo to měl být pokus o akční western s klokany a neprůstřelným hrdinou. Jedině snad snaha, ač silně patetická, o jisté pokání a omluvu za křivdy páchané na Aborogines však měla trochu úroveň. Výsledný dojem - naprostá idiocie pro přihlouplé mozky. Dvě ** dávám jen a pouze za hojná panoramata australské krajiny (která jako jediná hrála věrohodně a uvěřitelně) - jinak bych se na to ani nedíval. Sorry pro všechny nadšené příznivce, see the comments below. ()

ouki81

Prvně jsem viděl jako kluk a neztratilo to nic ze svého kouzla.Tom Selleck se pro tyhle role narodil, tu přesnou dálkovou střelbu mu člověk prostě věří. Alan Rickman mu zdatně sekunduje coby Divokým západem posedlý bohatý padouch trpící představou jak není rychlý s koltem.Laura San Giacomo je tam tak trochu navíc,víceméně jen aby měl hlavní hrdina nějaký slušivý přívěšek. Zasazení do australské buše kde jsou místo indiánů k vidění leda Aboriginci zní sice "newesternově" ale skvěle to šlape.A když tuhle koncepci podpořil Basil Poledouris svojí famózní hudbou,nejde nebýt spokojený. ()

KristKrist

K mému velkému překvapení se na to dalo dívat. Western není přímo můj filmový styl,ale Alan Rickman byl dostačující lákadlo,abych tenhle snímek shlédla. ()

radek.896

Hodně povedené, jen je škoda, že záporák Alan. Rickman dostal málo prostoru, jinak by to mohlo být i na 5*. Hudba, přiběh, záporák, žena a puška z toho dělají jeden z nej westernů. ()

Dedeha

Vynikajúco natočený western odohrávajúci sa v Austrálii. Dobrá réžia, dej, scéna, všetko čo je potrebné na to, aby som si ten film vychutnal od začiatku po koniec. „ ... Colt nemám rád, ale to neznamená že ho neviem používať ...“. ()