Antropofág

(festivalový název)
  • Česko Jedlík (neoficiální název) (více)

Niekoľkočlenná partia turistov sa loďou vyberie na vzdialený ostrov. Po príchode však zdesene zisťuje, že miesto je podozrivo prázdne a osoby, ktoré sa mali na ostrove nachádzať záhadne zmizli. Keďže loď s ktorou skupina priplávala je v nedohľadne, začína boj o holé prežitie. Na nových obyvateľov ostrova si totiž brúsi zuby krvilačný kanibal Nikos Karamanlis (Eastman). (Tomco)

pend

Jeden z nejznámějších videobraků 80. let, pomalé tempo, dusná atmosféra, zvláštní varhanní hudba, dvě opravdu odporné scény (pokud se díváte na nevystříhanou verzi). George Eastman v jeho životní roli. Jako dítě jsem to nebyl schopen dokoukat najednou. ()

kkarx

Dobrá atmosféra opuštěného ostrova a neblahý pocit z neznáma. Toť klady. Pro ona léta laciná, hnusná elektronická hudba. Trochu zdlouhavé a nudné, jinak ale vcelku ucházející. Je to jeden z té malé hrstky lepších D'Amatových filmů. Nic obdivuhodného to ale není. Když jsem byl mladší, tak mě to docela bavilo, podruhé o pár let později to byla už jenom otrava. ()

helraiser

Tak něco takovýho může natočit jedině naprostej cvok nebo úplnej génius. Naprosto geniální záležitost s neskutečnou atmosférou a šílenou hudbou. Film obsahuje několik opravdu nechutných a brutálních scén které jsou opravdu pastvou pro oči, většině lidí se z nich sice udělá blbě, ale každý fanda filmů tohoto typu si bude chrochtat blahem. No prostě se jedná o megaúlet pro otrlé. ()

dainio

Slabší tři. Většinu času, se nic moc neděje. Skupinka si užívá krásy ostrova a prozkoumává. Jedná se o velmi hluché až nepodstatné pasáže. S přemístěním lokace do domu Vortmanových - přijde i hororovo. Záhada skrytého pokoje, tajemná historie, schodiště. Divák je vzat do pátrání, po záhadě ostrova. Netrvá to moc dlouho a ukáže se hlavní zabiják. Když pominu spoustu nelogičností, hloupostí a mnohdy demence postav, tak nejvíc mě mrzí fakt, že o killerovi je nám řečeno úplné minimum. Jasně, někdy je fajn nevědět mnoho ... ale tohle je případ, kdy by se pár dalších informací šiklo. Ale co chtít více od D'Amata, že. Přesto je to z jeho filmografie zřejmě nejlepší a nejslavnější film (ještě se chystám na Vyvrhel z pekla). Scéna ve studně, je obzvlášť výborná (od majora Zemana, jsou studny fakt děsivé místo). Už jen kvůli tomu mě snímek zaujal. A slavné gore scény? Je to prostě hnus, to je jasný - kdo ale viděl už vícero krváků, tak jej to nepřekvapí. ()

kondor77

I některé pornofilmy z té doby měly lepší herce a vyšší rozpočet. Jedna hvězdička za výpravu, druhá za gore. Třetí dávám z nostalgie. ()

Tormentor665

Pornotepec D'Amato se tentokrát pochapil. Ne nadarmo je tohle jeden z nejslavnějších béčkových italohororů. Jmenuje se po něm minimálně jedna deathmetalová kapela:-) U tohoto žánru se obvykle, s výjimkou mistra Fulciho, nedaří zkombinovat napětí, hnus a gore. Antropophagus ale tohle má, takže patří i kvalitou do italské TOP 10. Někdy méně je více, což platí nejspíš i u místního hodnocení... ()

Knor

Není tu tolik brutality jak jsem čekal, jede se spíš na atmošku a strach, což filmů vůbec neuškodilo .. naopak. Z prostředí a hlavně z psychopata, který se objeví až za hodně dlouho jde opravdu strach a děsivá atmosféra houstne až k vrcholným chuťovkám. A když člověk skousne tu debilní italskou hororovou hudbu tak je výslednej dojem nemůže zklamat. ()

