Chris Cole se narodil, aby dělal rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily věří, že díky talentu to dotáhne daleko. Ale on pouze uctívá oltář Bobbyho Beerse, nezapomenutelného frontmana heavy metalové skupiny Steel Dragon. Žije u svých rodičů a tráví dny opravou kopírek. Když však vystoupí na Pennsylvanském srazu uctívačů Steel Dragon, vše zmizí. Chris Cole vystoupí jako Bobby Beers. Ohromí publikum svou perfektní imitací jeho elektrizujících vokálů. Tu noc ho však přátelé z kapely vyhodí a on upadne do deprese. Neočekávaný hovor mu navždy změní život. On, Chris Cole, byl vybrán jako náhrada za Bobbyho Beerse - jako hlavní zpěvák Steel Dragon. Raketově odstartuje mezi hvězdy. Vyroste z nuly až na ikonu rocku. Z pouhého rockového fanouška na rockového boha. (TV Nova)

Vica

Postava Chrisa je zatiaľ jediná, ktorú som Walhbergovi uverila. Myslím si, že dej je celkom predvídateľný a jednoduchý, no napriek tomu má film rýchly spád a nie je tam žiadne hluché miesto. Plus skutočne vynikajúca hudba. Pre milovníkov rockovej nôty to je určite nedpriemerný film. ()

hasacisko

Nostalgicka spomienka na casy vlasatych metalistov. Film s jednoduchym dejom, popretkavany poctivou rockovou muzikou za ktoru rucia esa ako Zakk Wylde (Ozzy Osbourne), ktory si tu dokonca aj zahral, Mike Matijevic (Steelheart) povazovany za spevaka s najvacsim hlasovym rozsahom a dalsi spickovi muzikanti...Musim priznat, ze ja som sa pri tomto filme skvele bavil, no pre fanusika hip hopu to nemusel byt az taky zazitok...Co by som vytkol je, ze Mark Wahlberg sa mi pre tuto rolu velmi nehodil(ovela doveryhodnejsi vlasac bol Brendan Fraser v Rockeroch http://www.csfd.cz/film/11099-rockeri-airheads/ ), no snahu mu nemozno upriet... ()

MetalLizard

Film, který mě vzhledem k mé veliké oblibě heavymetalové muziky opravdu nadchnul. Fiktivní kapela Steel Dragon je tak dokonalá, že jedním z mých tří přání, kdybych potkal zlatou rybku by bylo, aby kapela Steel Dragon byla skutečná. Mark Wahlberg se role zhostil zřejmě s nadšením pro věc, protože já mu v tomto snímku věřil každý pohyb a každé gesto. Kdybych měl počítat kolikrát jsem slyšel písničky z tohoto filmu, počínaje Blood Pollution, přes Livin The Life a We All Die Young nebo Wasted Generation, nedopočítal bych se, a to ani v případě, kdybych chtěl spočítat, kolikrát jsem viděl tento film. Pro mě jako pro člověka milujícího a hrajícího metal, je tento snímek dokonalý a nepřekonatelný :) ... ()

Manas50

Nic převratného to není, scénař je podle šablony jako z jiných podobných filmů o splnění snů. Ale můj dojem z filmu hodně ovlivňuje to, že miluju rockovou hudbu a te je tady dost, navíc hodně kvalitní. Libil se mi taky přesvedčivý Mark Wahlberg, ten si svojí roli opravdu užíval, Jennifer Aniston zase zpestřila film svým vzhledem, ale mohla dostat více prostoru. Nesmím taky zapomenout na Zakka Wyldea, který je asi můj druhý nejoblibenější kytarista a střihne si tady pár svých geniálních kytarových sól. Takže proto to nemůžu hodit do průměru a nakonec musím s hodnocením nahoru. 75% ()

Shelby14

fakt nechápu, jak je tenhle film hloupoučkej. pohled na svět showbusinessu a fungování metalový kapely je tady pojatej naprosto černobíle a snaží se z lidí hrajících metal udělat bandu trotlů, co si neumí utřít ani zadek a korunu tomu dodává wahlberg, co se tváří jak nadržený orangutan. ()

david666

Kdyby film měl jiný konec asi bych dal lepší hodnocení - ale ta "přeměna" rockera v kopii Kobaina mě teda nasrala. Navíc Wahlberg v této roli (vzhledem k jeho hudební minulosti) není moc uvěřitelný. I když herecky to ztvárnil vcelku dobře. Takže nejlepší byla v tom filmu krásná Jennifer. Jo a taky hudba nebyla vůbec špatná. To, co se ale "dělo" při závěrečných titulcích - to snad ani raději nebudu komentovat. ()

RJDio

Vo vedľajších úlohách skutočný hardrockový muzikanti - gitaristi Zakk Wylde (Ozzy Osbourne, Black Label Society) a Nick Catenese( Black Label Society), basgitarista Jeff Pilson (Dokken, Dio, MSG), bubeníci Blas Elias (Slaughter) a Jason Bonham či spevák Myles Kennedy (Alter Bridge, Slash) ()

Bicman odpad!

