dagyšpandr

Příjemná romantická komedie se sympatickými herci a velkým počtem obnažených naďer. Nejvíc mě však zaujal závěrečný polibek pod "zamrzlými" sněhovými vločkami. Romantika jak má být. ()

Fallstar

Ano, možná je u filmů důležitý scénář. Kamera. Střih..ale u tohoto kousku jde podle mě o něco jiného..ještě cca den po poslední scéně se zlehoučka usmívám a užívám si obrázky, které mi každý den přináší. Musím dodávat víc? Pět hvězdiček a poprvé v historii lituju, že nemůžu dát šest. ()

Hadascz

Co by jste dělali kdybyste uměli žít v jednom okamžiku po neurčitou dobu a během ní zachytávali všechny krásy okolo sebe které do té doby byly skryty? Překrásný snímek o hledání krásy a lásky ()

daweksan

Kdybychom si odpustili ten všeckořešící-americký hepáč tak dám rozhodně 4 *. I tak to ale zůstává vizuálně kvalitní dílko kde čas i děj plynou pomalu a kdo se chce kochat tak se kochá..... ()

MartyS

Je to skvely film, ktery dokazuje ze Velka Britanie nataci ty nejlepsi filmy.Skvele zachyceni krasy,ktere nas obklopuje,ale vetsina z nas ji nevidi.Kresby na vystave v zaveru filmu byly perfekni,obdivuji vsechny umelce co dokazi zachytit tak skvele momenty.Jinak se mi libilo jeste, jak maloval v supermarketu polonahe divky.Hudba byla taky skvela. ()

jcall2bad

Toto je jeden z nejkrásnějších filmů, který jsem v poslední době viděl. Vnikl do mé duše, aniž bych si toho stačil všimnout, manipuloval s mými smysly a přinutil mě tak cítit každičký záběr přesně tak, jak bych ho cítit měl. Britský humor zboňuji od malička a ani na komické stránce film nepostrádá, ačkoliv čistokrevná komedie to rozhodně není. Je to velice příjemný a hřejivý snímek, který vykouzlí úsměv na tváři a hromadu myšlenek v hlavě. Nádherně osobitý a originální zážitek, který má své čestné místo v mé sbírce a bez váhání skočil do mé TOP 20 filmů všech dob. ()

ondrej.s

***1/2 spíš. Do dvou třetin filmu se mi líbil humor a anticipace, poté už se objevila některá malá klišé, která však nekazí celkový dojem ze snímku. Líbí se mi, že hrdinovy myšlenky přesahují metaforicky hlavní téma filmu a reflektují vnímání reality (i když velice objektivně). Místy zajímavě použité kamerové prostředky. ()

xed0s

Britský humor se nezapře, přesto však velmi citlivě a trefně odpvyprávěný příběh s uspokojivou gradací. ()

joywork

Tento film mě nijak zvláš't neoslovil, nehodnotím te'd technické zpracování, ale příběh. Srovnávat jej s Americkou krásou mi přijde nepatřičné. Pár trefných postřehů ze života a gagů střelených kolegů podle mne neutáhne celý film. Slabá trojka. ()

petrastrela

Velmi dobře jsem se bavila. Vtipné a zároveň poetické. Mám ráda takové filmy. Jak píše mendes, připomíná to Americkou krásu, ale atmosférou bych neřekla, spíše hudbou a monologem hlavního hrdiny, který, jak už tu někdo zmínil, nebyl příliš sympatický. Vyvažuje to Emilia Fox, úžasná éterická bytost. A mezi námi, ten fotbalový zápas byl vskutku rozkošný! :-) ()

montel

Ben Willis (Sean Biggerstaff) se nedávno rozešel se svou dívkou Suzy (Michelle Ryan) a nejen že na ní neustále myslí a velmi se trápí ale od té doby co se rozešli nemůže vůbec spát. Jelikož má Ben nyní spoustu volného času, rozhodne se vzít noční šichty v supermarketu. Zde se seznámí s pokladní Sharon (Emilia Fox) a jeho život náhle opět rozkvétá. Do cesty se mu ovšem postaví jeho bývalá láska...Velmi melancholické drama s prvky komedie a nádechem erotiky. S nahotou tvůrci opravdu neměli žádný problém a pokud tedy někoho film nezaujme, může se alespoň kochat hezkými ženami. Někteří film přirovnávají k Americké kráse. Svým tempem a příběhem by se porovnávat mohli, nikoli však kvalitou. 50% ()

biteme odpad!

