Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

liuk

Nemůžu jinak, tohle Allenovi nesežeru ani s navijákem, měl jsem z toho stejný pocit jako Anais. Ta pointa je sice fajn, ale jak se k ní příběh došine - opravdu vycucané z paty. Hlavní postava se chová přinejmenším podivně a poslední část filmu jsem jí nevěřil ani za mák - hlavně ten "zvrat". A vysvětlovačky na konci, kde se Allen diváka snaží vodit jak malé dítě, co kouká na svůj první film, asi Woody moc kouká na německé kriminálky. No a těm, kteří se líbila ta "telenovelová" první 3/4 filmu, vzkazuji, ať se pustí radši Closer, ten je tak 100x lepší. ()

Ichabod

Celkem běžný trojúhelníkový thriller, který jsem měl z počátku za "pouhé" drama, ale konec filmu vše až extrémně překopal a bohužel ho v mých očích dost srazil... ve výsledku o jednu hvězdičku dolu. Herci byly velmi dobří, ale ten zvrat na konci se Allenovi moc nepovedl. ()

jitrnic

Mám pouze dvě malé výtky. Vzhledem k tomu, že přece jen Woody Allen dost odbočil ze svého kursu, čekal bych přece jen něco malinko originálnějšího a osobitějšího. A co se hereckých výkonů týče, je pro mě malým zklamáním výkon Scarlett Johanssonové, možná byla spíše špatně obsazena. Přes svojí nespornou fyzickou přitažlivost se do role náruživky příliš nehodí. Jonathan Rhys Meyers je vynikající. ()

cross

Woodyho filmy ani jeho samotného až na vyjímky zrovna moc nemusím, ale Match Point mě zvedl ze židle! Brilantní milostná hříčka s thrillerovým rozuzlením a scénáristicky formálně dokonalým závěrem se mi po celou dobu moc líbila a dokázala mě perfektně vtáhnout do rozeklaných osudů hlavních hrdinů - nejen že baví, ale zároveň ji lze brát jako reálné varování před podobnými avantýrami... Co naplat, skvělá podívaná a podle mě i nejspíš nejlepší film Woodyho Allena který jsem doposud viděl - možná právě proto, že to není typický Allenovský film... ()

czdmaso

Naprosto netypický Allen. A velké překvapení. Skvěle zahraná ústřední dvojice - takhle sexy snad Scarlett ještě nebyla.Naproti ní J.R.Meyers jako naprosto nenápadný pokrový hráč. A hlavně až do poslední chvíle nebylo jasné jak to dopadne, což se v té filmové sběři poslední dobou stává žalostně zřídka. Bravurdně zarámované hláškami "o tenisovém míčku v bodu nad sítí" a závěrečným, že "někdy je největším štěstím se nenarodit" ()

PollyJean

Mistr se vrací - po několika slabších filmech si Woody Allen střihl pro něj poměrně netypický příběh v pro něj netypických reáliích (Londýn) a daří se mu, jako už dlouho ne. Kus zápletky si sice půjčil z Dostojevského (hrdina ho v jedné chvíli i čte), ale příběhu to rozhodně neuškodilo. ()

ghatos

Nechápu 80% hodnocení. To je hodně přepálené. Zápletka je absolutně banální a existuje na ní milión variací. Dokonce i závěr je nudný a totálně předvídatelný. Nepříjemný je také rušivý element v podobě uřvaných oper, které mají navodit správnou atmosféru. Match Point je průměrný, lehce zapomenutelný režijní počin Woodyho Allena. Velmi slabé 3*. ()

horacko

Síce som musel najprv nejak prekusnúť ten slabý pomalý rozbeh, ktorý ma fakt miestami už nudil, no prišla brilantná posledná 40minutovka, ktorá film otočila o 180° a ukončila tento príbeh najlepšie ako sa dalo. ()

strelenaL

Film který je u Woodyho pro mne netypickým. Zajímavý příběh, který se nese v duchu i když máš všechno (lásku, peníze, známosti) neznámená to vždy, že budeš šťástným až do smrti. Naopak odhalí, že dokáže riskovat naprosto všechno jen pro porozumění, zakázanou a dráždivou přitažlivost, která nutí člověka chovat se nelogicky. Jen proto, aby dokázal uspokojit svoji frustraci (to že je nějaký bezvýznamný člověk). Nakonec se vše nereálné zajídá v logickém vysvětlení mám přijít o vše kvůli ženě, která mi nemůže dopřát blahobyt ale pouhou lásku a rodinu. Co je rodina a láska oproti penězům, vlivným kontaktům a bezstarostného žití. ()

Marrdaa

Tohle je tak trochu weird. Docela jsem Meyersovi fandil, protože mít levobočka se Scarlett asi není tak uplně na kopačky. Vypadalo to zajímavě a za provedení bych dal 4 hvězdy. Dávám ale tři a to spíš kvůli závěru, který nebyl zrovna takový, jaký bych si ho přál a na druhou stranu mě ani nijak nezaskočil. ()