Dosti mě zklamal Mark Wahlberg, kterému sem roli prostě nevěřil, je vidět, že žije úplně jiným stylem hudby, ačkoliv snaha byla. Jediné, co mi na filmu přišlo dobré, byla hudba a scéna, možná ani to ne... ()

moriero

Tak to je srdcovka. Každý, kdo vyrůstal na konci 80. let a měl na zdi alespoň jeden plakát Bon Joviho nebo Europe, si musí u této rockové lahůdky zasněně povzdechnout. Film možná sám o sobě není žádným veledílem, ale kombinace Marky Mark & Jennifer Aniston & rockové pecky osmdesátek solí jednu hvězdičku za druhou. A oprávněně se zastavují těsně před vrcholem. ()

Maaris

Naprostá bomba! celej film sem se dobře bavil a jako fanoušek Motley Crue, Twisted Sister a podobnejch kapel nemužu hodnotit jinak než za pět i když je to béčkovej film se vším všudy ()

Tsuki003

Rock Star - už jen ten název mě nalákal. Ale film byl vcelku dost příjemný, hlavní herecké obsazení dobré a hlavně ten soundtrack... :) Příběh byl možná trochu "pohádkový", ale přirovnala bych to třeba k Příběhu Rytíře - ve svý neskutečnosti je to parádní a půvabná podívaná. Když se nad tím tak člověk zamyslí, je pravda, že si kolikrát lidi přejí neskutečný věci, o kterých pak zjišťujou, že je vůbec k životu nepotřebují, nebo i hůř - vůbec je nechtějí. A někdo má to štěstí, že na to přijde včas... ()

rigby

Právě včera jsem se omylem podíval na film The Rocker o stárnoucím bubeníkovi, ačkoli jsem původně chtěl vidět tento snímek. Má hvězdnější obsazení a spoustu dobré muziky. Ale oproti Rockerovi mu chybí onen bigbítový život a energie, kterou by takovýto snímek měl rozhodně mít. Nestačí známé tváře a známé hity. Jako divák jsem se chvílemi, a to dost často nudil, a neodnáším si něco, na co bych mohl vzpomínat. I když film byl jinak povedený a Wahlbergovy vlasy úžasné. 3- ()

Franki69

Takže i rockeři mají svoji červenou knihovnu. Něco o tom vím, hrdě se k nim hlásím. A tenhle film, to je prostě ta nejkýčovatější rock-love-story, jaká kdy byla natočená. Jedinečná, s pro mě perfektní muzikou. Mark Wahlberg mě naprosto dostal a jak jsem s ním na pódiu v řadách Steel Dragon zahlídl Zakka Wilda a Jasona Bonhama, nebylo cesty zpátky. Podmanivá pohádka o tom, o čem sní každý muzikant, co se kdy naučil drnkat tři akordy a do očí mu poprvé zasvítily světla pódiových reflektorů. Jako vážně, tahle limonáda je jen o tom, jak mladý naivní zpěvák zažije slávu světovou, dospěje a jde hledat „svoji hudbu“ (naštěstí ji hledá jen posledních pár minut). Prostě prostej příběh, jak z „bravíčka“. Je ale dotažený k dokonalosti, kamery snímají opravdu veliká a nijak neošizená pódia, velmi luxusní studia i opulentní rockerské mejdany. Na ničem se nešetřilo. A muzika pod dozorem hudebního producenta, mága Trevora Rabina, šlape od jednoho hitu k druhému. Tenhle film je jedna z mejch srdcovek a 80% dostává jen za ten cukrkandl, kterýho je chvílema příliš. Trochu přidat volume doprava a byla by to rovná stovka. ()

Tomas_PO

Pre fanúšika rockovej hudby 80tych rokov príjemná oddychovka, s klasickým priebehom úspechu a slávy. Životných pádov je tu menej, dokonca so štastným koncom, čo robí film trošku 'nasládlým'. Nasládlosť značne umocňuje aj voľba hviezdneho obsadenia na čele s Markom Wahlbergerom a Jennifer Aniston. Práve obsadením Jennifer človek zrejme očakáva od filmu viac...alebo aj nie? :) Zaujme obsadenie Jasona Bonhama, syna bubeníka slávnych Led Zeppelin, možno aj vďaka ktorému nie je vo filme veľa 'failov', súvisiacich s pódiom, technikou, či backstagom... Soundtrack trošku pokuľháva, výber piesní je vzhľadom na silu rockového dedičstva poslabší (napríklad v porovnaní s Rock of Ages), no výnimku tvorí až hitová a najmä autorská titulná pieseň napísaná pre tento film "We All Die Young". ()

damienomen

Možno trošku predvídatelný príbeh,ale k tomu naozaj výborná hudba a Mark Wahlberg{odvtedy moj oblubený herec}.A ak bol film inšpirovaný príbehom Ripper-a Owens-a,ktorý než sa dostal do Judas Priest-u,hral v ich revivale-má u mna za 5. ()