poster

Zelené barety

 • anglický

  The Green Berets

Akční / Drama / Válečný

USA, 1968, 141 min

 • Sobis87
  **

  U tohohle filmu jsem se hodně nasmál, což ale nebylo úmyslem tvůrců, neboť Zelené barety se berou zatraceně vážně...a o to jsou s přihlédnutím k výsledným "kvalitám" vtipnějších. Ona ta okatá propaganda je prostě jen k smíchu, o kýčovitých dialozích ani nemluvě a starý John Wayne jakožto Rambo šedesátých let a hodný strýček ze sousedství v jednom je také zábavný tím nechtěným způsobem. Tenhle film byl předvojem pro tupá akční béčka pekelných 80.let, bohužel se ale nevyrovná jejich zábavnosti - Komando je prostě jenom jedno.(18.4.2010)

 • sud
  ***

  S tou propagandou v tomto snímku to zase není tak horký. Je sice charakterově černobílý a jednostranný, byl však natočen v době, kdy Vietnamská válka vrcholila a s tím se musí tak nějak počítat. Západ slunce do moře ve finální scéně je sice taky úlet, ale méně všímavému divákovi to ani nepřijde. A co se týče patriotizmu, v "Pearl Harboru" nebo "Dni nezávislosti" toho najdete víc. Po filmařské a příběhové stránce je to velmi dobře odvedené řemeslo s asi půlhodinovou akční scénou v polovině filmu a celkově se nuda taky nedostaví. Když jsem tento film viděl prvně jako asi desetiletý, konec filmu při proslovu plukovníka s malým Vietnamským chlapcem mě dojal. Dnes jsem sice trošku uvážlivější a více jsem toho viděl, ale v žádném případě nemohu zatratit "Zelené barety", napínavý film s vynikajícím hudebním doprovodem Miklose Roszy a skvělým Johnem Waynem v hlavní úloze plukovníka Kirbyho. 55%.(5.11.2006)

 • flanker.27
  odpad!

  Co je na tom nejzábavnější (a vlastně i nejděsivější) je, že to Wayne myslel vážně. Jestli je Copak je to za vojáka propaganda, co je potom tohle? Podle mě nejhorší válečný film, co jsem viděl, a to nejen kvuli ideologii.(11.4.2006)

 • AGAMENON
  ****

  John Wayne byl opravdový americký patriot, což mělo i za následek, že když se veřejné mínění ostře stavělo proti americké intervenci v Vietnamu, rozhodl se natočit film, který má odpůrcům ukázat proč a taky ho natočil. A cože to vlastně už značně nemocný Wayne natočil? No prostě klasickou válečnou agitku, se slušným rozpočtem, jednou pořádnou dlouhou akční scénou a opět výbornou hudbou klasika Miklose Rozsy ("to není western, ale eastern").(7.11.2006)

 • igi B.
  *

  John Wayne se na stará kolena snad musel po(h)mátnout pod kloboukem! Velký >cowboy< a esence amerického filmového šovinizmu spolurežíroval a odehrál tuhle >válečnou drámu< - natočenou sice v roce 1968(!), leč výrazovými prostředky filmů let tak dvacet let dávno minulých. Obsahem jasně plytkou - na podporu války ve Vietnamu užitnou agitku, režijně diletantskou, vojáčkovsky militantní spatlaninu, která může zaujmout snad jen nějaké ty zelené mozky... Hnus a bída šmejd in jůesej... . . . Takže ta jedna malinkatá hvězdička snad jen za ty některé obrazy ryze kamerové a taky proto, že v odpadu je třeba nechat si místo pro sračky notnějšího kalibru... - - - P.S. V programovém cyklu čétévé navíc s typicky diletantským a technicky mizerným bezruchovým českým dabingem a oříznutým obrazem na 4:3 takto těžko stravitelné i z ryze studijních důvodů... :-((5.11.2006)

 • - John Wayne si byl vědom, že válka ve Vietnamu není populární, ale prohlásil: „Proboha která válka byla kdy populární? Ti muži přece nechtějí být ve Vietnamu o nic víc než kdo jiný. Ale když už tam jednou jste, nemůžete se tvářit neutrálně." (Zdroj: wikipedia). (cheyene)

 • - Kritici označili Zelené barety za bezduchou válečnou propagandu. K tomu Wayne podotkl: „Souhlasím s nimi. Je to americký film o Američanech, z nichž se stali hrdinové. V tom smyslu je to propaganda." (Zdroj: wikipedia). (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace