Antropofág

(festivalový název)
  • Česko Jedlík (neoficiální název) (více)

Niekoľkočlenná partia turistov sa loďou vyberie na vzdialený ostrov. Po príchode však zdesene zisťuje, že miesto je podozrivo prázdne a osoby, ktoré sa mali na ostrove nachádzať záhadne zmizli. Keďže loď s ktorou skupina priplávala je v nedohľadne, začína boj o holé prežitie. Na nových obyvateľov ostrova si totiž brúsi zuby krvilačný kanibal Nikos Karamanlis (Eastman). (Tomco)

Vančura

Námět o kanibalovi mi přišel fajn, ale zpracování mě bohužel moc neoslovilo. Zpočátku se tam dlouho nic neděje (vyjma dvojité nevysvětlené vraždy v 6. minutě), a silně jsem se u toho nudil, film se navíc nijak neobtěžuje sdělovat jakékoli informace o jednotlivých postavách, takže mi jejich osud byl zcela ukradený (což se ale dá říct v podstatě o všech hororech, kde jde nějaké partičce lidí o život). Samotný kanibal nastupuje na scénu až v 51. minutě, a teprve posledních 30 minut na jeho zámečku mi přišlo jakžtakž zajímavých a konečně se tam něco děje, byť je to spíše komické než strašidelné (ten kanibalův olbřímí apetit - kdy dokonce v závěru začne požírat sám sebe, jak zobrazuje i mezinárodní plakát filmu - působí v posledku až komicky, protože je zřejmé, že nemůže být motivován hladem - kanibal se permanentně někým cpe, jako kdyby týden nejedl - nýbrž psychicky - ostatně film jeho kanibalismus vysvětluje jako následek psychického traumatu na moři po ztroskotání jeho plachetnice, po němž ze zoufalství zabil svou ženu bránící před sežráním tělo jejich mrtvého syna (který pravděpodobně zahynul následkem žízně na moři), což takto napsané celkem zní rozumně, ale v tom filmu je to podáno strašně nevěrohodně až komicky, což je důsledek mj. nevěrohodných gore efektů, kdy jsem se chechtal nahlas tomu, jak amatérsky to celé působí (btw. zaujalo mě, že stejný týpek, který hraje kanibala, byl současně i autorem scénáře). Navíc k tomu hraje i divný soundtrack,  a celé to vlastně nedává moc smysl, proč by hlavní postavě mělo to její bezuzdné vraždění tak dlouho procházet, a kam se poděla nějaká policie apod., takže nakonec jsem z toho měl bohužel spíše podprůměrný dojem, byť v závěru se to trochu vytáhlo nahoru, a králem filmů o kanibalismu pro mě nadále zůstává dokonalý (a na ČSFD zcela nedoceněný) Kanibal. ()

LION-MR.T

I mě tento atmosférou nabitý horor zaujal zvláště pokud se dívate na necenzurovanou verzi,kde si nechutností užijete dost. Kanibal je opravdu děsivý a nahání strach,zvláště jsou strašidelné scény v noci za bouřky. Joe natočil asi jeden ze svých nejlepších hororů než se pak vrhnul na pornohorory. Tentokrát Joe vsadil na napětí a strach a udělal dobře,samozřejmě,že nechybí zmiňované scény. ()

Tomco

Béčkové horory so správnym oldschool nádychom ma vždy brali. D´Amato je v tejto sfére ideálnym tvorcom. Škoda, že príbeh trpí tým, že ponúka pomenej akcie a dôraz kladie hlavne na atmosféru a očakávaný strach pred tým, čo sa bude diať. Nie je to vyslovene zlá voľba, ale ja osobne by som si radšej viac užíval terorizujúceho Eastmana, ktorý je opäť poriadne démonický. Orgánová hudba je dostatočne desivá a dotvára už aj tak dosť zhustenú atmosféru. Škoda však, že scenár núti hercov, aby sa správali a konali nelogicky. Vďaka tomuto nedostatku som mal často pocit, že sú to len figúrky, ktoré sa pohybujú tak ako musia a nie tak, ako by sa mali a chceli. Inak som spokojný. 70% ()

eraserhead666

Tohle je stará dobrá italská škola hororu s češkou Zorou Keslerovou v jedné z hlavních rolí. Nádherné exteriéry řeckého ostrova, jeden z nejděsivějších a nejodpornějších pomatených zabijáků, co jsem kdy viděl a jedna dost hustá scéna, která ve své době musela vzbudit velký rozruch (ještě, že se na to se mnou nedívala má těhotná žena!!!). Hodně slušná práce. ()

SOLOM.

Tak já se přidávám k těm hororovým fandům, kteří tento kousek rozhodně vynášet do nebe nebudou, protože si to ani nezaslouží. Joe D'Amato patří mezi moje oblíbence, ale vždycky mě od něho bavili spíše ty eroticky laděné filmy. Tentokrát ho musím pochválit především za nádherný výběr prostředí, protože ostrov byl opravdu krásný, stejně jako liduprázdné uličky. Herecké výkony jsou hodně průměrné a kromě našeho zabijáka mě nezaujala ani jedna. I tento chlapík měl však své mouchy, stejně jako béčkové gore efekty. Až na pár výjimek na mě moc velký dojem neudělali. Už jsem viděl mnohem lepší triky při prokusování hrdla. Zlatým hřebem je samozřejmě večeře v katakombách, ala baby desert. ()

Karamanlis

Antropophagus disponuje nevídanou ultrabrutalitou, ktorou prevyšuje väčšinu obdobne zameraných talianskych hororov z 80tych rokov vrátane väčšiny fulcioviek. Je to raritné dielko, ktorému by sa žiaden správny hororový fajnšmeker nemal vyhnúť. V rámci filmografie ničoho sa neštítiaceho Joea D'Amata sa bez debaty jedná o špičkový počin. ()

5150

Poctivý italský horrorový kousek, s brutální hudbou (Marcello Giombini), napínavou atmosférou a pro mě další příjemné zastavení na Festivalu Otrlého diváka 2009. ()

erl

Vynikající výletní horror po Italsku (nebojte se o Troškově filmu není řeč) s šíleným kanibalem (úžasný Eastman) a několik chutných gore scén které povyšují tento snímek na další perlu Taliánské kinematografie. (uncutt version). ()

corpsy

Skvelá braková úchylárna, ktorej dominuje úžasný George Eastman ako ústredný pán kanibal, ktorý si pochutnáva, ako na cudzích ľudských, tak občas aj na...no kto nevidel, tak neprezrádzam. ()

curunir

Myslím, že už plne chápem, ak niektorí užívatelia označia filmy tohoto žánru za chuťovku. Pozrieť sa mi film, ktorého názov si snáď nikdy nezapamätám vôbec nechcelo, vlastne som čakal niečo v štýle ,,Kanibalov" no výsledku som bol však viac než nadmieru spokojný. Kladmi určité sú dobre zvolené prostredie a s nimi spojovaná atmosféra a obratná D´Amatova réžia s citom pre napínavosť a niekoľkými nervy drásajúcimi scénami (studňa). Smolou však ostáva, že film nijako nevybočuje zo svojho žánru, je v ňom mnoho nelogickosti a ponúka to, čo sme už mnohokrát videli inde a ešte aj určite budeme vidieť. Napriek tomu však z pôvodne zvažovaných 2* prilepším. Film ma totiž skôr prekvapil a niečím bližšie nešpecifikovateľním zaujal. ()

Astaroth12

Odľahlý ostrov, ktorý je celý obklopený morom a k tomu partia mladých ľudí a kanibalistické monštrum. Príbeh sa neniesol v znamení originality, le prepracovanosti rozhodne ano.  Tento film disponuje silnou atmosférou hneď od začiatku. Keď prídu do dediny a tá je vyľudnená bez života, tak tu je dusné tajomno čo sa to vlastne stalo v tej dedine. Vynikajúca až desivo strašidelná atmosféra sa niesla od tej doby až po záverečné titulky. Prvý krát ako som sa zoznámil z Antropofágom a na mňa urobil dojem, išiel z neho strach a beznádej i maska sa podarila. Silno depresívne vplývalo aj samotné miesto zrúcaniny a starých domov. Len samotný Anropofag je braný len tak okrajovo a gore scén je tu tiež poriedko, ale dve scény mali efektnosť. Ako celok som spokojný a to z D"Amatom som sa stretol po prvý raz, ale určite nie naposledy. ()

schizmo

Kultovní italská flákota, ve které se toho ve výsledku moc neděje, takže film má spíše hodnotu z hlediska historického či dobového. Hraní mizerné, chování postav všelijaké jen ne logické, masky nepřesvědčivé, ale ta jetá autentická atmosféra, která je umocněna ještě jetějším soundtrackem, je prostě k nezaplacení! :D ()

Cimr odpad!

Co si budem povídat, je to sračka nad sračky. Veškerá atmosféra je postavená na tom, že někdo chodí po tmavém baráku a říká: "Počkej, já se podívám támhle" a "Rozdělíme se, já jdu semhle." Spousta nelogičností, scénář tupý až to rozesmívá, špatné herecké výkony, nějaká ta nechutná scéna, aby si perverzní publikum přišlo na své (a trocha toho autokanibalismu na konec). Ale vidět to v Aeru na velkém plátně s geniálním simultánním překladem je zážitek na celý život! ()

Krt.Ek

Už nikdy mě neuslyšíte říci, že něčí dítě je prostě k sežrání. Už nikdy mě neuslyšíte říci, že se fakticky žeru. Antropophagus Joe D´Amata aneb kouzlo chvíle, ve které se "obrazně řečeno" mění v "doslova". Nezapomenutelné. 60% ()

TomX2

Nie veľmi originálny scenár a trocha pomalý rozjazd nahradzuje výborná atmosféra, skvelý George Eastman, ukážkové gore a jedna nezabudnuteľná scéna. O rok starší Rosso sangue mi však sadol viac. ()

Freemind

Překvapivě napínavé a atmosférické. Masky a některé dějové vsuvky jsou samozřejmě směšné a bizarní, ale celý zbytek nijak neuráží. Troufám si dokonce říci, že scénář místy předčí dnešní horrorové produkce, rozhodně pak předstihuje tehdejší béčkové výplody Romera a spol. ()

kaylin

Moment, kdy se vrah objevuje na scéně a my ho poprvé vidíme, je skutečně povedená, a na diváka padá hrůza, která je s tímhle zjevením spojena. Doslova jako zrod bestie, která se také hned předvede. Film zbytečně nepřehání, zbytečně nevysvětluje, a tím si mě získal. Není to geniální horor, ale z italské produkce je to jednoznačně něco, co stojí za pozornost. Může to vypadat tuctově, ale je z toho cítit, že byl skutečně v první řadě vytvářen horor. Dokonce ani to gore není tak všudypřítomné, jak by se dalo čekat, ale je voleno ve správné míře. ()