Cortesz

Nato, že jsem od toho naprosto nic nečekal, tak jsem se slušně pobavil. Samozřejmě se nejedná o něco převratného, ale za povšimnutí a následné shlédnutí to rozhodně stojí. Sice je to ze začátku hodně nudné, ale s postupem času se to začne rozjíždět do slušného atmosferického a napínavého hororu s pomateným kanibalem. Dokonce jsem se dočkal i několika gore scén, které byly opravdu nechutné (kdo viděl, ví o čem mluví). Možná bych dal i více, ale film má tak nesmírně otravnou hudbu, která má tendenci znásilnit uši a kazí celkový dojem z filmu. ()

Sir Ludvig

U mňa dobré... atmosférický horor na vymretom gréckom ostrove. Po sračke Porno Holokaust mi toto spravilo náladu. George Eastman mal v 80kach hrať vo viac hororoch, hodí sa do žánru tak ako predtým do westernu. Toto je zatiaľ môj najlepší D'Amato, čo samozrejme nič neznamená, lebo ak odrátam jeho porná, veľa nezostane, plus ešte nevidel Anno 2020 - I gladiatori del futuro. ()

Pitryx

Tak za ty záběry ve tmě děkuji. Hned se mi film lépe chápal, když jsem věděl, která skvrna v té tmě komu patří. Celkově jde o klasický snímek tehdejší doby, ničím nezajímavý a bez nároků na vyšší hodnocení. Ani paní Keslerová se nepředvedla. Těch pár pitomých masek to zachránit nemohlo. Přesto přiznám, že dva či tři záběry trikaři zvládli perfektně a dávám jim dvacítku. ()

V4nd4l

Výborná atmosféra podporovaná hodně povedenou hudbou. Skvělý nápad s nevidomou hrdinkou, která kanibala cítí a varuje ostatní, na svou dobu hodně gore (a řekl bych, že některé věci budou moc i na nemálo současných diváků) a navíc je uspokojivě vysvětleno jak se kanibal stal kanibalem a to pomocí jedné sice krátké, ale výstižné scénky. ()

bulawaio

6/10. Antropophagus je tak extrémně hororový, že není žádný pochyb k jeho zařazení mezi italské klasiky. Bohužel pro mě z nepochopitelných důvodů je to dost často nuda. Gore, nápad, prostředí a vše okolo je dobré, ale film jednoduše nenabízí vůbec nic navíc, pro co bych byl schopen jít nad tři hvězdy. Typickým příkladem, kdy jedni poletí s hodnocením vysoko a druzí budou naopak mířit k odpadům. ()

Carnosaurus

Tenhle film pro mě časem uzrál jako víno, ještě před několika roky to byl jen obskurní snímek, který mě dostal atmosférou a super gore efekty (kromě hlavy v kýblu). Dnes, o několik (stovek) filmů později a pečlivě budovanému vztahu k italskému hororu, musím říct, že jde o jeden z vrcholů žánru a geniální dílo s totálně šílenou hudbou, kterou jsem doteď moc nepochytal, ale i to mu spíše přidává na vyjímečnosti. Sice neoslní dokonalou kamerou, jiskřivými dialogy a hereckými výkony (až na George a Zoru), ale buduje hustou atmosféru strachu a beznaděje s takovou přesvědčivostí a nadšením pro věc, že se mu dá leccos odpustit. Pro mě zatím rozhodně nejlepší Aristideův film a klenot světového hororu. ()

hrabě_olaf

viděl jsem nevystříhanou verzi - a líbilo se mi toto dílečko - hutná atmosfera doplněná jednoduchou hudbou, depka z prázdné vesnice, opravdu HOOOODNĚ gore sceny.... - yo yo yo - ye to good... ()

montel

Skupina přátel se vydává lodí na odlehlý ostrov. Zde je ovšem nikdo nepřivítá,ostrov se zdá úplně prázdný. Objeví tam jednu slepou dívku,polomrtvou hrůzou. Zjistí od ní, že na ostrově je někdo, kdo vraždí všechny turisty. Zanedlouho mají tu čest s šíleným kanibalem....Film provařený ze starých VHS-ek. Žádné herecké ani režisérské představení se ale nekoná,ba naopak. Nebýt perfektního maniaka, který žere lidské plody i své vlastní vnitřnosti,dal bych odpad. Ale ta poslední 20-minutovka je skvělá. Tohle už nikde jinde neuvidíte. 40% ()

sibskyn

Hodně špatný, od začátku až dokonce. Celé by se to dalo popsat asi takhle: Blabla, nuda, blala, vražda, nuda, nuda, blabla bla, vražda, vražda, zajímavá scéna, konec. Celé se to dá jen překlikat, aby se vyděly jen gore scény, a ty nejsou zas, až tak zázrak. ()