Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

filip289

Sarah "Koní xicht" Jessica Parker opäť neprekvapila, opäť je strašne nesympatická a v jej úlohe by som si kľudne vedel predstaviť kopu iných herečiek (nominácia-nenominácia na Zlatý Glóbus, mne sa proste nepáčila). Ostatní herci fajn a práve kvôli nim nechcem znížit hodnotenie na 2*, taktiež vidieť vtedy ešte krásnu Claire Danes bez plastiky bolo celkom príjemné. Určite sú na Vianoce na výber aj oveľa lepšie filmy než tento, to bez debaty. Ešte dodám, že nechápem, čo to preboha TV Prima stvárala so zvukom počas tohto filmu, raz bol príliš nahlas, inokedy strašne potichu aj ked ste dali hlas na maximum, celkom nepríjemný zážitok.. ()

Bonniesgun

Poněkud netradiční čtyřúhelník na pozadí tradičních amerických Vánoc. S. J. Parker jako chladná newyorčanka (Dá jí někdy někdo jinou roli???), Owen Wilson jako pako (A jemu? Dá mu někdo někdy jinou roli???) a Diane Keaton jako pohodová matka. Tenhle film měl potenciál, ale… prostě to nějak nevyšlo. Dá se na to kouknout… jednou… zabulíte si – né, že ne… jenže pak zmuchláte kapesník a z hlavy vám vypadne jak název, tak děj a v podstatě i celý tenhle film. Ač jsou všichni hezcí a na svetru mají soby, tentokrát to není ono. ()

glide4ever

Celkově velice příjemný film, který na jednu stranu pobaví a na stranu druhou dojme. Komické scény, kdy ze sebe Meredith dělá rasistku a odpůrce gayů, jsou zábavné, ale občas Vám jí je i líto... Nikdy nezapomenu na scénu, kdy se všechno zvrtne a v celém domě to začne lítat ;D ... Vytknul bych snad jen ten absurdní konec. 75% ()

Quendi

Asi tak do půlky filmu jsem věřila tomu, že za tím vším něco je. Že se ukáže nějaká zásadní pravda, která dá všemu smysl, ději logiku, postavám motivaci. Že všechno do sebe aspoň trochu zapadne. Nakonec se ale ukázalo, že nic takového v tomhle filmu není. Postavy prostě jednaní nelogicky, zcela příhodně pro scénář a vůbec ne jako normální lidi a celé je to jeden ztěžka oddechující kolos s dost špatnou Sarah Jessica Parkerovou. ()

zuzzuli

Tento film není špatný, jen se mi bude ještě více líbit za pár let. Pěkný film s průměrnou zápletkou a skvělou Diane Keaton. Opravdu mě rozesmála scénka s padajícím stolem... Jinak konec je smutný, ale celkově film hodnotím pozitivně. ()

svetylko

Přibližně po dvaceti minutách, od momentu, kdy se dozvíte, že přijede ségra, je vám jasné, jak to dopadne, kdo si koho vezme - a co hůř, odhadnete správně i jak k tomu dojde. Smíříte se s tím, protože konec konců, předvídatelnost k filmům tohoto druhu už tak trochu patří. A aby toho ale nebylo málo, tak se vrší jedno klišé za druhým, smutná nota není vůbec věrohodná a komická spíše nabourává atmosféru - ani slušní herci to už nezachrání. ()

subic

Jejda. Holkám se to může líbit, ale na mě to bylo až příliš utahané a předvídatelné. Není to vůbec špatně obsazené, každopádně bych to nenazýval komedií, jestli jsem se 2x usmál, tak je to hodně. V podstatě to nejdůležitější se stane až v posledních cca 20 minutách při vánoční rodinné sešlosti. A to je to, tyhle vzorové americké rodiny mi jasně dokazují, že jde o zemi, která jednoznačně směřuje ke krachu. ()

Blazkowicz

Nic moc. Většinu filmu jsem nevěděl jak se mám tvářit. Jestli se smát té nesympatické postavě holky z města nebo brečet když autobus zastavil a zařadil zpátečku. Je to taková ne moc dobrá splácanina všeho možného. Vánoční to taky extra nebylo. 2+* ()

Předseda

Každoroční rodinná vánoční sešlost. Přišlo mi to šroubovaný, proměny postav a jejich reakce a rychlé zvraty ze slzavých údolí do sitcomu. "Dopadlo to výborně, jsem jen trochu v šoku." ()

sirrgulo

Claire Danes a Rachel McAdams jsou hlavní důvod proč bych si snímek nenechal v žádném případě ujít. No zklamán jsem nebyl, některé momenty byly vtipné jiné méně, některé dokonce dokázaly dojmout. Samotný děj není sice nic moc, ale zatím co ze začátku jsem Sarah Jessicu nemohl vystát, v závěru mi jí bylo docela líto a doufal jsem, že jí potká něco dobrého. Zejména díky v úvodu zmíněným herečkám pak trošku nadhodnotím a jednu hvězdičku přidám. ()

Demoiselle

Dle mého výborné vánoční komediální drama. SJP je tam opravdu nemožná, vystresovaná a nepřirozená, jak jí chtěli. Celá rodina funguje jako výborná jednotka. A Diane byla výborná. Smála jsem se, plakala a při sledování začala nadepisovat vánoční přání. Myslím, že je to výborný vánoční film, i když to není žádný nový příběh, zahřeje... ()

Aquarii

Parádní předávnoční komedie. Opravdu jsem se nasmála až až. Ale trošku mi to připomíná film "Život podle Dana"... ()

fimler

Musím říct, že na po prvé průměr na 3 hvězdičky a nic víc, ale pak jsem na tento film narážel čím dál tím víc a začal se mi líbit.Hodnocení jsem samozřejmě změnil na čtyři hvězdičky kvůli té krásné vánoční atmosféře a taky prostě Diane Keaton... ()

david666

PO Druhém shlédnutí s DABINGEM (poprvé to bylo s titulkama a ty byly asi fakt hrozné) musím korigovat níže uvedené hodnocení - bavil jsem se a přidávám *. Na to, že tady je plno známých herců je film vcelku nudný. Moc se tady nenasmějete - spíš se jedná o skryté drama. Jelikož se jedná o silně konverzační film tak se namůžu ubránit, že se "něco" ztratilo v překladu. Protože jsem nějak nemohl přijít na to, co tak špatného říká postava S.J.Parker, že ji všichni nenávidí a její ségru žerou i když říká stejné "blbosti? ()

Kybela

Všichni skvělí herci, oči zjihnou určitě i největšímu tvrďákovi. A s Meredith soucítím, zavděčit se velké rodině přítele, to jednoho vyčerpá. A Sarah ta role skvěle sedí. ()

jessic

Nudný a sentimální rodinný vánoční snímek s hvězdným obsazením a mizernými hereckými výkony, za který byly S:J:Parker nominována na Zlatý globus (?), ()

Devilskitten

V celku povedený romantický film, ve kterém se příjemně mísí romantika s dramatem, takže se nejedná o nic přeslazeného, jen na můj vkus jsou některá místa až moc roztahaná a tím i vcelku nudná, ale zas mi tyto nudná místa skvěle vynahradil moment, kdy všechno prasklo, Meredith skončila ohozená od hlavy až k patě svým výtvorem, Amy se na něm sklouzla a Everett s Benem si hráli na honěnou, to bylo k popukání. Myslím, že mohu zařadit tuto romantickou komedii k těm lépe zpracovaným, tudíž dávám 4*. ()

18.01.2006

14.12.2005