Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Razzor_82

"Ještě chcete dům u jezera?" No já už ho nechci nikdy vidět! Mezi Reevesem a Bullock jsem na dálku viděl nulovou romantiku. Jen zdlouhavě nudné dialogy. I na druhý pokus jsem měl problém tenhle snímek  dodívat 4/10 ()

Dovlatovka

Originál jsem neviděla. Film konkrétně je slabší, než jsem doufala. Začátek je rychlý a nevýrazný, některé motivy (oběma zemřel otec) jsou nadbytečné. Bullocková není špatná, ale prostě to neutáhne. Proto nejsilnější je 2.třetina filmu, která stojí hlavně na Reevesovi. V jediné společné scéně je cítit, že mezi herci to funguje výborně, ale o tom ten film bohužel není. Občas se i kamera zatváří zajímavě, ale to jsou jen náznaky, bohužel. Hudba příliš komerční a místy nemístně happy. A závěr radši ani nebudu komentovat, to bych musela být sprostá. 50 procent. ()

HawkeyP

Už dlouho se mi u filmu nestalo, abych se až do konce rozhodoval, jestli se mi líbí nebo ne. Nakonec převládlo kladné hodnocení, ovšem není mi jasné, komu je "Dům u jezera/na jezeře" určen. Je v něm něco romantiky, trochu dramatu a na pozadí je sci-fi v podobě časových paradoxů, přičemž jako celek to není právě lehce stravitelné. Do kina na to půjdou hlavně páry a většina z nich bude asi zklamána. ()

chlebos

Paradní romantický film..... No, ale nebýt té zápletky s časem asi by tam nebylo nic nového. Můžeme ovšem ve světě romantického filmu najít vůbec něco originálního. Já nevím v životě je ta romantika někdy tak neuvěřitelně kýčovitá a plná klišé a stejně mě to baví... To bude asi tím, že All we need is a love ()

haWranka

Možná jsem ještě trošku ovlivněná nedávným zážitkem z kina, ale mně se to tááák líbilo:) Keanovi i Sandře to slušelo, hudba byla krásná (pořád poslouchám soundtrack:) a občas se mi chtělo i uronit slzičku. Vážně hezounký. ()

Candyman

Krásný film, možná kdybych viděl korejskou předlohu, tak by mi to nepřišlo, ale takhle se mi film moc líbil a každému ho můžu jen doporučit. ()

arkie

Celkom vydareny milostny film. Ak nemate nahodou alergiu na Sandru Bullock, tak doporucujem zhliadnut s priatelkou alebo manzelkou. ()

šokin

Nápad není špatný, výsledek je zaručeně špatný. Především díky zoufale špatným hercům v hlavních rolích, slabému scénáři, špatně napsaným dialogům a slabé režii. Hlavně konec je naprosto trapný a bez nápadu... ()

Joski

Dobre Kleopatra, tak ja si bez servítky "odplivnu":-) Na originál Siworae ma americká atrapa čo doháňať!!! Nepopieram skvele zvládnute herecké výkony Keanu a Bulločky, ale ja proste nemôžem vystáť trápne americké remaky:-( Bohužial videl som skôr Siworae... a mam aj tak radšej azijsku melodramatickú jednoduchosť. Vec chuti a názoru. Rozhodne námet / scenár Siworae si cením asi najviac****. ()

waska

Přeslazená romance se zajímavým nápadem, která stojí především na ústřední dvojici filmu Reeves - Bullock. Famózní postava Dylana Walshe! ()

Werde

Od romanťáku čekám, že mě aspoň trochu vezme za srdce. V tomto případě sem zůstal skoro na bodu mrazu. Ale zase sem se pobavil nad tím fantasy dopisováním. ()

Tyna31

Já jsem se v tom čase ztrácela. A to úplně. Sandra a Keanu jsou sice krásně zamilovaný pár, kterým všechno věřím, ale film má pro mě prostě mezery, a rozhodně bych Dům u jezera nenazvala odpočinkovým, protože kdybych u toho nepřemýšlela, asi bych nechápala už vůbec. S podobnou tématikou miluji Zakletý v čase. ()

FireTight

Romantické filmy, ve kterých je největší předností ukazování toho "jak se ti dva strašně, ale strašně milují", upřímně vůbec nemám v lásce a před začátkem Domu u jezera jsem měl strach, abych se nedočkal něčeho z této kategorie. Agresti a ústřední dvojice Reeves + Bullock ovšem zvolili daleko příjemnější, méně vtíravý styl a tak se vlastně díváte na příjemně plynoucí snímek, který se vás nesnaží všemi možnými způsoby citově vydírat a jen si tak před vámi potichoučku běží a nechá na vás, abyste si sami rozhodli, co vás dojme a co ne (snad kromě závěru). Tím pádem musím uznat, že Dům u jezera je jeden z těch lepších romantických filmů a oba herci v hlavních rolích navíc prokázali, že jim společně nesedla pouze Nebezpečná rychlost. ()

czroman2

trochu předvídatelné, trochu moc romantické - spíš holkám by se to asi líbilo; a na mě i zbytečně dramatické.. film si pohrává s časovým paradoxem, což sice tvoří originalitu toho filmu, ale já radši když je film hodně reálný nebo úplně sci-fi - ne něco mezi ()

Petulka88

I přes dobrý nápad se jedná o lehce nadprůměrnou romantiku. A i když do sebe nakonec obě časové linie docela bez problému zapadnou, nečekejte žádné překvapivé rozuzlení. ()

Foo

Určitým pohledem to bylo hezké. Dobře natočené, proti tomu vůbec nic. Jen mi nešlo hlavou, jak je možné, že bez nějakých následků si mohli měnit minulost. Tak to přece nejde. ()

danny_21

Romantika tohodle typu s nádechem tajemna mi rozhodně nevadila, nad chybičkami jsem příliš nedumal, dvojka milovníků bez problémů, uvěřitelná, chemie pracuje dobře a musím říct, že jsem jim to setkání moc přál, snad i díky tomu, že je vyprávěno dospělou formou a ne v typických kolejích - 75 % ()

Brinkley

Mně už stačilo koukat jen na tu přírodu u jezera. Jinak romance vcelku nemastná - neslaná, jenž díky korejské předloze disponovala slušným, avšak nevyužitým potenciálem. Chemie mezi Reevesem a Bullock nebezpečně rychle poklesla na bod mrazu. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?