poster

Zelené barety

 • anglický

  The Green Berets

Akční / Drama / Válečný

USA, 1968, 141 min

 • Javert
  **

  Po tom, co jsem na vlastní oči viděl hrdinné barety vedené (doslova) nesmrtelným Waynem mi Arnoldova (aka Matrixova) hláška: "I eat Green Berets for breakfast." přijde jako nebetyčná blbost...(16.2.2012)

 • dzej dzej
  **

  Tento militantní film je jednou dlouhou odpovědí na jedinou otázku: "Proč válčíme ve Vietnamu?" Stárnoucí John Wayne nám v roli plukovníka didakticky představuje metodiku a smysl vietnamské války. Celý film je plný nejrůznějších klišé - vztah asijského dítěte a amerického vojáka, pacifistický novinář, který poznává pravdu až na bojišti, krutost příslušníků vietkongu versus lidští američtí vojáci atd. Záměr tohoto díla je jednoznačný a koresponduje s dobou vzniku: v době skomírající víry ve válečný úspěch přichází ikona filmového machismu John Wayne a režíruje proválečnou propagandistickou agitku... Něco úsměvného na závěr: Američané v orce 1968 samozřejmě nemohli točit přímo ve Vietnamu. Film se natáčel v Americe a podle toho také vypadají lokace. Místo subtropické vietnamské džungle se tak vojáci prohánějí mezi jehličnatými stromy a kanadskými jezery...(28.1.2006)

 • Sobis87
  **

  U tohohle filmu jsem se hodně nasmál, což ale nebylo úmyslem tvůrců, neboť Zelené barety se berou zatraceně vážně...a o to jsou s přihlédnutím k výsledným "kvalitám" vtipnějších. Ona ta okatá propaganda je prostě jen k smíchu, o kýčovitých dialozích ani nemluvě a starý John Wayne jakožto Rambo šedesátých let a hodný strýček ze sousedství v jednom je také zábavný tím nechtěným způsobem. Tenhle film byl předvojem pro tupá akční béčka pekelných 80.let, bohužel se ale nevyrovná jejich zábavnosti - Komando je prostě jenom jedno.(18.4.2010)

 • DaViD´82
  **

  Tak to dopadá, když pro potřeby proválečné propagandy použijete podzimní severoamerické lesy suplující neprostupnou vietnamskou džungli a když obtloustlého jedenašedesátiletého Johna Waynea obsadíte do role, proti které je i Rambo v nejlepších letech srabácké tintítko. A to prosím bez jediného náznaku nějaké nadsázky. Právě díky tomu je to však perfektní, i když nechtěná, komedie.(18.3.2008)

 • 666teen
  odpad!

  Totální úlet s králem všech vidláků v hlavní roli.(5.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace