Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

Poga

Vždy sa pri tom zasmejem, je to presne ten typ filmu ktorý neurazi a akonáhle ho vidíte, viete presne čo sa stane ďalej. Ale nejak to nevadí. Radím do kategórie slušných poobedných filmov na sobotu. 50% ()

Pythonator

Zábava a sexy kočky. Co víc? Snad jen si musím rýpnout, že ty sexy kočky zase až tak moc sexy nebyly a ta co vyhrála tu Miss mi přišla až nezajímavě ošklivá. Sandra Bullock tam působila jako opravdová krasavice hodná soutěže krásy, leč je to soutěž stupidní a tento film si z MISS dělá srandu a zároveň tomu pochlebuje. Tedy v podstatě neurážející šedivý průměr. Za Sandru ovšem přitlačím na 4 hvězdy. ()

demovka

Terorista připravuje útok na soutěži Miss. FBI najde agentku, kterou může zamíchat do soutěžících, která by teroristy vypátrala a zasáhla. Jenže naše policistka (S. Bullock) je pěkně nevychovaná. Takže ke splnění úkolu je dlouhá cesta. Strhávám body za přehnané vyobrazení a přehrávání. To se týká Sandry, C. Bergen a H. Burns. Takže v podstatě za příběh a scénář. Za prvé vyobrazení policistky na začátku je přehnané. Proč to dělat hloupé, když to může být jen vtipné. Za druhé vyobrazení všech úspěšných Miss jako úplných blbek. Určitě jsou to, alespoň některé, ve skutečnosti osobnosti. Paní Bergen přehrávala. Plusové body dávám za M. Caina, nebyl výrazný a to to bylo v podstatě dobře. P. Bratt byl herecky slabý, nevěřila jsem mu to. Snad nejvíce se mi líbil, když dělal figuranta. ()

kamislava

Uvědomuji si, že Slečna Drsňák nepatří mezi umělecky hodnotné filmy, ale mně se to jednoduše líbí. Gracie Hart mi tolik připomíná mě samotnou, ať už svou nemotorností, menší zálibou v bitkaření nebo kritikou soutěží krásy, že mu nízké hodnocení dát nemohu. Mezi Brattem a Bullock to tak hezky jiskří a přidávám se k pochvalám Michaela Caina, ten je opravdu parádní. ()

Joachim36

Vynikající zábavná komedie , skvěle napsané, výborně zahrané. A hlavně to vůbec není hloupoučké, jak se tu s oblibou tvrdí. Naopak je to chytré a je to k zamyšlení. S odstupem času, jak se stále dál posouvá mainstreamové myšlení na západní polokouli, je téma filmu víc a víc aktuální. A agentka Hartová, to krásně vystihne když je tázána co si myslí o tom, že mnoho Američanů považu volbu královny krásy za staromódní a antifeministickou. Je to jeden z top filmů, a jak to tu tak bývá výrazně podhodnocen, protože to není artová sračka :-) ()

cookman

Sice Bullock vypadala skutečně pěkná,když vystupovala z hangáru,ale to je faskt všechno,potom z ní byl jen slabý průměr s luxusníma šatama ()

padlar

Obě hvězdičky jsou za prvních cca třicet minut filmu. Končí scénou, kdy S. Bullock vychází z hangáru. Zbytek je mizérie. ()

Katty Avok

Já vím, že 4* jsou na tuhle jednoduchou hříčku trochu hodně, ale já se na tuhle variaci na Pygmalión vždy ráda podívám. Navíc řada popkulturních odkazů napříč žánry nastiňuje jistou míru nesmrtelnosti, kterou si tento kousek již získal. Tak hlavně nezapomeňte: World peace! ()

Candyman6

Jak se z ošklivého kačátka stane nádherná labuť je asi v tisícovce filmů, ale tady je to podle mě podáno velmi vtipně. ()

ES13

Možná je to hloupoučká komedie o tom jak se z mužatky a "alfasamice" stane sexy čičina, ale já ten film prostě žeru. Sandra je fakt super herečka a skvěle tuhle roli zahrála. A taky..., super náhled do Světa modelek/super pipin.! ()

Veuni

Na této komedii jsme prožila své dospívání, vždy mi zvedla náladu. Sandra je super herečka a velmi vtipně si poradila jak drňáčkou Hartovou, tak se sladkou misskou Gracie Hartovou, která si přeje světový mír :) ()