Dvojnásobný držiteľ Nobelovej ceny Dr. Simon True pracuje na prelomovej metóde, vďaka ktorej sa bude dať vyrobiť z morskej vody pitná voda. No ako vedľajší produkt pri tejto metóde vzniká zlato, čo samozrejme zaujíma mnohých, hlavne Randolpha (Herbert Lom) z organizácie T.H.R.U.S.H, ktorý sa doktora zbaví, no skôr, než získa tajný recept na výrobu. A tak sú opäť do akcie vyslaní agenti z U.N.C.L.E. Napoleon Solo (Robert Vaughn) a Illya Kuryakin (David McCallum), ktorí musia nájsť recept skôr, než Randolph, a kľúčom k receptu sú štyri nevlastné a jedna vlastná dcéra nebohého doktora, ktoré sa nachádzajú v rôznych kútoch sveta. (Dale)

Dale

Ďalší z filmov o agentoch z U.N.C.L.E. a opäť nechýba slaboduchý príbeh, tentoraz ide o výrobu zlata z morskej vody. :-D Máme tu všetky klišé špionských filmov, no dohnané až úplne cez čiaru. Zloduch má zo 10 príležitostí, aby sa zbavil svojich protivníkov, ale miesto, aby sa o nich rýchlo a navždy postaral, tak ich zanechá ich osudu, čo samozrejme vždy využijú. Často som si hovoril, kto je viac neschopnejší, či agenti, ktorých každých 5 minút nachytajú ako malých chlapcov, alebo banda zloduchov, ktorí to vždy potom poserkajú. Všetky strieľačky, bitky a proste všetky "akčné" scény, vrátane tej naháňačky s motorkármi so zadnou projekciou, sú hrozne amatérske a tak jediné, čo si zaslúži pochvalu, sú herci, hlavne tí vo vedľajších úlohách (Joan Crawford, Telly Savalas), ale aj Herbert Lom ako záporák opäť nesklame a na konci pripomenie svoju postavu z Pokladu na striebornom jazere. Vaughn s McCallumom sú ako vždy príšerní, to keby tam dali dve figuríny, tak to zvládnu lepšie. Takže vďaka hercom o niečo lepšie ako Hellicopter Spies, ale na viac ako 30% to proste vytiahnuť nemohli. ()