Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

Hra osudu

Drama / Romantický / Krimi / Thriller

Velká Británie / Lucembursko, 2005, 124 min

Nový Woody příjemně překvapil, ačkoliv tak nový není, film se hodně podobá Zločinům a pokleskům. Každopádně jako vždy brilantní režie a scénář + výborné herecký výkony dua Johanssonová/Meyers.(18.10.2006)

Mé první setkání s režijní prací Wooda Allena a musím konstatovat, že velice dobré. Film začíná pomalejším tempem až mě jemně uspával, ale naštěstí se film později začne sympaticky zamotávat a nabírat tempo až do úžasného závěru kde se krásně vychutnává dobře napsaný scénář. Film má příjemné obsazení s nádhernou Scarlett Johansson, takže můj verdikt je zasloužené 4 hvězdičky...(6.1.2007)

Úžasné dílo, na které když se zpětně koukám, tak si všímám víc a víc toho jak je brilatní. Herecké koncerty se nedají popřít a taky se musím přiznat, že napoprvé se mi Scarlett Johansson ani Jonathan Rhys Meyers nelíbili, nepasovali mi k sobě, ale po druhém shlédnutí si to ani představit jinak snad neumím. Vážně úžasný film, který prostě nenudí, ale ukazuje vážné věci přesně tak, jak je člověk prožívá bez nějakých příkras.(22.5.2008)

Velmi znepokojivý a v první půlce bohužel poměrně nudný film, který ke konci ovšem nabírá tempo a pointa je nejasná až do úplného konce. Zajímavý herci (především Meyers a Scarlett :), relativně přirozený scénář... Na Woodyho Allena velmi netypické, jeho starší a vtipnější filmy mi sedly mnohem více, Match Point si podruhé už asi nedám, nicméně ty dvě hodiny, co jsem u něj strávil byly rozhodně zajímavé.(4.1.2007)

Před pěti lety mě trochu okouzlilo, že si někdo dovolí být takhle vyčůraný. Když se na to dívám dnes znovu, už mi to přijde hlavně nechutné, co to milému Chrisovi leze z mozku za věci. Johnny je dobrý herec, ale mám jeho talent mnohem raději ve filmech, které se mnou souzní.(21.5.2008)