poster

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 45 min

 • kingik
  ***

  Pohádková komedie staví na výkonu Miroslava Donutila. A ten jako chamtivý hokynář Pinajs nemá chybu. Milovníci a ochránci koček budou trpět, když kocourek bude využíván pro čistě ziskové účely, ale jak to tak bývá, v pohádkách vše dobře dopadne. V televizních kulisách se odehrála veselá pohádka, která svůj účel pobavit diváka splnila. O nic zázračného se přesto nejedná a pohádka dlouho v paměti nezůstane. Snad jen ten Donutil, co všechny zastínil, je adeptem na delší odezvu a jeho záporná postava ukazuje, z čeho všeho lze profitovat. Naštěstí to byla jen pohádka. Dobře udělaná televizní pohádka. 60%(17.6.2012)

 • otík
  ***

  Z počátku hodně divné pohádka, až si divák trošku zvykne, užije si Donutilova skvělého herectví a jeho touhy po penězích spojenou s úžasnou lidskou hloupostí. Průměr. Hudba: Ladislav Simon(28.7.2013)

 • tuntavala
  ***

  Carodejnice nebyla kocka.(6.2.2016)

 • duklak2
  ***

  Jednoduchá zábava a grandiózní výkon pana Donutila vás donutí se dívat až do konce.(9.1.2012)

 • Mylouch
  ****

  Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*(17.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace