Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

pufina

Takové oddechové rodinné drama - co neurazí (těch nudných pasáží mohlo být míň), ale ani příliš nepobaví (mohly zapojit víc vtipu, škoda). ()

Sammya

Nejsem si úplně jistá. proč tenhle film mám vlastně ráda, když mě tam tolik věcí irituje, ale i tak si ho každoročně minimálně jednou pustím. Myslím, že jsem na něj tehdy přišla jen proto, že ta má roli i Elizabeth Reaser, a já byla v Twilight mánii. Je to jediný film, kde můžu Sarah Jessicu Parker, a i když je tu prezentovaná ne jako úplně kladná postava, já ji tu mám ráda,je mi jí líto, jak se k ní všichni hnusně chovají, Vůbec celá Stoneovic rodinka je po většinu času napřesdržku, kdybych se tam měla přivdat, asi bych rychle s křikem zdrhla. Je fajn, že všichni drží při sobě, ale co je moc, je příliš, a za některé jejich kecy bych jim fakt jednu flákla. Nicméně je to komedie, když mě zrovna neštve nějaký Stone, tak se pobavím, a taky tam hraje hodně mých oblíbených herců, především Rachel McAdams, Claire Danes a Luke Wilson. Líbí se mi konec, ten mě vždycky dojme, a přece jen to na člověka dýchne tu vánoční atmosféru. ()

Juto

Film sa ukazuje ako nadpriemerný príklad žánru vďaka svojmu talentovanému hereckému obsadeniu a primerane inteligentnému scenáru. 6/10 ()

Plangi

Základ rodiny je především rodinným dramatem se špetkou romance. Vecpané komediální vsuvky, klišovitý závěr, i nepříliš přesvědčivé vývoje vztahů moje konečné hodnocení osekaly o čtvrtou hvězdu. Vcelku se jedná o dílko příjemné, které u srdce zahřeje. Co se týče herců, pro mne se stala hvězdou filmu svým výkonem Sarah Jessica. Role trapky na entou, snažící se všemožně zapadnout do rodiny svého snoubence, jí očividně sedla jak ulitá. ()

Sabrewulf

Film, který patří do kategorie "NIC". Prostě koukám a ke konci filmu (ne po skončení, jelikož jsem to prostě nedokoukal) zjistím, že jsem vlastně koukal do zdi. O čem to vůbec bylo, už nevím. ()

vesper001

Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Skutečně. Nemůže skončit, co nezačalo. Stvořil to Bezducha k obrazu svému. A jaký z toho mám pocit? Stojíte na rušné ulici, kolem vás jsou domy, výkladní skříně, stromy, pestré barvy, tvary, zvuky, vůně, lidé, zvířata i rostliny… a vy upřeně hledíte do kanálu. Doufáte, že na hladině té tekutiny na dně se na vteřinu zableskne slunce, které spíš jen tušíte nad svou hlavou. A když se tak stane – je to kanál. Co byste chtěli. ()

JimmyII

Klasická (tragi)komedie z prostředí typické americké rodiny o svátcích sice nepřináší nic nového, ale to staré zpracovává kvalitně, humorně a dojemně. Zábavný film se skvělým obsazením, který prostě stojí za to vidět, když není coby. ()

TO

Výtečný vánoční film, který dokáže bavit svěžím humorem, ale i chytnout za srdce. Ve svém žánru patří k tomu nejlepšímu, co bylo za poslední dobu natočeno. Doják ()

Hnedoocko

Taková průměrná komedie o rodinných a partnerských vztazích, kdy si hlavní pár uvědomí, že se vlastně nemilují a každý z nich se zamiluje do sourozence toho druhého, což je podle mě trochu přehnaně urychlené až nereálné, jelikož se to vše událo během jedněch svátků vánočních. Každopádně tento film vůbec neurazí. Brilantní vtipné a dojemné scény na konci filmu přidaly na mém hodnocení. Co je zvláštní, že Dermot Mulroney měl problém se snubním prstenem už ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele, a to, když ten prsten uvízl na prstě Julii Roberts. ()

Pavlínka9

Film jsme neviděla sice přímo na Vánoce, ale až o měsíc později, ale i tak mi to připomnělo to, co bych chtěla jednou pořádně zažít...Takovýto veliký několikapatrový dům, kde Vánocemi maximálně žijou a nic jiného v tu dobu pro ně prostě není. Všude veliké množství výzdoby, vytopené pokoje, sníh za okny, zatopeno v krbu a plno lidí pohromadě, kteří jsou jakkoliv propojeni, ale hlavně že jsou pospolu...Tenhle film mi tuhle atmosféru dává a hlavně se mi tu líbí pro mě již několik let stylová Diana Keaton a ty její sukně až do vedlejší místnosti a do sklepa a Rachel McAdams, která i po třicítce budet taková prdlá :) Sarah Jessica Parker se svou upjatostí a "neschopností" mi byla neskutečně nesympatická a sama nevím jak bych reagovala kdyby mi přibyla a na svátky ještě jedna osoba v podobě její hodně sympatické sestry :) Zápletka - no, nevím, zdali by se udělalo takhle rychle to rozhodnutí, kor když už si někoho táhnete k sobě na Vánoce a představit jí celé rodině, tak je to už veliké,ne? Takže to mi přišlo hodně přehnané, ale závěr byl moc pěkný :) Ať už je chvíli, kdy všichni skončí v kuchyně a sklouznou se po zemi a nebo v podobě závěrečného zdobení stromečku a pohledu na zeď s krásnou fotkou :) ()

Brain-D

Bohužel jedna z těch slabších vánočních komedií. Jde pouze o jednoduchou situační hantýrku s předvýdatelnou zápletkou. Taková vánoční jednohubka ()

zdenny

Klasický rodinný vánoční vztahový film, kdy se rodina sejde k oslavení vánočních svátků. Pro někoho téma nic moc, já mám ale tyto filmy dost rád. Filmu nechybí romantika, řešení mezilidských (hlavně rodinných) vztahů a není zde ani nouze o úsměvné momenty. Hraje zde navíc můj oblíbenec Dermot Mulroney, takže asi tak. ()

MI-380

Vánoční romantiku měla ozvláštnit velká rodina, na představení jejích členů však těch 100 minut sotva stačilo. Všechno je poloviční: humor, romantika, rodinné vztahy. 50%. ()

P1tr

Hvězdně a příjemně strávených 102 minut, během kterých se vám možná párkrát přivřou víčka, ale rozhodně se nemusíte bát je znovu otevřít. ()

ssfan

Ipřes kvalitní herecké obsazení mě tento film vůbec nezaujal. Děj se mi vůbec nelíbil a nebýt dobré kamery, můj dojem by byl ještě horší. Takto slabé dvě hvězdy. ()

Looser

Nakonec to nebylo tak strašné jak jsem očekával a to hlavně díky Jesice Parker, které tady (narozdíl od Failure to launch) role vyloženě sedla, Diane Keaton a Dermontovi, který si jako obvykle zahrál fešáka. I když je film velmi lehce předvídatelný a i zde najdeme pár oslích můstků, pořád se jedná lehký nadprůměr dnešní holywoodské produkce. Film má velmi příjemnou domácí atmosféru, která je doslova cítit z obrazovky. ()

18.01.2006

14.12.2005