Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 45 min

Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*(17.6.2012)

Kočky mají také jojo efekt, kocourek Zrcátko dokáže nabrat a shodit čarovné kočičí sádlo během pár dní a slézt tak hrobníkovi z lopaty. A čarodějnice se z lásky ke kočkám po dlouhé době umyje.(17.6.2012)

Jednoduchá zábava a grandiózní výkon pana Donutila vás donutí se dívat až do konce.(9.1.2012)

• triatlet

Herci se sice snaží, ale zpracování předlohy je spíš víc surrealistrické než vesele pohádkové.(8.5.2013)

Jednoduché, hezké, zábavné. Míra Donutilů in One Man Show.(24.5.2009)