Match Point - Hra osudu

Match Point - Hra osudu

Hra osudu

Drama / Romantický / Krimi / Thriller

Velká Británie / Lucembursko, 2005, 124 min

Milostný trojúhelník podle Woodyho se mi líbí. Úplně tak nesouhlasím s tím, že se nejedná o klasiku Woodyho Allena. Mě přijde, že jeho rysy byl zachovány. A jestli improvizoval novým směrem, bylo to jen něco příjemného navíc. Upoutala mě vyděračná povaha Scarlett a Jonathan Rhys Meyers jako muž, který si není schopný rozumně si uspořádat život. Vůbec mi ale nevadí, že to udělal nerozumně..bylo to alespoň větší drama. Šílené, ale pěkné.4*(21.8.2011)

Allen dokáže ke stáru opravdu překvapovat a dokazuje, že ještě zdaleka není na odpis, a pokud má stejně houževnatý kořínek jako jeho tatík, ještě nás, filmové fandy, potěší slušnou řádkou filmů. Match Point - Hra osudu je film, u kterého bych dopředu nedokázal uhádnout jméno režiséra a tvůrce námětu i scénáře. Film se vymyká z tradiční šablony Allenovských intelektuálních konverzaček a je to spíš osudové psychologické drama podepřené kriminální zápletkou. Příběh jednoho kariéristy, který chtěl všechno a nakonec musel hodně obětovat a za jeho vzestup někteří tvrdě zaplatili. Kladem filmu je výborné vykreslení společnosti a psychologického profilu jednotlivých postav příběhu. Velmi uvěřitelná záležitost podepřená skvělým herectvím zúčastněných. Scarlett Johansson je půvabná a podobné femme fatale jí jdou tak nějak samy a ostatní herci předvádí taky koncert. Výrazně evropský film, který patří k těm nejlepším kouskům, jaké kdy Allen natočil. Dokazuje, že umí nejen komedie. Vůbec mi tam nechyběl jako herec. Celkový dojem: 95 %.(17.1.2009)

Lidé si bojí připustit, kolik toho v životě záleží na štěstí....... Pomali se před námi rozehrává hra mezi čtyřmi mladými lidmi, která posléze dospěje k trojúhelníku. Mileneckému (taky). Avšak pravidla osudu jsou jasná, buď Nola a nebo Chloe. A rozhodování to není jednoduché....... . Když Allen, tak vztahy. Bohužel mě to tempo nudilo. Veškerá zápletka by se dala shrnout v krátké dynamické povídce, která by jistě uchvátila. I mě. Promiň Woody, asi nebudeš můj typ.(1.11.2006)

Pro Allena docela neobvyklý film, ani ne tak obsahem jako formou. Až na pár vtípků v dialozích veskrze vážné drama s prvky krimi s docela neobvyklým rozuzlením (i když je vidět, že božský Woody není kriminalista :)). Scarlett byla k sežrání. Sometimes you win and sometimes you lose.(14.11.2006)

• choze

Studené, zdlouhavé a ničím zajímavé drámo. Meyers mě svým bezbarvým výkonem těžce zklamal.(25.7.2007)

• - Muzikál, který vidíme v průběhu filmu je "The Woman in White" od Andrew Lloyd Webbera. (don corleone)

• - Film se natáčel na tak známých místech Londýna jako jsou budova Lloyds, Královská opera, Westminsterský palác, galerie Tate Modern, Blackfriars Bridge nebo Cambridge Circus. (Elisebah)

• - První film Woodyho Allena, který se celý odehrával a natáčel v Británii. Většina jeho filmů se odehrává jak známo na Manhattanu. (don corleone)