poster

Zelené barety

 • anglický

  The Green Berets

Akční / Drama / Válečný

USA, 1968, 141 min

 • woody
  **

  Skvělá sranda. Hlavně, když hrdinný plukovník Wayne odletá do vietnamské džungle a přistane uprostřed kanadských borovic... V tomhle filmu chyběli opravdu už jen nevybuchlí skotští kamikadze parašutisti...(5.11.2006)

 • Javert
  **

  Po tom, co jsem na vlastní oči viděl hrdinné barety vedené (doslova) nesmrtelným Waynem mi Arnoldova (aka Matrixova) hláška: "I eat Green Berets for breakfast." přijde jako nebetyčná blbost...(16.2.2012)

 • betelgeuse
  ***

  Jeden z nejzapálenějších propagandistických filmů USA od konce druhé světové války. Když si odmyslíme kobercovou ideologickou masáž - která je sice průhledná, ale neuráží - zbyde nám hodně matný válečný film natočený ve slušném tempu. Dědek Wayne se nám tu ukázal ve svém slabším světle - bez koně a za kamerou.(23.5.2003)

 • RHK

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.7.2010)

 • igi B.
  *

  John Wayne se na stará kolena snad musel po(h)mátnout pod kloboukem! Velký >cowboy< a esence amerického filmového šovinizmu spolurežíroval a odehrál tuhle >válečnou drámu< - natočenou sice v roce 1968(!), leč výrazovými prostředky filmů let tak dvacet let dávno minulých. Obsahem jasně plytkou - na podporu války ve Vietnamu užitnou agitku, režijně diletantskou, vojáčkovsky militantní spatlaninu, která může zaujmout snad jen nějaké ty zelené mozky... Hnus a bída šmejd in jůesej... . . . Takže ta jedna malinkatá hvězdička snad jen za ty některé obrazy ryze kamerové a taky proto, že v odpadu je třeba nechat si místo pro sračky notnějšího kalibru... - - - P.S. V programovém cyklu čétévé navíc s typicky diletantským a technicky mizerným bezruchovým českým dabingem a oříznutým obrazem na 4:3 takto těžko stravitelné i z ryze studijních důvodů... :-((5.11.2006)

 • - John Wayne si byl vědom, že válka ve Vietnamu není populární, ale prohlásil: „Proboha která válka byla kdy populární? Ti muži přece nechtějí být ve Vietnamu o nic víc než kdo jiný. Ale když už tam jednou jste, nemůžete se tvářit neutrálně." (Zdroj: wikipedia). (cheyene)

 • - Kritici označili Zelené barety za bezduchou válečnou propagandu. K tomu Wayne podotkl: „Souhlasím s nimi. Je to americký film o Američanech, z nichž se stali hrdinové. V tom smyslu je to propaganda." (Zdroj: wikipedia). (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace