Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

sonnak

Nemo, Auta ani ta Krysa mně prostě úplně nesedly, nevím proč. Animáky mě málokdy dokáží pohltit do takové míry, abych si je naplno užil. Tohle ale byla ta největší animáková pohoda, takže hodnoceno čistě v rámci žánru jde asi o nejlepší film, co jsem viděl. Je to jiný humor, než na který animáky vsázely a na mě tentokrát platí. Jo, a Kuře "jak to de kámo" Joe... priceless! ()

Tony.cs

výborná animace, krásná hudba a příběh, který říká, že ze sportu bychom měli mít radost a ne ho dělat jen pro vítězství ()

ABLABLABLA

Krásný film se skvělým nápadem aneb pojďme ten animák udělat jako kdyby se to opravdu natáčelo jako nějaká show či dokument o surfování. Mě upřímně velmi mile překvapil. ()

kaylin

Mám pocit, že poslední dobou mě dojme snad všechno... Ale je fakt, že u tohohle animáku se tvůrci docela snažili. Kromě toho, že se jim podařilo vytvořit celkem zajímavý příběh - nijak originální, ale zajímavý ano - dokázali také použít trochu jiný styl. Většina filmu je natáčena jako dokument a ono to vypadá dobře. Sem tam na to zapomenete, ale ono se vám to pak připomene a je to v pořádku. Funguje to, stejně jako emoce ve filmu. ()

Dr. Hawkeye

Po filmech se mi stává, že mám potřebu sehnat si podobné oblečení, používat podobné hlášky a nebo být prostě podobně cool jako hlavní hrdina, ale že se mi stane, že budu mít chuť stát se surfujícím tučňákem, to jsem nečekal...;-) ()

Sigurd

„Tradiční animovaný film je mrtev, ať žijí Divoké vlny!“ Ne, nebojte se Divoké vlny nemění žádným způsobem žánr. Zneužil jsem této nadsázky jen v čiré radosti nad jejich originalitou, jevem poslední dobou takřka na pokraji vyhynutí. Výborný nápad si žádal odpovídající zpracování a to se naštěstí dostavilo. Animací dokument o tučňácích sice nikterak nevybočuje z průměru, narozdíl od také letošního Ratatouille, na druhou stranu potěší například kvalitním dabingem. Slabší příběh a nějaké to drobné moralizování bohatě převáží vrchovatá porce zdařilých gagů. Jeden z nejlepších animáků roku 2007. Více mu podobných! ()

MATADOR

Tak trochu netradičně, i když originálně vzatá pohádka. Je dobře, že kamera není taková amatérská jako u některých hraných filmů (Mostrum). Časté vtípky, ale nedokáží zachránit velmi slabý přáběh, který visí pouze na vlásku a upadl by to scénáristického odpadu.Nastartujte velrybu! Tučňáky také skvěle dopňuje kuře Joe, které má malou, ale za to velkou roli a dodává snímku na humoru. Ale zkrátka i tak se mi prostě film jeví spíše průměrně.Bohužel. Já jsem se vypracoval. Začal jsem na sardinkách, pak jsem to dotáhl na makrely a pak jsem skončil na rybím tuku, JÁ JSEM MAKAL! Ne jako ten usmrkánek s prknem na vodě. ()

Toshiro

Tučňáci a surfování v pseudo-dokumentární formě. Svižné zpracování se spoustou energické hudby bohužel nespasí sterilní mravoučný příběh. Pro mě pouze klasický podprůměrný animák se spoustou otravných vedlejších rolí "pro pobavení". ()

*Elfík*

Já tak miluju moře! :) Toto řadím mezi nejpovedenější animovaný film. Mělo to příběh? Ano. Mělo to pořádnou zápletku? Ano. Bylo to chvílemi dojemné? Ano. Byli tučňáčkové roztomilí? Ano. Prostě to nemá ani jednu chybku! ()

Aleee89

Film jsem musela vidět kvůli škole, kde máme na semináři momentálně na programu animáky, ale někdy bych se na něj koukla, i kdybych nemusela, ale proto, že jsem chtěla. Vím, že má všude možně celkové hodnocení poměrně vysoké a taky jsem chtěla vidět nějakou jinou alternativu než jen Pixar (spoustou lidí veleben do nebes). A ač tu tučňáci byli několikrát na různé způsoby, tohle bylo zase jiné a navíc fajn. Film dostal nový rozměr právě díky dokumentárnímu stylu - je zajímavé sledovat třeba kameru, jak se mění v závislosti na styl momentálního vyprávění. Ano, pointa je po nějaké době prokouknutelná, přesto má tento film zase něco navíc a je příjemný na dívání se. ()

Fanucci

Příběh mi moc nesednul...Souhlasím tady s jedním názorem, že jde o film podobný Autům, který ale postrádal jejich šarm a vtip. Ale asi jde o věc názoru:-) Ovšem mé hodnocení o celý stupeň zvedá fantastická animace + originální dokumentární styl vyprávění. ()

Martin741

Na poli animovanych filmov sa toho deje v poslednych rokoch fakt dost /Happy Feet, Putovanie Tucniakov, Ratatouille ...../, no a tento animak je zas o tucniakoch. Samotna myslienka toho moze posobit uz fadne, ale napad surfingu je originalny stale. Ako prijemna komedia, pocas ktorej sa da odreagovat, to funguje vyborne, ale nic viac sa od toho neda cakat. 74 % ()

marcek

Nevim proc, ale me se to strasne libilo. Scenar nebyl kdo vi jaky, dej taky ne a ani jsem se moc nenasmal, ale proste me to vzalo ()

Rocky88

Zajímavě zpracovaný animák, který však kvůli své dokumentárnosti u dětí ztrácí na atraktivitě. Ono se ani není čemu divit, když polovinu filmu postavy prokecají při pohledu do kamery - tohle děti prostě bavit nebude. Na druhou stranu, když se na plátně něco děje, tak je to docela zábava, i když na nějaké detailní vychytávky můžeme zapomenout. Holt každej animák není od Pixaru. Viditelně se o to ale Buck s Brannonem pokoušeli - viz schéma celého příběhu, nápadně se podobá Autům. Naopak potěšilo grafické zpracování, humor a ty tři minitučňáčci :) Celkem je to tedy zábava na zklidnění děti na nějaké to nedělní dopoledne, kdy se nemohou dočkat dalšího dne ve školce a demolují proto půl baráku :) ()

shyster

Příjemné překvapení mezi záplavou průměrných animáků. Na mnoha místech jsem se ze srdce zasmál. Moderní ručně-dokumentární styl dorazil i do animovaných filmů a jenom dobře. Kromě toho bourá všemožná klišé, které můžeme vídat v podobných filmech. ()

Streeper

Co se mi na tomhle animákovi líbilo byl rozhodně styl natočení, jelikož to bylo natočené jako dokument a to se mi moc líbilo. Příběh docela dobrý, ale jinak tomu chybělo to kouzlo, co mají jiný skvělý animovaný pohádky. ()

4daPeace

Verdikt: Animák pro dospělejší diváky? Lepší animace než u Disneyho, Pixaru či Dreamworks? Výborně fungující nápad natočit tehle film jako dokument? Legendární surfaři Kelly Slater a Rob Machado jako tučnáci? Vtipný na odkaz na dět(in)ský Happy Feet? Skvělý hudební doprovod? Totálně zhulené kuře na surfu? Stejná odpověď na všechny předešlé otázky? ANO! Divoké vlny se prostě a jednoduše povedly, nebudete mít pocit, že sledujete pouhé animované tučňáky, ale díky odvážnému způsobu režiséra opravdu uvěříte, že z plátna/ monitoru/obrazovky na Vás sála lidské teplo, což je u dnešních (natož animovaných) filmů velká vyjímka. ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky