Nezvratný osud 3

• Německo

Nezvratný osud 3

Horor / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2006, 93 min

Tři hvězdy za pěkné holky a ještě pěknější mordy, které stále s přehledem strčí do kapsy všechny vyvražďovačky 80. let dohromady. Zasadit úvodní nehodu na horskou dráhu byl geniální nápad, bohužel tu scénu zabíjejí blbé počítačové efekty. Stejně jako u dvojky se příběh pohybuje mechanicky od jedné smrti a nevyhnutelného zjištění k dalším, ale protože není tak překombinovaný a dialogy jsou nijaké, působí to celé veskrze průměrně. Moc se nepovedla závěrečná tečka v metru (film poprvé v sérii servíruje dvě katastrofy místo jedné), která postrádá černohumornost koncovek předchozích dílů. Při dvojité smrti v solárku mě přítelkyně přinutila film vypnout a dokoukat jsem ho musel sám.(4.2.2007)

• Dan9K

Neskutečně ubohé, hloupé, nudné a nezajímavé pokračování dvou kvalitních vyvražďováků. A přitom takový potenciál! Pocit blízké smrti na horské dráze přeci zažíváme všichni. Havárie (neberu to jako spoiler, protože tady všechno, co se může posrat, se taky posere) ale nebyla vůbec dobře natočená a speciální efekty jsou z toho vidět na kilometry daleko, takže působivost se nekoná. Stejně tak metrem jezdíváme kdekdo každý den a je to pro nás už taková rutina, že si málokdy uvědomíme, v jak reálném nebezpečí se vlastně ocitáme. Je to velmi vděčné prostředí pro nějakou katastrofičku. Ale je zas pravda, že to metro je ještě natočeno docela dobře, součástí jeho scény je ale jeden z mnoha logických nesmyslů, které rovněž snímek provázejí. Nesmím opomenout také dialogy, jejichž stupidita nezná mezí a jsou tak pravděpodobně největším záporem spolu s velmi nepříjemnými charakterovými vlastnostmi všech postav. Final Destination 3 nenabídne ani jedno překvapení. I když se o něj tvůrci možná snažili, ale když má přijít, je natolik předvídatelné, že by větším překvapením bylo, kdyby nepřišlo. A pak jsou tu ještě úmrtí. V jedničce byly slušné, v dvojce grandiózní, ale ve trojce jsou to v naprosté většině případů akorát rozprsky a smáčknutí. A nakonec ještě závěr, který užuž vypadal dobře, avšak zcela ztroskotal, jelikož je to (možná spoiler) akorát mnohonásobně trapnější variace na konec z jedničky. Jo a ještě ihned podpořený dokonale nehodící se hudbou v titulcích. Dávám miniaturní hvězdičičku za scénu v soláriu, která sice byla asi nejpředvídatelnější (pokud to vůbec jde), ale byla aspoň trochu zajímavá.(1.1.2007)

Je to celkom dobrý horor, ktorý je už tretím dielom tejto známej série. Príbeh je opäť presne ten istý, teenagerka vidí svoju blízku budúcnosť a tak v jej panike zmení svoje plány aj niekoľko jej známych a tak musia so smrťou bojovať o svoje životy. Spracovanie je celkom slušné, síce tu už príbeh neprinesie takmer nič nové, iba zaujímavý prvok s fotografiami, ale dej je svižný, bez jediného slabého miesta a úroveň, ktorú si stanoví udrží celý čas. A navyše má aj veľmi dobre zvládnutý záver. Scén, kde zasahuje smrť je dosť, podobne ako aj v ostatných dieloch a aj ich kvalita je na slušnej úrovni. Tvorcovia si na nich dali záležať, prakticky všetky sú dosť prepracované a aj drsné, ale výsledný dojem z nich je predsa len o niečo horší ako v predchádzajúcom diely. Úvodná havária na horskej dráhe je ešte sklamaním, nemá žiadny skutočne dobrý moment, ale radové úmrtia sú už na tom lepšie. Najviac sa mi páči situácia so zablokovanými automobilmi, scéna v posilňovni alebo dobre zvládnutá časť na oslave. S hereckým obsadením som spokojný, obzvlášť Mary Elizabeth Winstead v hlavnej úlohe, ale ani nikto iný nesklame. Réžia a technická stránka sú bez väčších problémov, ale ocenil by som o niečo kvalitnejšiu atmosféru, snaha o ňu viditeľne bola, ale v porovnaní s jednotkou je na tom o dosť slabšie. Síce je tento diel slabší ako prvé dva, ale stále je to plnohodnotný diel série, ktorý sa nemusí za nič hanbiť. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 72%(20.9.2007)

Tak jsem si doplnila restík a zkoukla jsem jediný díl, který jsem z dosavadní série neviděla. Jednička byla ve své době originální natolik, že jsem měla potřebu tahat jí všude s sebou a každému ji pouštět, dvojka byla ještě svižnější a vůbec nevadilo, že kopíruje koncept jedničky, o to přeci šlo a navíc byla hlavní hrdinkou Ali Larter, která mě v jedničce zaujala nejvíc. Čtyřka už ale předvedla, že to jde natočit i docela nudně s necharizmatickými herci a bez špetky invence. Takže zbývala trojka. No potěšení na mé straně, svižná a pořád dost zábavná popcornová zábava to byla, navíc v dobrém smyslu se špatným koncem, který mě vážně potěšil, tak se mi to líbí. Trojka svým předchůdcům, narozdíl od čtvrtého dílu, ještě ostudu nedělá.(2.1.2011)

• Hrabka

A nedají si říct a nedají. Budou vydělávat další a další prachy na zbytečných komerčních slátáninách a budou. Kdo dokáže odpovědět na otázku - kolik ještě bude nezvratných osudů? Toto nekonečné natahování hororových filmů, které zazářily většinou pouze svým prvním dílem, je už značně otravné. Ale komu to dá nevidět po čtvrté a po páté úplně to samé jen v jiném obalu? Nezvratný osud 2 + hromadná nehoda na dálnici = Nezvratný osud 3 + nehoda na horské dráze!!! Je to opět to samé, ale stejně mi to nedá, abych za X let zhléhnul i další kopie Nezvratného osudu. Kdoví jak dlouho budou scénaristi vymýšlet čím dál tím více debilnější úmrtí. Nehoda není náhoda... 45%(30.9.2008)

• - Keď dve dievčatá idú do solária, jedna z nich povie: „Dočerta, zabudla som si iPod.'' Ale neskôr majú obidve nasadené sluchátka a počúvajú hudbu z iPodu. (Methodix)

• - Spoiler: Jednou z hlavních příčin, proč v předtuše souprava horské dráhy vykolejila, byla Frankieho (Sam Easton) videokamera, která se zachytila za kolejnice. Když pak ale Frankie ve skutečnosti z horské soupravy vystoupil i se svou videokamerou, nemohla souprava vykolejit. (Andrew94)

• - Tony Todd, který si v předcházejících částech zahrál pracovníka márnice, tentokrát do filmu propůjčil jen svůj hlas. Můžeme ho slyšet jako démona nad vchodem na horskou dráhu. (imro)