Hodná holka

• USA The Good Girl (více)

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiální text distributora)

..Lucas..

Pro mě to byl vlastně film o ničem. Jediný důvod, proč jsem tento film dokoukal, byli herci - Jennifer Aniston, Jake Gyllenhaal a Zooey Deschanel ;) ()

swed

Hodně zvláštní film. Začátek se tváří jako drama o zpackaném životě a snaze o porozumění. To však vezme s nástupem druhé poloviny za své, film se otočí o 180 stupňů a dostane se do kategorie velmi černé a divné komedie. Ta je sice zábavná, zároveň ale ničí vybudované charaktery postav a jejich motivace načrtnuté na začátku. I přes tuto nevyváženost scénáře film nenudí, je originální a občas nás překvapí zajímavou myšlenkou. 8/10 ()

halogenka

Těmahle podivínskýma americkonezávislýma filmama "jsemtaknešťastnýplnýdeziluzepráceměnebavíavšechnojenahovnoajádostanušancitozměnitalestejněstímnicneudělám" už jsem krapet unavená. ()

Skip

Čekal jsem, jestli náhodou neuvidím od Jennifer Anistonové další z variací na Rachel z Přátel, ale ono ne. Manželku uvězněnou v ne zrovna dvakrát šťastném manželství zahrála dost přesvědčivě. Je to film o lidech, marně toužících po něčem víc, než jim život zrovna nabízí, o lidech, kteří věří, že může být něco lepšího než to, co zrovna mají. Ale když se s tím pokusí něco udělat, nabijou si akorát tak čumák. A tak žijí dál, stejně jako spousta jiných jim podobných. Snad v příštím životě...snad. ()

Fanucci

Tento příšerně natočený (komentářů zmiňujících kameru tu už koukám pár je) film měl asi působit opravdově a hluboce, ale místo toho je to taková slátanina. Totiž na psychologický film je scénář dost ubohý a na obyčejnou love-story příliš komplikovaný. Dialogy působí uměle a postavy nejsou divákovi přiblíženy důsledně, takže se s nimi vůbec nestotožní. Také vztah mezi Anniston a Gyllenhaalem působí nevěrohodně a zvláštně. Je to dáno jak nepřiměřenou rychlostí jeho vzniku, tak tím, že to mezi oběma před kamerou nejiskří. Prostě se k sobě vůbec nehodí. A aby té kritiky z mé strany nebylo málo:-), tak se ještě musím zmínit o samotné Jennifer Anniston. Ten kontrast její dokonalé "přátelovské" tvářičky s chudým prostředím a obnošeným oblečením mne přišel směšný. Ona role chudých prodavaček jednoduše hrát nemůže. ()

Violeta

Přehlídka depkařů jako vyšitá! Film má tak ubíjející, deptavou atmosféru (především zásluhou skvělé Justine), přesto je každý záběr vyloženě pastva pro oči i opatrnou dušičku. ()

peiton

Úprimne??Vôbec som to tej Jenn nevyčítala,že sa nechala ulakomiť na mladého milenca (i ked nebol tak celkom košér),pretože mať doma také prasa,akým bol jej manžel,niet sa čomu diviť.Záver absolutne neuspokojivý,horšie to už vari ani dopadnuť nemohlo.. ()

Martin741

Jennifer Aniston si zahrala len v podpriemernom filme, v ktorom je zase US styl humoru na kilometre vzdialeny Europe. Nuda : 30 % ()

Adush93

Docela obyčejný námět, profláklé obsazení a velmi, velmi špatné zpracování. Naprosto bych vypustila komediální žánr, nesympatické a nervy drásající zaměstnance obchoďáku, přizvala dobrého hudebníka pro soundtrack a mohlo by z toho být slušné drama. Vlastně jsem s hlavní hrdinkou soucítila, fandila jí. Takže Jennifer Aniston se tu vůbec neukázala ve špatném světle. Dokázala, že umí hrát i vážnější role, než potrefenou Rachel. A Jake Gyllenhaal byl skvělý. Ty role psychicky narušených mladíků mu prostě sedí. ()

Juto

Aniston a Reilly podávajú jeden z najlepších výkonov. Táto scénická réžia, ktorá je potichu vedená, vykresľuje citlivý, sympatický portrét modernej nevoľnosti a ako bonus má inteligentný zmysel pre humor. 7/10 ()

Machrovic

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKA Z FILMU: "Modlící se pár, manželství zdar." "Já slyšel, že souložící pár, manželství zdar." "Tak to jsi slyšel špatně." ()

dr.fish

Perfektně napsaný scénář rozvíjející se v několika bizarních, ale velmi uvěřitelných rovinách. Tragikomický příběh mladé ženy potácející se v kruhu. Prodavačka v obchoďáku Jennifer Anniston existenčně tápe a hledá smysl života. Tonoucí se stébla chytá a tak se chytá prvního "losera" , kterého potká. Ten jí na chvíli dá pocit úniku, ale smyčka osudu se stejně stahuje kolem ní, jako kolem každého z nás. Nakonec si to každý musí přebrat sám a zvolit cestu.... Skvěle obsazený film, ne sice originální, ale rozhodně výborný scénář, a Jennifer jako Good Girl.... ()

vesper001

Nesnesitelně submisivní yes woman náměsíčně bloudí mdlým příběhem o tom, jak hodná holka ke štěstí (ne)přišla. Patologická vstřícnost ji vede až do Absurdistánu, kde se chodí do postele na povel. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale radikálně pasivní způsob života taky není řešení. Na omluvu Justine nutno říct, že její startovní pozice je politováníhodná – má ubíjející práci v supermarketu, za manžela přiblblého křupana, v neutěšeném bytě věčně nasomrovaného jeho slizkého kolegáčka a na krku psychopatického zajíčka. I tak se ale snaží být hodná a všem vyhovět, jenže je to snaha stejně diskutabilní, jako když úzkostlivě překračujete květiny a pošlapete přitom mravence. ()

A.Beech

Z môjho pohľadu nedocenený film. Povedal by som, že taká netypická Aniston-ka. Videl som s ňou veľa filmov, preto viem, čo môžem vopred očakávať. Jej typický žáner je romantická komédia (ktorá vyznie častokrát hlavne ako romantická nie až tak komédia), ale pri tomto filme, by som ostal striktne len pri romantická dráma. Film sprevádza po celý čas vynikajúca tajomná atmosféra, ktorá tomu dodáva niečo naviac. Niečo čo ma na tom tak upútalo - okrem Jennifer, ktorej hlavne rannú tvorbu obľubujem. Ináč už od začiatku som videl podobnosť s "Nevernou" s Diane Lane. ()

Sarpele

Na první pohled to působí jako další z těch malých "nezávislých" amerických filmů, do kterých si filmové a televizní hvězdy občas odskočí ukázat, že taky umí hrát. Obyčejné texaské městečko, obyčejný supermarket a v něm obyčejná ženská, otrávená z práce a věčně zhuleného manžela. Až jednou začne v supermarketu pracovat typický outsider, takový, jaký musí být v každém takovém malém nezávislém filmu, a Justine se do něj - jak jinak - zamiluje. __________ Ovšem stejně tak, jako dokáže jedna Justinina kolegyně nenápadně včlenit peprné urážky zákazníků i do hlášení o slevách, vkrádá se už od začátku do tohoto filmu cynismus a hodně černý humor. Janifer Aniston opravdu velmi dobře stvárňuje svoji Justine - nevinně vypadající monstrum, které vlastně nemá žádné city a emoce, které žije tak trochu mimo realitu, kterou jen občas nezúčastněně glosuje.__________ Hodná holka je film, který přestože působí celkem mile a příjemně, je ve skutečnosti značně znepokojivý... (A navíc v něm všichni herci dokazují, že opravdu umí hrát.) ()

lennyd

Třicetiletá Justine (Jennifer Aninston) hledá ve svém životě nějaký hlubší smysl - dělá prodavačku v jednom supermarketu a její manžel Billy (John C. Reilly) je typickej buran (jestli neexistuje nějaká definice buranství, tak ji klidně můžou dle Billyho napsat) - jeho jedinou náplní života je sedět před televizí se stejně buranským kámošem Bubbou, chlastat pivo a kouřit trávu (jo a občas vyrazit do práce). Není divu, že když nastoupí do supermarketu nová posila, mladý spisovatel Holden (Jake Gyllenhaal), okamžitě se do něj Justine zamiluje a prožije s ním menší románek. Ale tímto drama teprve začíná - při jedné schůzce s mladým milencem je zahlídne Billův kamarád (který toho využije k vydírání Justine), a ještě k tomu Justine zjišťuje, že je těhotná ... ale s kým? ... Dost depresivní film - hledání pomyslného dna po jednom lidském přešlapu je podpořenou skvělou Jennnifer Aniston (nebyla ona zrovna krátce po rozchodu s Pittem? Za celý film se ani jednou neusmála), které skvěle sekundovali jak John C.Reilly (fakt super role, sedět na gauči před televizí a chvilkama pronášet rádoby filozofické myšlenky) a psychopatickej Jake Gyllenhaal. Drsný ... ()

Pavlínka9

Téma, které je tak často omýlané, ale stále aktuální, jelikož je to zcela "normální" a miliony lidí na světě, třeba zrovna teď, řeší stejnou situaci, jako hlavní postava Justine. Proto je pro mě film zajímavý, i když se určitým způsobem "táhne", ale zvratů je tam ažaž. Všichni jsou určitým způsobem nešťastný, ale záleží jen na každém zvlášť, co s tím udělají... ()

venison

Americký "nezávislý" film o hledání sebe sama, o podivných lidech v nudném mikrosvětě marketu a o hrdinech všedního dne s hvězdným obsazením Jennifer Aniston, Jake Gyllenhaal, Zooey Deschanel, John C. Reilly a další.. Začátek se nudně vleče jako život hlevní hrdinky, poté má příběh relativně spád a veze se jako na tobogánu i hrdinka, celé to je zakončeno nepřekvapivým koncem.. ()

dANo

Pozitívom filmu sú už zmienené herecké výkony viacerých postáv na čele s Jennifer Aniston (prekvapivo, lebo to som fakt nečakal), negatívom je samotný námet. Ale tých pozitív je predsalen trochu viac ;o). ()