Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

marhoul

Přestože film si zde zjevně nenašel velké publikum, mám ho velice ráda. Není to komedie, i když to tak zpočátku působí. Je to film o jedné cynické rodince, do které syn přivede o Vánocích svoji městskou holku, která ačkoli není zlá, prostě nezapadne. A ta když šlápne do lejna, už ho jenom rozmazává a rozmazává a situace se stane natolik neúnosnou, že vše vygraduje v obrovskou hádku, během které spadne několik masek rovnou na zem. Ale není to tak velký průser, jak bychom čekali, odkryje se totiž hlavně láska. ()

heyda

Známí herci automaticky nedělají dobrý film. Tohle je krásný případ. Ten příběh, nevím, kdo ho vymýšlel, je ale úplně padlý na hlavu. Motivace a chování některých postav mi přišlo fakt jak z jinýho vesmíru. Možná je to jen trochu jinou rodinou kulturou, kdo ví, ale tohle mi přišlo prostě divný a ten konec....proboha už nikdy! 40% ()

eraserhead666

Ty vole, když se ve filmu sejdou hned dva herci, kteří vám jsou už na pohled nesympatičtí (Parker a Mulroney). Spíše rodinný a vánoční film než romantický a komediální. Ale má zábavné a silné okamžiky s hodně povedeným obsazením. ()

Sofia

Z tohohle tématu se dalo vytěžit mnohem víc. Tolik klišé nacpaných do jednoho filmu (rakovina, homosexualita) se jen tak nevidí. Nemastné neslané herecké výkony to taky nezachránily. Škoda. ()

Handle

Tenhle film se měl jasně rozhodnout, zda-li to bude Drama nebo Komedie. Ač má silná místa, tak jako celek to prostě nefunguje a proto se v něm najdou i velmi slabá místa. Filmu jsem často nevěřil, ale na druhou stranu se mi nějaké scény opravdu líbily. ()

Kamca_

Ze začátku jsem se malinko nudila, ale pak se to celkem rozjelo. Dalo se na to koukat. Claira danes byla hodně dobrá jako vždy. Ala na víc než na tři hvězdy to nemá. ()

corpsy

Zbierka klišé, alebo skôr rovno výstavná skriňa. Ale prečo neveriť, že na Vianoce sa dejú zázraky a všetko sa na dobré obráti a priania sa stanú skutočnosťou? Túto rodinku som si zamiloval a film sa stal pre mňa už teraz vianočnou klasikou. Humor a dojáky v plnej poľnej. ()

Greg

"I don't care whether you like me or not! - Of course you do." Netradiční a trochu i smutná komedie o setkání velké rodiny na Vánoce. I když jsem rozuzlení filmu odhadl asi tak v jeho půlce, bavil jsem se filmem po celou jeho dobu. A to, jakým způsobem ke konci tvůrci došli, jsem nečekal vůbec. Výborné herecké výkony, hlavně Rachel McAdams (no jo, je to skvělá a krásná herečka), Diane Keaton a také Paula Schneidera. Mně se film líbil, hlavně teda Rachel... ()

katasta

Velice příjemný snímek. Hned na začátku na vás dolehne pohoda, kterou přináší prostředí veliké rodiny v období Vánoc. Pak se roztočí kolotoč vtipných událostí, které s sebou nese příjezd přítelkyně jednoho ze synů, která není rodinnými příslušníky zrovna oblíbená. A jako správný tak trochu vánoční film vše končí dobře, i když trochu jinak, než to všichni na začátku čekali. Rozhodně je na co koukat a čemu se smát :o) ()

blackrain

Vzít si na oslavu rodinných Vánoc snoubenku nebo snoubence, to vždycky přináší řadu komplikací v čele s totálním ztrapněním, které může všemu nasadit korunu. Ale, když všechno přežijete, budete o vaší vánoční oslavě mluvit s humorem a budete ji přidávat k dobru na nejrůznějších večírcích. Líbil se mi Luke Wilson, to byl pohodář a na nic si nehrál a nepřetvařoval se. ()

jajinka

Lehký podprůměr současné americké produkce.. Nic překvapivého.. více méně je vše jasné hned od začátku.. ()

Marci

Před vánočními svátky během sychravého počasí a mezi nákupním šílenstvím, úklidem a pečením ideální film. Takových sice už bylo natočeno mraky, ale tenhle patří k tomu lepšímu, co jsem viděla. 70 %. ()

Easykk

Nebýt toho jednoho dokonalého vtipu, kdy jsme se nemohli přestat smát ještě v půlce reklamy, tak bych měl skoro chuť to poslat do vod odpadových, ale jelikož ji v té rodině fakt skoro nikdo neměl rád ;) tak za to má chudáček Sára Džej Parketová ode mě ty dva hvězdíky ;) ()

jezurka42

I hate to see you miss out on something... because you have this picture in your mind or you thought you can change something you can't. I'd hate to see you not find what you really want. Od filmu, během kterého se, cituji, 'nepřestanete smát', jsem čekala zcela něco jiného než jsem dostala. A jsem ráda za ten omyl. Příběh jedné rodiny, která je ztřeštěná jako milující, otevřená jako ochraňující. Proč Meredith nechtěli přijmout? Protože se k Everettovi nehodila? Protože byla jiná? Protože všichni Stoneovi věděli, že možná jsou to poslední skutečně společné Vánoce? Těch důvodů mohlo být mnoho, mohl být jen jeden. Ale i ten stačil. Jenže ta ženská v sobě nese stejnou ztřeštěnost a lásku jako všichni ti lidé dohromady. A každý hledá lásku. Každý hledá pokoj v duši. Nakonec to našli, i když je to stálo lásku člověka jejich srdci nejbližšího. ()

Chen

Kouzelné rodinné drama protknuté vánoční atmosférou 10x více, než reklamy se světelkujícím kamióny. Možná často odhadnutelné, ale přesto hřejivé a milé. Byl jsem opravdu velmi mile překvapen, sympatické filmové pohlazení. ()

Crawler-D

Drama nebo komedie? Rozjuchaná vánoční taškařice a naivní romantika nebo touha mluvit o vážnějších tématech? Silný kočkopes, který nerozvede nic z toho, co nabízí. Nejhorší bylo, když jsem až po hodině zjistil, že dva lidé, co sedí u stolu, jsou homosexuální partneři a nevěděl jsem, jestli to tvůrci jako nějak tajili a měl jsem být překvapen, nebo jednoduše zabydleli vánoční slezinu tolika postavami, že víc jak polovina z nich tam nemá co dělat. ()

18.01.2006

14.12.2005