Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Loch Henry (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Loch Henry

Při natáčení přírodopisného dokumentu v ospalém skotském městečku narazí mladý pár na pikantní příběh provázaný se šokujícími událostmi z místní historie. (Netflix)

Baru.Class

Druhej díl je o poznání lepší než ten první. Už samotná podstata epizody - odlehlá vesnička, děsivej mord a pátrání po pravdě. Za mě dobrý, nicméně dávám jenom tři hvězdy, protože děj je následovně dost předvídatelnej a já sem od první chvíle věděla, proč má máma tolik VHS kazet s detektivkama. Takže oukej, ale umíme to přece líp! Tak common Black Mirror! ()

Yalka

Cením překlad anglického "farmicide" do češtiny jako "farmageddon". Pobavilo. Také tu září Daniel Portman (aka Podrick) a jeho neodolatelný skotský přízvuk. ()

dr.Hyena

Netflix natočil díl o tom, jak seriálový Netflix (Streamberry) natočil dokument, v němž dokumentovali natáčení dokumentu. Docela mi to připomnělo minulý díl, v němž herečka ztvárnila herečku, co hraje herečku, co hraje normální holku (ve filmu ztvárněna herečkou).  Bude se tento vzorec opakovat? Nebo je vzorcem sebekritika honby Netflixu za co nejvyššími počty shlédnutí pomocí bulvárních témat? Nebo je vzorcem tvoje máma? Uvidíme příště. ()

sukov

Proč je to tak strašně sprostý, pak se divíme jak společnost mluví, neříkám že tam nesmí padnout ani jedno, ale tohle je hnus. Vadí mě, že se to stává normou chování společnosti. ()

Gelaos

Jako true crime thriler šablonovité a nezajímavé, jako Black Mirror epizoda hodně mimo mísu. Téma rejžování prachů na vražedných příbězích je sice vděčné, jenže co z toho, když zpracování je ve všech směrech nudné, chybí propojení s postavami a společenský komentář je jalový až hanba? Podobné téma navíc bylo zpracováváno - a mnohem lépe - již dávno ve White Bear. ()

jirikzaboj

Druhá epizoda v řadě, kdy se Netflix rozhodl tak nějak udat sebereflexi a domluvit se s Brookerem, ať to zpracuje do nejnovější série. True Crime dokumenty frčí hrozně moc, každý je miluje a například nedávný seriál o Dahmerovi byl vyloženě hit, z kterého se stál okamžitě meme formát a modla internetu. Nejkurióznější na tom je, že mnohdy se diváci stávají fanoušky těchto vrahů a glorifikují je do nebes. Seriály dostanou ocenění, režiséři poplácáno po zádech a jede se dál, nikoho už zákulisí obětí zločinu nezajímá, jen ty šílenosti a jak moc skvěle a gore zvraty to má. Epizoda mi lokacemi a stylem natáčení připomněla mojí oblíbenou Crocodille a lze tam spatřit inspirace už při prvním záběru a následné scéně v autě. Navíc miluji to propojování univerza a pomrknutí na starší epizody. ()

Cinex_studio

Po prvním dílu překvápko formou docela dobře natočeného a hezky zpracovaného scénáře opravdu super detektivky. Co je na tom nejsmutnější je fakt, že jsem nenašel onen "Black Mirror", protože tohle je skvělej příběh, ale pro úplně jiný seriál. Jsem zvědav co bude dál, doufám že se dočkám toho "Wow", jako dříve. Když pominu fakt, že to není Black Mirror, tak za mě jsou čtyři hvězdy naprosto adekvátní hodnocení. ()

hypnos11

Nezaujalo. Postavy se chovají ještě divněji, než obvykle, děj prakticky žádný, tohle nezachární ani fakt, že to je natočené solidně, a atmosféru to má slušnou. Celou dobu to ale hraje jenom na jednu strunu - divák ví, že něco tu nehraje, a jenom čeká, až se dozví, co. Ani obsazení mi nesedlo. Zklamání ()

mety6 odpad!

Najtrapnejsia epizoda zo vsetkych 6 serii (zatial). 40 minut absolutne o nicom. Potom 10 minut nejakej trapnej zapletky a koncovych 5 minut zase o nicom. Po dvoch epizodach tejto 6. serie mam silny pocit, ze tato seria ani nemala vzniknut, lebo len znizuje celkovy rating vsetkych casti dokopy. ()