Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 45 min

Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*(17.6.2012)

Vetchý je skvělý naivní kocourek.(31.5.2014)

Z počátku hodně divné pohádka, až si divák trošku zvykne, užije si Donutilova skvělého herectví a jeho touhy po penězích spojenou s úžasnou lidskou hloupostí. Průměr. Hudba: Ladislav Simon(28.7.2013)

• triatlet

Herci se sice snaží, ale zpracování předlohy je spíš víc surrealistrické než vesele pohádkové.(8.5.2013)

Jednoduchá zábava a grandiózní výkon pana Donutila vás donutí se dívat až do konce.(9.1.2012)