Nezvratný osud 3

Nezvratný osud 3

Horor / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2006, 93 min

• LiVentura

Ohrané téma, prvé dva díly byly dobré, zvláště ten druhý, leč tento už jen "odfidlává" melodii předchozích..(29.9.2008)

Smrt, jakožto asi celkově nejzákeřnější ze všech masových vrahů napříč všemi horory, se znovu vrací na scénu a opět je nelítostná a nehodlá šetřit nikoho, kdo její plán prohlédl a přežil nehodu na horské dráze. Jsem rád, že jsem napravil svůj rest a na třetí díl Nezvratného osudu se konečně podíval, s výjimkou tohoto dílu jsem totiž už viděl jednotku, dvojku, čtyřku i pětku, jen trojka mi nějak unikala. Co se týče mého hodnocení, tak tenhle díl je z mého pohledu spolu se čtvrtým dílem tím nejslabším z celé série. Tento třetí díl mi chvílemi přišel takový nemastný a neslaný, skoro mě i v některých chvílích nudil a celkově jsem tak nějak ani nesplynul s hlavními postavami, které si nestihly během celého filmu získat mé sympatie, a tak mi byl jejich osud skoro i lhostejný. Tento film tak z mého pohledu zachraňují některé originální způsoby usmrcení jednotlivých postav, jejichž nápaditostí se ostatně vyznačuje celá série, a ani zde tomu nebylo jinak. Ve výsledku mám ale pocit, že si brzy po zhlédnutí filmu nebudu ani příliš pamatovat, o čem vlastně byl. Nicméně na takové slabší tři hvězdy to stačí, a taky je tomuto filmu uděluji.(6.4.2013)

Síce bez údernosti originality jednotky a úvodnej scény z dvojky, ale zato s najšťavnatejšími a najštipľavejšími, až splatterovými scénkami jednotlivých mordov. A aj lepidlo medzi nimi, podporené sympatickým a dobre hrajúcim duom hercov, je prekvapivo funkčné. V rámci teen hororu a tretieho dielu série nemožno chcieť viac.(8.3.2006)

„Pred šiestimi rokmi mal jeden chalan víziu presne, ako my.“ Nie je to až také zlé, ako SAW 2 (3, 4, 8...). Akurát, že sme to už dvakrát predtým videli. Bohužiaľ, hoci „veľkolepý návrat ku koreňom série“ sľuboval na pľac sa (po prestávke s dvojkou) vracajúci pár Wong/Morgan, snímke prekvapivo chýba práve zlovestná atmosféra ich mrazivej „jednotky" (80%). V podstate jediné, čo je nové, je fyzická neprítomnosť Tonyho Todda (iba nadaboval „Diabla“, cirkusovú atrakciu) a dráha namiesto lietadla/automobilov. Prekvapivo pribudla tiež nuda (blbé reči a otravné herecké výkony). Už dvojka (60%) ma extra nebavila a trojka ešte menej.(25.2.2007)

Tak jsem si doplnila restík a zkoukla jsem jediný díl, který jsem z dosavadní série neviděla. Jednička byla ve své době originální natolik, že jsem měla potřebu tahat jí všude s sebou a každému ji pouštět, dvojka byla ještě svižnější a vůbec nevadilo, že kopíruje koncept jedničky, o to přeci šlo a navíc byla hlavní hrdinkou Ali Larter, která mě v jedničce zaujala nejvíc. Čtyřka už ale předvedla, že to jde natočit i docela nudně s necharizmatickými herci a bez špetky invence. Takže zbývala trojka. No potěšení na mé straně, svižná a pořád dost zábavná popcornová zábava to byla, navíc v dobrém smyslu se špatným koncem, který mě vážně potěšil, tak se mi to líbí. Trojka svým předchůdcům, narozdíl od čtvrtého dílu, ještě ostudu nedělá.(2.1.2011)

• - Keď dve dievčatá idú do solária, jedna z nich povie: „Dočerta, zabudla som si iPod.'' Ale neskôr majú obidve nasadené sluchátka a počúvajú hudbu z iPodu. (Methodix)

• - Děj filmu se odehrává 6 let po 1. díle a 5 let po druhém.  (Žralok)

• - V jedné z posledních scén, konkrétně ve chvíli, kdy SE Wendy (Mary Elizabeth Winstead) dívá z okna, je možné všimnout si čísla 180, tedy čísla letu z prvního dílu. (fiLLthe3DD)