Mr.KarlAdler

Dobrý, hodně dobrý film. Jeden z těch, kdy mě fakticky zajímá, jak to dopadne, i když je to tzv. tutový jak smrt. Allen prostě neotřele kombinoval jednotlivé prvky skládanky různé konzistence. A přestože je jeho, jindy tolik charakteristický, rukopis v pozadí, neměl jsem pocit, že by ten starý lišák nedržel uzdu pevně v rukou. Postava Chrise je zvláštní, nedůvěryhodná a zajímavá, jak jen může být. Pomalejší rozjezd pak nechá o to víc vyniknout následné hře na to, kdo vydrží víc a komu co dřív praskne - ukázkové. Woody zkusil něco nového. Něco, co nemá jeho šmrncovní humor, ale kam se přece ani nehodí, a proto říkám - ano. Být to ve své psychicky narušené stránce ještě o něco tíživější a nemít to tak dementní policisty, možná dám i pět. ()

Kurikmoon

Nuže, niekedy sa prasiatko prikloní a stranu jedného, raz druhého... A to môže byť rozhodujúce... A toto nebolo prasiatko, ale poriadna sviňa. Ak máte chuť na romantiku, zvoľte si možno niečo iného. ()

Ementaler86

Back to back champion udělal pár stupid fucking mistakes a rozhodne se je vyřešit velmi neortodoxními způsoby. Jak se říká, činy hovoří hlasitěji než slova, jenže on to těmi slovy ani nezkusil. Nejenom, že se to táhne jako tejden před výplatou, ale ten "šokující" závěr ve finále ani nedává smysl a navíc je doprovozen o klasickou hudbu, která se tam ale vůbec nehodí. Jediné co filmu musím pochválit je, jakým způsobem dokázal vyobrazit takového bezpáteřního velezmrda, jakým je Chris. ()

Almásy

osudova pritazlivost natiahnuta na 9 a 1/2 tyzdna. allen, neallen. tri * za genialnu scarlett a zaverecneho pavarottiho ()

blixadovan

Woody Allen si splnil přání a konečně natočil vážnou detektivku. Peníze na film dostal od Britů a tak bylo nasnadě, že se děj bude odehrávat v Londýně. Příjemné osvěžení a jistě pro něj i další inspirace. Psychologická studie vraha, který zabil z neschopnosti se vyrovnat se svojí slabostí a který zabil ženu, která s ním neměla co do činění, jen proto, aby odvedl pozornost jiným směrem. Už už mohl být dopaden, ale míček se nakonec odrazil na protější stranu a tak byl vrah nedopaden a nepotrestán. V rámci příběhové konstrukce jsem mu přál, aby ho nedopadli, jinak to byl samosebou ničema hodný nejtěžšího trestu :-) Allen pro sebe a hlavně pro diváky objevil Scarlett Johansson. Záběr , kdy se na plátně objeví poprvé, je načasován přesně a její výraz dává jasně tušit, že se jedná o femme fatale. ()

BuryGol

Tenis je pitomej, nesnášim operu a prachatý snoby a určitejm uměleckejm obrazům se směju. A přece dám 4 hvězdy, i když odřený. Je nutný ocenit námět, herce, zpracování a konec. Ale Woody-mohlo to bejt kratší, pár scén se dalo vystřihnout. Nicméně komedie ti jdou líp, tak se jich drž. PS:co všichni tak stříkáte nad Scarlett? Dyť je to relativně průměrná holka s příšernym hlasem, co mi k ní nesedí. ()

Josefin

Zase porce napětí od Woodyho, tady byli fantastičtí Jonathan Rhys Meyers a Scarlett Johansson, ale i další protagonisté. No jo hra osudu, tak moc závisí na štěstí, na penězích, co láska? Silná porce mokka kávy, ale tu jsem si vychutnala a dám si ji znova. A tenis odložím na chladnější dny. ()

Čtec

Romantický? Zdálo se mi, že v Match Pointu nebylo romantiky ani co by se za nehet vešlo... A hlavně - postrádal jsem ingredience, kvůli kterým především mám Woodyho Allena rád: vtip a atmosféru. ()

venca163

Kdybych to nevěděl, vůbec bych neřek, že tohle natočil Woody Allen. Tu jeho "typickou lehkost" jsem tady hledal marně. Celý příběh mi přišel od začátku až moc přímočarý a vše bylo celkem předvídatelný. Ještě že tam byla aspoň ta Scarlett Johansson. Neoblíbený postavy: hlavní týpek - slizák (Jonathan Rhys Meyers ). Oblíbený postavy: tatík a oba detektivové. Jako vrchol celýho filmu určitě vidim všechny scény s těma poldama. UPDATE: Tak jsem to viděl znova a musim říct, že jsem tomu trochu křivdil. V kontextu celý dosavadní Allenovo tvorby mi to do sebe vlastně docela přirozeně zapadá, Woody řeší svoje klasický dilema, Scarlett je pořád kočka a možná i ten Jonathan Meyers už neni ani takovej slizák (75%) ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“