Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

Hra osudu

Drama / Romantický / Krimi / Thriller

Velká Británie / Lucembursko, 2005, 124 min

"Tak kdo bude mojí další obětí? Vy?" Mistr Allen si našel novou múzu, přesedlal do Londýna - a šokoval celý svět totální změnou žánru. Šokoval i mě, ale tím nejpozitivnějším způsobem. Woody sahá do svědomí všem hříšníkům a provinilcům a zároveň s nimi opatrně sympatizuje. Tím, že se navíc ve filmu sám neobjeví, dává divákovi pocit jakéhosi životního díla a možná i zpovědi. V tuhle chvíli mám pocit, že takovýhle majstrštyk tu od něj nebyl už moře let, tím spíš ve vážnější žánrové odnoži. Navíc jak ultrasvůdná Scarlett, tak neskutečně věrohodný Meyers jedou naplno a z Match Pointu dělají dost možná jedno z režisérových Top 3.(16.12.2006)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $23,151,529Tržby Celosvetovo $85,306,374Tržby za predaj DVD v USA $7,201,540 //počet predaných kusov 400,159║ Vyšperkovaná dráma z výborným obsadeným. /videl v kine: 80%/(3.7.2006)

Velmi znepokojivý a v první půlce bohužel poměrně nudný film, který ke konci ovšem nabírá tempo a pointa je nejasná až do úplného konce. Zajímavý herci (především Meyers a Scarlett :), relativně přirozený scénář... Na Woodyho Allena velmi netypické, jeho starší a vtipnější filmy mi sedly mnohem více, Match Point si podruhé už asi nedám, nicméně ty dvě hodiny, co jsem u něj strávil byly rozhodně zajímavé.(4.1.2007)

Abych se přiznal, tohle je můj první "Allen" (ano, stydím se :-) ale o to víc jsem si tento film užil. Charaktery vypilovány až do detailu, situace, kde opravdu nevíte, co je štěstí a co náhoda a ti herci!! Scarlett mě už dávno přesvědčila, že prostě umí a tady to podtrhla tučnou čárou... kdykoliv se ONA objevila, ten film ožil. Ten film dostal jiskru, eleganci a styl s příchodem jedné osoby... no prostě Scarlett je bohyně, jdu dál.. :) Jonathan Rhys Meyers předvedl, že s ním máme počítat do budoucnosti, co se týče dramatických rolí a Emily Mortimer byla tak krásně naivní, že jsem jí to celou dobu žral... takže za 5 a jakožto novoroční předsevzetí si musím doplnit filmografii o nějakou tu "woodyallenovku" :-)(28.12.2008)

Moc povedený film. Krásně svůdná Scarlett a k ní skvěle padnoucí fešák Jonathan Rhys Meyers. Milostný vztah, který pro jednoho z nich skončí tragicky. Nebo pro oba? A nakonec letící prstýnek, který se odrazil od zábradlí a dopadl tam, kde byl jeho "osud". Nebo osud někoho jiného? Každopádně tento film krásně ukazuje, že nikdy nikoho nemůžeme znát a ani neznáme tak, jak si myslíme. Tento film je něco jako dokonalá přetvářka. Ukazuje lidi takové, jací nejsou. Ne za každým úsměvem, slovem nebo slzami je pravda. Většinou je to vše jen hra. Hra osudu...(24.7.2008)