Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

s.u.g.e.r.

Není to ani vtipné ani romantické. Ukecané drama probírající partnerské vztahy .. takže hádky, usmiřování atd. Až na to, že je rozdíl mezi tím, když se hádá Michael Douglas ve Válce Roseových a V. Vaughn v Break-upu (ten první to umí zahrát, ten druhý Vás tím samým uspí)! Výsledkem je 1,5 hodiny táhnoucí se nuda při které neuvěřitelně nevýrazný/necharismatický Vaughn nezavře *****. Jediný skvělý je Justin Long a jeho vlasy :-). ()

Melodrama

U tohoto filmu jsem čekala spíše komedii, ale já jsem se moc nezasmála. Víc jsem se zasmála u komedie "Zkus mě rozesmát" s Jennifer A. Ale jinak dobrý film s realistickým pohledem na partnerského soužití. ()

zuzulend

Tak už díky tomu,že jsem fanynka tohoto žánru se mi film moc líbí.Obsahuje mnoho vtipných momentů i místy je i napínavý.Myslím,že lépe by to nikdo nenatočil.Dva hlavní hrdinové byly taktéž skvěle zahráni. ()

aquarkko

VAROVÁNÍ Toto není komedie! VAROVÁNÍ Vážně, film mě mile překvapil...konec jakbysmet, jen víc takovejch odboček od šablon! ()

CarlaBrunn

Otras hnus bez kuska citu film. Herci nesympaticky. Jedina hviezda bola Jennifer Aniston, ktora vo vsetkych filmoch zahviezdila ale v tejto hnojke bola nejaka vkuse popudliva a minimalne jej to svedcalo. Na film som sa tesila ale mala som co robit aby som to neohodnotila ako odpad. Aspon ako jej partnera mohli dat niekoho sympatickeho. Este aj ta sefka a kolega gay boli na grd...No co uz, nie vzdy sa da ulahodit, skoda... ()

sabatko

S pocitem hořkosti v ústech musím říct, že ve většině případech jsem to právě já kdo přichází s kritikou věci, ale při pohledu na poměrně chladné hodnocení musím stát na opačné straně barikády. Nejsem zrovna fanynkou romantických filmů s romanticky promáčeným kapesníkem s blížícími se závěrečnými titulkami ovšem tady je tomu jinak. Ikdyž obsazení hlavních rolí může svádět k pocitu, že utrácíme peníze z mého pohledu dnes již urážlivě označeno za romantickou komedii, obyčejnou romantickou komedii - není to tak úplně pravda. Možná je to konečně tak trošku s nadsázkou řečeno vztahová analýza, kterou nenapsal ani nerežíroval Woody:) Možná je to prostě zase jen o tom jednom. Dva lidé, dva vesmíry, dva odlišné pohledy na věc. Ale já tam našla ještě něco navíc. ()

sun.eagle

Snad jedniný film kde Vaughn nepřišel tak protivný a Jennifer je prostě kočka co se neokouká. I díky tomu z toho vylezla příjemná komedie která si půjčuje se slavnějších a kultovnějších filmů minulosti. ()

Oxytocin

Nejedná se o romantickou komedii, ale o realitu běžného života, která není každému příjemná a také proto si tyto filmy obvykle spíše nepouštíme nebo k nim nemáme tak blízko. "Rozchod! začíná přesně tam, kde většina podobně žánrově laděných filmů končí". U mě končí spíše v odpadkovém koši, kam patří. ()

dalia

Pro mne byl tenhle film příjemným překvapením a dala bych mezi 4 a 5 hvězdičkami. Není to přímo komedie "k popukání", ale je to velmi milý film s řadou lehce komediálních i dramatičtějších situací, který vůbec nenudí a zachycuje výstižně řadu reálných vztahových problémů. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a skvěle zahraní. Příběh dobře ukazuje, jak oba postupně odhalují své chyby a nakonec sice nedojde k typickému happy endu, ale zároveň je zde jistá naděje do budoucnosti a především oba vycházejí ze vztahu jako zralejší a chápavější lidé. Není tu ani příliš klišé typických pro tento druh filmů a kromě scény se zpíváním na společné večeři ani žádné trapné momenty. Film jsem si užila a myslím, že nabízí nejeden námět k zamyšlení, což není u hollywoodských romantických komedií pravidlem. ()

Amellia

Tento film je genialny, kto tvrdi nieco ine, alebo nebodaj opak?! je asi blazon. Nemam rada ked niekto hodnoti napr. romanticke komedie (ktore maju napr. len sprijemnit den) a zacnu ho kritizovat ako nepriniesol nejaku hlboku myslienku alebo co. Rozhod aj tak nieje tento pripad, ale urcite by si ho malo pozriet tooolko ludi, je len velmi malo kvalitnych "vztahoviek", a rozchod je niekde pri TOPke. Vince a jeho mimika- tu milujem, niektore sceny (ak to pozerate v CZ dabingu) su proste super, ale musim priznat, ze keby tam nebol Vince, neviem ci by to bolo take dobre, lebo taha cely film tou jeho povahou. Podla mna je tam fakt vtipny, ja osobne som sa kosila riadne. A to je to, zasmiat sa, a aj poucit, a pod. Super!! ()

Sylviiik

Tohle mělo do komedie opravdu hodně daleko. Hádky byly spíš smutné než vtipné, chlap se choval pak jako kretén, romantické tam byly asi dvě scénky a konec nekonec mě hodně zklamal! Jennifer, kam jsi to vlezla?! ()

tetka betka

Zvláštny film. Presne to ma napadlo, že ja žiadnu romantickú komédiu pozerať nebudem, ale nechala som to bežať len kvôli hlavným postavám, lebo oboch hercov mám rada. A ono to bol nakoniec úplne iný žáner. Taká klasická typická realita miliónov partnerstiev, že som mala na konci chuť tresnúť dverami a ísť cestovať. ()

NinetyOne

Zdá se mi, že mám zlozvyk dávat takovým filmům automaticky 3 hvězdy. Ten film byl celou dobu na dobré cestě, ale konec byl naprosto zbytečný. Neutrální, aka nevíme jak to zakončit, tak to necháme na tobě. Měl jsem z toho filmu celou dobu zvláštní pocit a cítil jsem se okradený o 100 minut života. A to všechno kvůli dvanácti citrónům. 50% za ten hezký byt, co měli. ()

dragon'88

Podla mna ten konflikt bol dobre zvladnuty, kedy to jeden aj druhy prestrelil a drzal svoju iracionalnu liniu.  Naprosta vacsina humoru bola nevtipna, takze to bolo len dlhe a smutne.  Tento film je stelesnenim Charlie Brookera v How TV Ruined Your Life - Love kriciaceho "bloody idiots".  A ma pravdu. ()