Nemastné, neslané, navyše samé filozofické kecy, čo sa snažia vyznieť poeticky. Márne dopadla aj snaha o vtip, duo z obchoďáku je len párik puberťákov. Introdukcia do života jednej sivej myši, ktorú museli podmazať sexuálnym podtónom. Ale ani to nepomohlo. ()

Knotovka

„Co je to láska?“ - Každému z nás tahle otázka občas „nedá spát“ ... při hledání odpovědi na ni vznikají básně, romány, písně, obrazy i filmy. Sean Ellis jeden takový natočil a mně se jeho zamyšlení hodně zamlouvá. Takže, jestli Vás zajímá jeho odpověď, jestli jste někdy dumali nad tím, jaké to je, zastavit čas, a zda je možné, vzít tam někoho sebou, neváhejte a vstupte do snového světa. ()

chlievik

Koniec je krásny - kto sa nezastaví nikdy, možno si lásku, ktorá sa nachádza medzi sekundami života, ani nepovšimne. Preto je múdre milovať teraz, milovať inteligentne, milovať jemne, a najmä nekonečne. Proste, vcelku pekný koniec, výstava obrazov, dvaja ľudia, ktorí sa stretnú, milujú sa, a musia si aj veriť, ak chcú, aby ich láska bola úspešná.. Láska totiž môže byť aj úspešná, aj keď nikde sa nenachádzajú žiadne dôkazy ba ani indície, že lásky sa končia dobre, ale je to len ľudská hlúposť, ktorá z lásky robí niekedy brak inokedy zas gýč. Ak chce človek dostať lásku a milovať, musí milovať skutočne, musí vedieť byť väčšinu času čakania na lásku sám, a vedieť tiež veci brať pokorne aj v trápení, ako hlavný aktér filmu. Záver je teda pekný, ale je možno trošku akoby zdá sa amatérsky, vizuálne aj hudobne, koniec je síce pekný v tom, že medzi snehovými vločkami nachádzame bozky, ale najmä vizuálne má film nenadchol, to zastavovanie času (obrazov) nemalo na mňa ten skutočne "snový" dotyk, vizuálne ani hudobne, čiže scénicky je to také internátne, študentské, akoby smradľavo ponožkové. Hĺbka myšlienok o láske nie je dostatočne dobre vykreslená, citovo je málo podfarbená, možno preto, že film točil muž, a tí sú v prezentovaní lásky trošku ťarbaví. Aj tá erotickosť scén, ktoré majú byť o láske, je v tomto podaní čisto mužského charakteru, a preto sú scény trochu neobrúsené, chýba im to nevypovedanie, to utajenie, tá záhada a intimita. Mimochodom, ak by to točila žena, hrozilo by, že to upadne do sladkastého gýču - je fakt málo umelcov, ktorí vedia zrežírovať film o láske... . A v podstate každá scéna je zjednodušená, buď ide o trápne hlúpy anglický humor (príliš dlhé polo-trápne vtípky na futbale), alebo ide o zmagorené reakcie tých debilných týpkov, a tie ich debilné ksichty, alebo sú scény lásky nedostatočne vyjadrené, chlapčenské (ako som už spomenul), keďže muži často lásku vyjadrujú nedostatočne emocionálne, hoci ženy zase gýčovo. Myslím si, že vlastne celý film sa vlečie v určite amatérskej rovine, žeby naivné snímanie kamery? Nie žeby chýbali triky a vizuálne efekty, to mi je jedno, lebo mám rád skôr komorné filmy, ale zas také, kde sa blysne kamera a strih, toto je na tejto úrovni odpad, filmy majú byť nielen o myšlienke, ale aj o práci s kamerou, totiž bez geniálneho kameramana je film ochudobnený o 50%. Takže : tak, ako som bol včera sklamaný z toho, ako ukončili film "In Time", tak som vcelku spokojný s týmto koncom, ale zase tak ako vynikajúco sa odohrával "In Time", tak to je v prípade tohto filmu úplne chlapčenské, a preto od veci. Rovno mohli urobiť filmovú adaptáciu Tajného Denníka Adriana Mola, a bolo by. Za zmienku stojí ona, Sharon, alebo Emilia Fox, je fakt netypicky pekná, možno ani nie pekná, ako skôr zaujímavá. Vcelku dobrý film, ak sa nudíte. ()