Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Master19

Průměrná komedie, ve které se bliští trocha černočerného humoru, ale zdá se mi, že je se zbytkem poněkud nekonzistentní. Naproti tomu, co zřejmě tvůrci chtěli, mi nejvíce utkvěl výborný výkon Maggie Smith a Patrick Swayze, který tu je tak slizký, že by se na něm ani moucha neudržela. ()

cross

Pokorně přiznávám, že tahle komedie mě nad očekávání bavila... Tedy přinejmenším prvních 70 minut. Skvělé herecké obsazení zasazené do kvalitní výpravy a příjemného, "nenásilného" humoru dělá z tohoto filmu víc než jen průměrný černohumorný frk... Osobně mě potěšila velmi decentní a kvalitní hudba, stejně tak jako úžasný nadhled autorů. Závěrem už sice film ztrácí své tempo a tak trochu se mění v crazy-černou-komedii, ale vzhledem k většine stopáže s radostí promíjím.... ()

NoFiction

Jeden z prvních mluvících filmu od Mr. Atkinsona, který jsem spatřil. Klasický anglický černý humor, ve kterém jsem se místy zasmál. ()

Guzo

Bohužel jsem film viděl s českým dabingem, v originále by to muselo být ještě o hvězdu výš. Univerzálně uklízečka je typickou anglickou komedií s černým humorem, opravdu je tam Anglie vidět i slyšet v každém záběru. Někomu se to líbí, někdo má raději americkou komedii nabytou efekty a občas nevkusnými dialogy. To od tohohle filmu rozhodně nečekejte, jinak byste byli hodně zklamaní. Velmi mile mě zde překvapila Maggie Smith, která si se svou rolí poradila, jak nejlépe mohla, a rozhodně mi utkví v paměti na dlouhou dobu. ()

mirec88

Zbožňujem britský čierny humor, ktorý je tu podávaný tak jemne a milo, že nič zlé nevidíte na "upratovaní" ľudí vo svojom jazierku. Rowan Atkinson taktiež zahral konečne niečo iné ako svojho Mr. Beana a Maggie Smith je neodolateľná (takisto jej dcéra :) Pasáž s čítaním Šalamúnovej piesne z Biblie je krásna. Fakt super film. ()

mcleod

Jedna z lepších britských komedií s místy nadprůměrným černým humorem. Přesto nejde o nijak originální film, spíše má klasický model britských komedií. Z toho ale dokázal vytěžit maximum, a tak i díky výbornému obsazení vznikl velmi dobrý film... film, u kterého se vkrádá pocit, že jde o klasický střední proud, něco, co už jsem viděl tisíckát, přesto se ale nemohu zbavit dojmu, že šlo o něco výjimečného. ()

Kosmik 1

Mohu se zařadit mezi ty, co je komedie bavila. Dobrý nápad, skvělí herci (zvláště pak Rowan Atkinson) a sice chabý, ale do puntíku promyšlený příběh. Já se nasmál dost a tak to má být, takže pro mě film v roli komedie obstál na téměř výbornou. 75% ()

mkubalikova

Mám ráda britský černý humor a Maggie Smith je úžasná babča, kterou bych nechtěla potkat v Kunraťáku za žádných okolností. :-D 80% P.S. U mého vysněného domečku jezírko rozhodně nebude! ()

dragon94

Nejvíce se mi líbí jak lidé v komentářích omlouvají nudnost, neslanost a nezajímavost téhle "komedie". Rowan Atkinson je zde nudný a o ničem. Swayze je zase pro změnu slizký prase. Maggie Smith to celý táhne, ale i tak je to děsná nuda. Jediným plusem tohoto filmu je pouze docela dobré závěrečné rozuzlení, 1* 22% ()

Jaro.Krafcik

Nebolo to vôbec zlé, čierna britská komédia. Ale povedzme si narovinu ak by tam nehral Mr.Bean bol by to určite iba priemer. No mňa to celkom bavilo a nápad pekný. 70% vystižných 4* ()

P1tr

Univerzální uklízečka, která spíše než drobky v kuchyni uklízí mrtovly. Příjemná anglická černá komedie s překvapivě dobrým obsazením a věřícím Rowanem Atkinsonem. ()

Philoun1

Z filmu mám trochu molární dilema protože tyhle vraždy určitě nebyly pro dobrou věc a byly úplně zbytečné, ale jinak se jedná a zajímavý film s pěknou hudbou a velmi citlivými postavami, hlavně tedy Atkinson dokazuje, že umí i vážnější role. ()

HomeAlone

Neviem preco , no mne anglicke komedie s ich divnym humorom nejako nesedia . Ale urcite sa najdu aj vynimky . No a Univerzalna upratovacka patri medzi tie vynimky a slusne ma pobavila . Atkinson skvely a Swayze tiez pekne boduje . ()

giovanni3

Tak od této černé komedie jsem čekal mnohem, mnohem víc a dostal jsem toho tak málo... Atkinson tu reverenda hraje solidně, ale logicky z této postavy moc vytěžit nejde, zbytek rodiny tu je také spíše do počtu vyjma románku Glorie a Swayzieho. A celá pointa o řešení problémů je úsměvná jen z počátku a posléze je to spíše očekávané vyústění... Za občasný smích a zajímavou scénu dávám 2z5. ()

Heraldika

Ano prosím. Takhle nějak si představuji pohodovou komedii prošpikovanou černým humorem. Možná ne všechny nápady jsou úplně novátorské a pojetí příběhu inovativní, nicméně nášup pořádné porce dobré a inteligentní zábavy je zaručen. ()