Skřítek

Podivín O'Grady získá zlato ve kterém je ukryta moc starého skřítka. Skřítek ho však pronásleduje a snaží se své zlato získat zpět. O'Grady zlato ukryje, chytí skřítka a zavře ho do bedny. O 10 let později kupuje O'Gradyho farmu JD otec Tori. Skřítek nešťastnou náhodou uniká a nerovný zápas mezi skřítkem a lidmi začíná... (Multi Home Video)

Astaroth12

Hneď prvé spoznanie škriatka dalo na známosť,že tento film bude mať silu aj v humore.Lebo škriatok bol veselá kopa a mal správne a uštipačné poznámky,čierny humor tu fungoval parádne.Mladučká J.Aniston mala tiež drzé hlášky ale pristalo jej to.Ale vedľajšie postavy boli fádne a ich dialógy tiež nestali za veľa.Z hereckého hľadiska to tiež nebola sláva.Scenáristicky tento film nebol moc premyslený ale aspoň celkové prevedenie pobavilo,len neviem či to mal byť účel.Ešte sa vrátim k tým postávam neskutočne sršali naivitou.Maska škriatka bola veľmi dobrá ale najviac zaujala tá jeho bezočivosť,zlomyseľnosť a duša malého dietata.Tieto tri aspekty boli na vysokej úrovni,len škoda že ako celok to už bolo o niečo horšie.Ci sprostučkými postavami,scenáristickým fiaskom alebo viac zameraným na komédiu ako na horor.Ale jeden film je podobný a to Gašparko Zabijak ale tento ma bavil viac.A ten koncoví rozklad bol efektný. ()

SeBig

Leprechaun aka Skřet. Další můj rest, který jsem tak dlouho odkládal, až na něj nakonec přišla řada a při sledování jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak je možný, že takovýhle nesmyslný šlichty, co ani zábavný nejsou mají opět dvacet dílů? Hmm pojďme tomu přijít na kloub..na chuť takovýhlemu žvástu asi nikdy nepřijdu, snad jen kdyby mi bylo šest. Tu jednu tu nechavám za samotnýho Skřeta, kterej byl občas vtipnej, i když brát tohle jako horor je vtip sám o sobě. Při hodnocení dálších dílů tak hodnej nebudu a upřímně řečeno vidím to bledě..hlavně vidím bledě sebe v zrcadle, když tak trochu čekám, co mě zase za hromadu sraček čeká, jen abych měl dobrej vnitřní pocit, že jsem tenhle blábol vůbec zkouknul. Děkuju. ()

JohnnyD

7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4 ()

fcreading

Mix komédie s prvkami hororu tú nevýslovne patrí, pretože tolko vtipov ktoré tu vysloví Warwick Davis ako Škriatok, sa nedajú ani zrátať a sú velmi vydarené. Dej Škriatok chce získať späť svoje zlato, ktoré našli dvaja chlapci ktorý sa rozhodnú že si zaň kúpia komixy alebo zaplatia za operáciu. Lenže Škriatok ich bude stále otravovať že chce svoje zlato, a tak budú musieť naň použiť štvorlístok ktorý ho zastaví a tak tu máme šialenú jazdu plnú nečakaných situácií a vrážd pre jedno vrece zlata 80 percent. ()

fishki

Na moje milé prekvapenie celkom zábavná hororová chuťovka. Taká menej hrôzostrašná verzia vraždiacej hračky Chuckyho. Humor a horor 90-tych rokov mám rád, takže som ochotne prehryzol aj šialenosti typu Leprechaun na skateboarde. A navyše Jennifer je celkom kočka. A na to, že išlo o prvú úlohu, tak ju zvládla na jednotku. Možno keby sa neupísala nekonečnej tragédií typu Friends, bola by z nej dnes nadpriemerná herečka. A nie len pekná tvárička do bezduchých romantických výplodov. ()

• První film produkční společnosti Trimark Pictures. (hladass)
  • Film šel do kin 1. ledna 1993, což z něj dělá první film roku 1993. (hladass)

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí